Egolanza (5mg)

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Olanzapinas
Stiprumas: 5mg

Egolanza tabletės priklauso vaistų, vadinamų antipsichoziniais, grupei.

Egolanza tabletės vartojamos gydyti ligai, kurios simptomai: nesančių garsų girdėjimas, nesančių daiktų matymas ar jutimas, klaidingi įsitikinimai, neįprastas įtarumas ir užsidarymas savyje. Žmonės, sergantys šia liga, gali būti prislėgti, apimti nerimo ar įsitempę.

Egolanza tabletėmis gydoma būklė, kuriai būdingi šie simptomai: pakili nuotaika, energijos perteklius, labai sumažėjęs miego poreikis, kalbos skubumas ir idėjų antplūdis, kartais didelis dirglumas.

Be to, šis vaistas stabilizuoja nuotaiką, todėl saugo nuo su liga susijusių tolesnių luošinančių didelių nuotaikos pakilimų arba kritimų (depresijo

Egolanza (5mg). Vartojimas

Visada vartokite ši vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.



Kiek Egolanza tablečių ir kiek laiko jas vartoti, pasakys gydytojas. Egolanza paros dozė yra 5–20 mg. Jeigu ligos simptomai atsinaujintų, kreipkitės į gydytoją, tačiau Egolanza vartojimo nenutraukite, nebent tai padaryti lieptų gydytojas.



Egolanza reikia vartoti vieną kartą per parą taip, kaip nurodė gydytojas. Pasistenkite tabletes kiekvieną dieną vartoti tokiu pačiu laiku, ir nesvarbu, ar Jūs vartosite jas valgio metu ar nevalgę.

Egolanza vartojamas per burną. Reikia nuryti visą Egolanza tabletę, užgeriant vandeniu.

Egolanza 5 mg tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.



Vartojimas vaikams ir paaugliams

Egolanza nėra skirtas jaunesniems kaip 18 metų pacientams.



Ką daryti pavartojus per didelę Egolanza dozę?

Pacientams pavartojus daugiau Egolanza, negu reikia, atsiranda tokių simptomų: dažnas širdies plakimas, susijaudinimas arba agresyvumas, kalbos sutrikimas, neįprasti judesiai (ypač veido ar liežuvio) bei sąmonės pritemimas. Galimi ir kitokie simptomai: ūmus minčių susipainiojimas, traukuliai (epilepsija), koma, simptomų – karščiavimo, kvėpavimo pagreitėjimo, prakaitavimo, raumenų stingulio ir apsnūdimo arba mieguistumo derinys, kvėpavimo sulėtėjimas, skrandžio turinio patekimas į kvėpavimo takus, didelis arba mažas kraujospūdis, nenormalus širdies ritmas. Taip atsitikus, tuoj pat kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę. Gydytojui parodykite tablečių pakuotę.



Pamiršus pavartoti Egolanza

Tabletę išgerkite tuoj pat, kai prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.



Nustojus vartoti Egolanza

Nenustokite vartoti tablečių tik dėl to, kad jaučiatės geriau. Svarbu, kad vartotumėte Egolanza tiek laiko, kiek nurodo gydytojas.



Staiga nustojus vartoti Egolanza, gali pasireikšti šie simptomai: prakaitavimas, negalėjimas užmigti, drebulys, nerimas ar pykinimas ir vėmimas. Prieš baigiant gydymą, gydytojas gali pasiūlyti dozę mažinti palaipsniui.



Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *