Enalapril Vitabalans (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Vitabalans Oy
Veiklioji medžiaga: Enalaprilis
Stiprumas: 20mg

Enalapril Vitabalans priklauso vaistų, vadinamų angiotenziną konvertuojančių fermentų (AKF) inhibitoriais, grupei. Šie vaistai plečia kraujagysles, todėl širdis lengviau jomis pumpuoja kraują į visas kūno vietas, bei tokiu būdu sumažėja padidėjęs kraujospūdis.

Enalapril Vitabalans vartojamas:

– didelio kraujospūdžio ligai (arterinei hipertenzijai) gydyti;
– simptominiam širdies nepakankamumui (būklei, kai širdis nepajėgia išstumti tiek kraujo, kiek jo reikia organams aprūpinti) gydyti;
– simptominio širdies nepakankamumo profilaktikai, kai simptomai dar nepasireiškia, tačiau širdies išstūmimo funkcija yra sutrikusi.

Enalapril Vitabalans (20mg). Vartojimas

Enalapril Vitabalans visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tabletę galima išgerti nevalgius arba valgio metu, užsigeriant pakankamu kiekiu (pvz., stikline) vandens.

Suaugę žmonės

Didelio kraujospūdžio liga

Paprastai pradinė Enalapril Vitabalans paros dozė yra nuo 5 mg iki ne didesnės, kaip 20 mg, įprastinė palaikomoji paros dozė - 20 mg.

Širdies nepakankamumo gydymas

Pradinė dozė yra 2,5 mg per parą. Gydytojas palaipsniui ją didins tol, kol bus pasiekta tinkama dozė. Paprastai palaikomoji paros dozė yra 20 mg. Ją galima išgerti iš karto arba per du kartus.

Pagyvenę pacientai ir pacientai sergantys inkstų nepakankamumu 

Gydytojas nustato tinkamą dozę, atsižvelgdamas į paciento inkstų funkcijos pajėgumą.

Vaikai

Gydytojas nustato tinkamą dozę, atsižvelgdamas į paciento svorį.

Jei manote, kad Enalapril Vitabalans poveikis yra per stiprus arba per silpnas, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Enalapril Vitabalans dozę

Jeigu pavartojote per didelę medikamento dozę, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją, skubios pagalbos skyrių arba artimiausią ligoninę. Dažniausi perdozavimo simptomai ir požymiai yra staigus kraujo spaudimo kritimas ir stuporas (būsena, kai ligonis tampa visiškai nejudrus ir nekalbus, bet sąmonė išlieka). Kiti simptomai: dėl staigaus kraujospūdžio sumažėjimo atsiradęs galvos svaigimas arba apsvaigimas, stiprus ir greitas širdies plakimas, greitas pulsas, nerimas, kosulys, inkstų nepakankamumas, ir dažnas kvėpavimas.

Pamiršus pavartoti Enalapril Vitabalans

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą tabletę reikia išgerti atėjus įprastam vaisto vartojimo laikui.

Nustojus vartoti Enalapril Vitabalans

Nustojus vartoti medikamento, Jūsų kraujo spaudimas gali padidėti. Jei Jūsų kraujo spaudimas bus per didelis, galimas širdies ir inkstų funkcijos sutrikimas. Vaisto vartojimo nutraukti negalima, nebent Jūsų gydytojas nurodys tai padaryti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *