Dysport (500V) (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Ipsen Biopharm Ltd, Ash Road,
Veiklioji medžiaga: Clostridium botulinum A tipo toksino ir hemagliutinino kompleksas
Stiprumas: 500V
Grupė: Receptiniai, Raumenų ir skeleto sistemai

Dysport yra bakterijų Clostridium botulinum toksinas. Dysport sutrikdo mediatoriaus acetilcholino išsiskyrimą nervų galūnėse, todėl sutrinka nervinio impulso sklidimas nervo ir raumens jungtyje bei raumens susitraukimas. Kadangi mediatorius neišsiskiria, raumuo atpalaiduojamas ir padedama sumažinti kai kuriuos patologinius raumenų susitraukimus. Kiekviename buteliuke yra 500 vienetų veikliosios medžiagos. Dysport veiklieji vienetai skiriasi nuo kitų botulizmo toksinų turinčių vaistų.

Dysport galima gydyti suaugusiųjų poinsultinį rankos spazmiškumą kartu su fizioterapija, taip pat dėl spazmiškumo atsiradusią dinaminę “arklio” pėdos deformaciją, sergant vaikų cerebriniu paralyžiumi, dvejų metų ir vyresniems vaikams suaugusių spazminę kreivakaklystę, suaugusių blefarospazmą (vokų spazmą) ir vienos pusės veido spazmą. Rankos spazmiškumas yra padidėjęs rankos raumenų sustingimas, kuris išsivysto daugeliui pacientų po insulto ir gali riboti rankos funkciją. Vaikų cerebrinio paralyžiaus spazmiškumas yra sutrikimas, kuomet kai kurie raumenys sustingsta ir sunku judėti. Spazminė kreivakaklystė sutrikdo kaklo judesius ir pažeidžia normalią galvos ir pečių padėtį. Blefarospazmas pažeidžia akies vokų raumenis ir sukelia nekontroliuojamą mirksėjimą ar akies vokų užsidarymą. Vienos pusės veido spazmas sąlygoja nekontroliuojamą vienos veido pusės raumenų susitraukimą. Taip pat Dysport galima gydyti simptominį padidėjusį pažastų prakaitavimą, nepasiduodantį įprastinių prakaitavimą mažinančių priemonių poveikiui. Dysport galima laikinai išlyginti vidutinio gylio ir gilias vertikalias raukšles tarp antakių jaunesniems nei 65 metų suaugusiems pacientams.

Dysport (500V) (1). Vartojimas

Dysport buteliukas turi būti naudojamas tik Jums ir tik vienam gydymo seansui.

Gydytojas paruoš injekuojamą vaistą bei atliks injekciją.

Vaistą gali injekuoti tik jus gydantis gydytojas, kuris nustatys tikslią injekcijos vietą ir gydymo trukmę.

Gydant poinsultinį rankos spazmiškumą, Dysport injekcijos bus atliekamos ligoninėje ar klinikoje, kur yra specializuojamasi tokių būklių gydyme. Injekcijas švirkš gydytojas, specialiai pasiruošęs ir turintis patirties jas atlikti. Įprastinė Dysport dozė, kuri neturėtų būti didesnė, bus maždaug 1000 vienetų. Gydytojas vaisto dozę padalins 5 rankos raumenims. Injekcijos bus atliekamos maždaug kas 12-16 savaičių.

Gydant vaikų cerebrinį paralyžių. Dysport injekcijos bus atliekamos ligoninėje, kuri yra pritaikyta tokių ligonių gydymui. Injekcijas švirkš gydytojas, specialiai pasiruošęs ir turintis patirties jas atlikti. Pradinė dozė bus 20 vienetų/kg kūno svorio. Gydytojas dozę padalins abiejų blauzdų raumenims. Jeigu spazmiški yra tik vienos blauzdos raumenys, bus leidžiama 10 vienetų/kg kūno svorio vaisto dozė. Injekcijos bus švirkščiamos maždaug kas 16 savaičių. Didžiausia skiriama dozė neturi viršyti 30 vienetų/kg arba 1000 vienetų/pacientui, kuri yra mažesnė.

Gydant spazminę kreivakaklystę, vaistą galima švirkšti tik ligoninėje, kuri yra pritaikyta tokių ligonių gydymui. Gydantis gydytojas nustatys vaisto dozę ir ją sušvirkš. Pirmoji vaisto dozė – 500 vienetų. Šią dozę gydytojas dalins į 2-3 dalis, ir sušvirkš jas į labiausiai pažeistus kaklo raumenis. Gydytojas parinks kiekvienos dozės dalį ir raumenis, į kuriuos bus leidžiamas vaistas. Injekcijas galima kartoti kas 12 16 savaičių arba taip dažnai, kad palaikyti vaisto poveikį, bet ne dažniau kaip kas 12 savaičių. Gydytojas nurodys naujos injekcijos laiką ir injekuojamojo vaisto kiekį. Didžiausia skiriama dozė neturi viršyti 1000 vienetų.

Pirmą kartą abiejų akių blefarospazmui (vokų spazmui) gydyti galima švirkšti iki 40 vienetų vaisto po oda į kiekvienos akies atitinkamus taškus, kuriuos, kaip ir vaisto dozę, nustatys gydytojas. Pasibaigus vaisto atpalaiduojamajam poveikiui, po dvylikos savaičių injekciją galima kartoti. Vaisto dozę galima padidinti iki didžiausios 120 vienetų vienai akiai. Gydantis gydytojas paskirs reikiamą vaisto dozę. Gydant vienos akies blefarospazmą, gydytojas suleis vaisto po oda tik aplink pažeistą akį.

Esant vienos veido pusės spazmui, gydantis gydytojas suleis vaisto kaip ir blefarospazmo atveju tik pažeidimo pusėje.

Gydant padidėjusį pažastų prakaitavimą, abi pažastys turi būti išplaunamos ir dezinfekuojamos. Tada į 10 pažasties vietų atliekamos injekcijos, sušvirkščiant po 10 vienetų į odą, iš viso į kiekvieną pažastį sušvirkščiama po 100 vienetų. Jeigu siekiamo poveikio negaunama, kitų injekcijų metu į kiekvieną pažastį galima švirkšti iki 200 vienetų. Daugumoje atvejų, prakaitavimo slopinimas apytikriai trunka 48 savaites.

Kai Dysport vartojamas raukšlėms išlyginti, rekomenduojama 50 vienetų (0,25 ml) dozė turi būti paskirstyta 5 injekcijos vietoms. Kiekvienoje iš 5 injekcijos vietų į raumenis reikia sušvirkšti po 10 vienetų (0,05 ml). Intervalas tarp gydymo procedūrų priklauso nuo individualios paciento reakcijos, nustatyto apžiūros metu, bet neturėtų būti trumpesni nei trys mėnesiai.Dysport nerekomenduojama gydyti vaikų spazminę kreivakaklystę, blefarospazmą (vokų spazmą), vienos pusės veido spazmą ir padidėjusį pažastų prakaitavimą. Dysport poveikis ir vartojimo saugumas vaikams gydant šias ligas nėra ištirtas.Dysport visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Pavartojus per didelę Dysport dozęDidelės vaisto dozės gali sukelti sunkių nervų ir raumenų paralyžiaus reiškinių. Jei didelės vaisto dozės sukėlė kvėpavimo raumenų paralyžių, reikalingas kvėpavimo palaikymas. Specifinio priešnuodžio nėra. Antitoksinas nėra pakankamai efektyvus, todėl ligonį reikia dėmesingai slaugyti ir stebėti.

Dėl per didelės dozės gali susilpnėti ir kiti raumenys, ne tik tie, į kuriuos buvo suleista vaisto. Taip gali atsitikti ne iš karto. Jei taip atsitiks, nedelsiant pasikalbėkite su savo gydytoju. Jei Jums sunku kvėpuoti, ryti ar kalbėti, nedelsdami ieškokite medicininės pagalbos.Pamiršus pavartoti DysportNieko neatsitiks, jeigu užmiršite sušvirkšti vaistą ir atsinaujins spazmas. Jus gydantis gydytojas nurodys naujos injekcijos laiką.Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Dysport vartojimąIšnyksta raumenis atpalaiduojantis vaisto poveikis ir atsinaujina anksčiau buvęs raumens pažeidimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *