Enarenal (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Pharmaceutical Works POLPHARMA SA
Veiklioji medžiaga: Enalaprilis
Stiprumas: 10mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Enarenal priklauso vaistų, vadinamų angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais, grupei. Šios grupės vaistai išplečia kraujagysles, dėl to širdžiai tampa lengviau pumpuoti kraują į visas kūno dalis. Tai padeda mažinti padidėjusį kraujospūdį. Enarenal taip pat gerina širdies darbą, kai širdies raumuo yra pažeistas.

Kam Enarenal vartojamas

Gydytojas Enarenal Jums skyrė, jei yra bent viena iš toliau išvardytų priežasčių, apie kurias jis Jums paaiškins:

  • jeigu sergate didelio kraujospūdžio liga;
  • jeigu sergate širdies liga, kuri vadinama širdies nepakankamumu. Tai reiškia, kad Jūsų širdis, pumpuodama kraują, nedirba taip gerai, kaip turėtų, todėl pasireiškia nuovargis po nedidelio fizinio krūvio, dusulys, patinsta čiurnos ir pėdos. Enarenal padeda lengvinti šiuos simptomus;
  • jeigu Jūsų širdies raumuo yra pažeistas, tačiau simptomų dar nėra. Enarenal gali padėti išvengti šio sutrikimo simptomų (pvz., dusulio ir patinimų) atsiradimo.

Enarenal (10mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Enarenal galima vartoti valgio metu ar nevalgius. Enarenal tabletes nurykite užgerdami trupučiu vandens.

Didelio kraujospūdžio ligai gydyti

Pradinė dozė yra 5–20 mg per parą. Ji priklausys nuo Jūsų kraujospūdžio. Jei kraujospūdis padidėjęs nedaug, rekomenduojama pradinė dozė yra 5–10 mg per parą. Pacientams, kurie serga inkstų liga, kuriems sutrikusi širdies veikla ar yra druskų ir (arba) skysčių stoka organizme, gydytojas gali skirti vartoti 5 mg ar mažesnę pradinę dozę.

Jei vartojate didelę diuretikų (šlapimą varančių vaistų) dozę, gydytojas gali liepti jų vartojimą nutraukti, likus 2–3 paroms iki gydymo Enarenal pradžios. Tokiu atveju pradžioje gydytojas gali skirti vartoti 5 mg ar mažesnę Enarenal dozę.

Kai Jūsų kraujospūdis sunormalės, įprastinė palaikomoji paros dozė yra 20 mg, didžiausia paros dozė – 40 mg.

Širdies veiklos sutrikimui gydyti

Širdies ligomis sergantiems pacientams Enarenal gydytojas paprastai skiria vartoti kartu su diuretikais ir, jei reikia, širdį veikiančiais glikozidais (vaistais nuo stazinio širdies nepakankamumo ar nereguliaraus širdies ritmo) ar beta adrenoblokatoriais (vaistais nuo didelio kraujospūdžio ligos, krūtinės anginoa ir kitų širdies ligų). Rekomenduojama pradinė Enarenal paros dozė yra 2,5 mg. Vėliau dozę gydytojas lieps laipsniškai per 2–4 savaites padidinti iki įprastinės palaikomosios 20 mg dozės, kuri geriama per kartą ar lygiomis dalimis per du kartus. Didžiausia paros dozė yra 40 mg, kuri geriama lygiomis dalimis per du kartus.

Dozavimas pacientams, kurių inkstų veikla susilpnėjusi

Inkstų ligomis sergantiems pacientams Enarenal dozę nurodys gydytojas, atsižvelgdamas į jų inkstų veiklą. Inkstų veiklos rodikliai apskaičiuojami išmatavus kreatinino (medžiagų apykaitos produkto) kiekį šlapime ir atlikus kraujo tyrimus. 

Jei Jums atliekama dializė, Enarenal dozavimas įvairiomis dienomis bus kitoks. Gydytojas Jums pasakys, kokią dozę vartoti.

Senyviems pacientams

Gydytojas Jums pasakys, kokią vaisto dozę vartoti. Ji priklausys nuo Jūsų inkstų veiklos.

Vartojimas vaikams

Enarenal vartojimo vaikams, sergantiems didelio kraujospūdžio liga, patirties yra nedaug. Vaikams, kurie gali nuryti tabletes, dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į jų kūno svorį bei kraujospūdį. Vaikams, sveriantiems nuo 20 kg iki mažiau kaip 50 kg, rekomenduojama pradinė paros dozė yra 2,5 mg, o sveriantiems 50 kg ir daugiau ( 5 mg. Enarenal geriamas kartą per parą. Vėliau dozė koreguojama atsižvelgiant į paciento būklę. Vaikams, sveriantiems nuo 20 kg iki mažiau kaip 50 kg, didžiausia paros dozė yra 20 mg, sveriantiems 50 kg ir daugiau ( 40 mg.

Naujagimiams ir vaikams, kurių inkstų veikla sutrikusi

Enarenal negalima vartoti naujagimiams bei vaikams, kuriems sutrikusi inkstų veikla.

Ką daryti pavartojus per didelę Enarenal dozę?

Jei manote, kad išgėrėte per daug Enarenal tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Dažniausi vaisto perdozavimo požymiai ir simptomai yra mažas kraujospūdis ir stuporas (būklė, kai beveik visiškai prarandama sąmonė). Taip pat gali pasireikšti galvos svaigimas ar galvos sukimasis (vertigo) (dėl sumažėjusio kraujospūdžio), pernelyg greitas juntamas širdies plakimas, dažnas pulsas, nerimas, kosulys, inkstų nepakankamumas ir padažnėjęs kvėpavimas.

Pamiršus pavartoti Enarenal

Pamiršus pavartoti Enarenal, kitą dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Enarenal

Nustojus vartoti vaisto, gali padidėti kraujospūdis. Jei kraujospūdis tampa labai didelis, gali sutrikti širdies bei inkstų veiklą. Be gydytojo leidimo vaisto vartojimo nutraukti negalima.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *