Efloran (500mg/100ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka,
Veiklioji medžiaga: Metronidazolas
Stiprumas: 500mg/100ml
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

Metronidazolas yra antimikrobinė nitroimidazolų grupės veikli medžiaga, kuri geriausiai veikia anaerobinius mikroorganizmus – gramneigiamas ir gramteigiamas Bacteroides, Clostridium, Eubacterium, Peptococcus ir Peptostreptococcus rūšių bei kitas jautrias bakterijas. Be to, šis vaistas išgydo kai kurias parazitų sukeltas infekcijas (stipriai naikina trichomonas ir lamblijas).

Efloran vartojamas:

  • ginekologinėms, kai kurioms pilvo, kvėpavimo takų, kaulų, sąnarių, odos, minkštųjų ir apydančio audinių, centrinės nervų sistemos, kraujo (bakteriemijai, sepsiui) infekcinėms ligoms bei širdies vožtuvų infekcijai (bakteriniam endokarditui) gydyti;
  • žarnų infekcinei ligai (enterokolitui), makšties infekcijai (bakterinei vaginozei), parazitų sukeltoms žarnų ir nežarninėms infekcinėms ligoms (amebiazei, lambliozei ir trichomonozei), opiniam dantenų uždegimui (opiniam gingivitui) gydyti;
  • bakterijoms Helicobacter pylori sunaikinti.

Efloran (500mg/100ml). Vartojimas

Dozavimas ir vartojimo metodas

Anaerobinių bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti

Iš pradžių dažniausiai šio vaisto lašinama į veną. Kai tik galima, gydymas tęsiamas tabletėmis. Suaugusiems lėtai lašinama į veną po 500 mg kas 8 val. 7 dienas, tačiau prireikus galima ir ilgiau (priklausomai nuo indikacijos). Jaunesniems kaip 12 metų vaikams lėtai lašinama į veną po 7,5 mg/kg (1,5 ml/kg) kas 8 val.

Infekcijos profilaktikai atliekant virškinimo trakto ir lytinių organų operacijas

Sukeliant anesteziją prieš operaciją, suaugusiems lėtai lašinama į veną 500 mg. Šią dozę galima kartoti 3 kartus. Infekcijos profilaktika dažniausiai turi trukti ne ilgiau 24 val. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams lėtai lašinama į veną 7,5 mg/kg kūno svorio tokia pat tvarka kaip suaugusiems. Pasireiškus pooperacinei infekcijai, šio vaisto vartojama bent 7 dienas.

Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

Pavartojus per didelę Efloran dozę

Pavartojus per didelę šio vaisto dozę, dažniausiai pasireiškia pykinimas ir vėmimas, sukasi galva, sunkesniais atvejais taip pat sutrinka judesių koordinacija (pasireiškia ataksija), atsiranda nejautra, dilgčiojimas (parestezija), prasideda traukuliai.

Šio vaisto dozę ir vartojimo trukmę parinks gydytojas. Pastebėję perdozavimo požymių arba įtarę, kad Jums lašinama per didelė dozė, pasikonsultuokite su gydytoju, kuris imsis reikiamų priemonių arba atitinkamai sumažins dozę.

Užmiršus pavartoti Efloran

Kokiais laiko intervalais vartoti lašinti šio vaisto, nuspręs gydytojas. Jeigu laiku Jums jo nebuvo sulašinta, apie tai kiek įmanoma greičiau praneškite gydytojui.

Pavojai nutraukus Efloran vartojimą

Nutraukti šio vaisto vartojimą nepasitarus su gydytoju gali būti pavojinga. Net pasijutus geriau, infekcija dar gali būti organizme ir atsinaujinti per anksti baigus gydymą.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *