Engerix-B (20µg/ml) (1)

0
+0 -0

Gamintojas: GlaxoSmithKline Biologicals S.A.
Veiklioji medžiaga: Hepatito B paviršinis antigenas
Stiprumas: 20µg/ml
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

Engerix-B 20 mikrogramų (1 ml suspensijos) yra vakcina, kuria skiepijami suaugusieji ir paaugliai nuo 16 metų, norint apsaugoti juos nuo hepatito B ligos. Įprastinėmis sąlygomis 10 mikrogramų vakcinos doze (0,5 ml suspensijos) rekomenduojama skiepyti vaikus iki 15 metų imtinai, įskaitant naujagimius.

Tačiau 20 mikrogramų vakcina taip pat galima skiepyti vaikus ir paauglius nuo 11 iki 15 metų imtinai, jei yra santykinai maža hepatito B infekcijos rizika vakcinacijos laikotarpiu ir jei nesitikima tikslaus skiepų kalendoriaus laikymosi. Vakcina veikia skatindama organizmą užtikrinti savo apsaugą (gaminti antikūnus) prieš šią ligą.

Hepatitą B sukelia hepatito B virusas. Jis sukelia kepenų paburkimą (uždegimą). Virusų aptinkama užsikrėtusių žmonių organizmo skysčiuose, pvz., kraujyje, spermoje, makšties sekrete ar seilėse. Ligos simptomų gali nebūti nuo 6 savaičių iki 6 mėnesių po užsikrėtimo. Kai kurie užsikrėtę žmonės neatrodo ar nesijaučia ligoti. Kitiems būna lengvų į gripą panašių požymių, tačiau kai kurie žmonės sunkiai suserga. Jie gali jaustis labai pavargę, patamsėja jų šlapimas, pašviesėja išmatos, pagelsta oda ir(ar) akys (pasireiškia gelta), taip pat gali būti ir kitų požymių, dėl kurių tenka guldyti į ligoninę.

Dauguma suaugusiųjų visiškai pasveiksta nuo ligos. Bet kai kurie žmonės, ypač vaikai, kuriems gali nebūti ligos požymių, gali likti užsikrėtę. Jie vadinami hepatito B viruso nešiotojais. Hepatito B nešiotojai gali užkrėsti kitus visą likusį gyvenimą. Hepatito B nešiotojams yra rizika susirgti sunkiomis kepenų ligomis, tokiomis kaip cirozė (kepenų surandėjimas) ir kepenų vėžys.

Engerix-B, kaip ir visos vakcinos, negali visiškai apsaugoti nuo hepatito B viruso infekcijos net ir po to, kai Jums ar Jūsų vaikui buvo baigtas visas (2-4 dozių atsižvelgiant į schemą) skiepijimo kursas.

Jeigu prieš Engerix-B vartojimą Jūs buvote ar Jūsų vaikas buvote užsikrėtę hepatito B virusu, bet nesijautėte (ar Jūsų vaikas nesijautė) blogai, Engerix-B gali neapsaugoti Jūsų ar Jūsų vaiko nuo ligos.

Engerix-B gali tik padėti apsaugoti Jus ar Jūsų vaiką nuo hepatito B viruso sukeliamos infekcijos. Jis negali apsaugoti Jūsų ar Jūsų vaiko nuo kitų infekcijų, kurios pažeidžia kepenis ir gali pasireikšti požymiais, panašiais į hepatito B infekcijos.

Galima tikėtis, kad, pasiskiepijus Engerix-B, bus apsaugota nuo hepatito D, nes pastarasis (sukelia delta dalelės) nepasireiškia be hepatito B infekcijos.

Skiepai yra geriausias būdas apsisaugoti nuo šios ligos. Vakcinoje nėra gyvų virusų, todėl ji negali sukelti hepatito B infekcijos.

Engerix-B (20µg/ml) (1). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Paprastai skiriamos trys Engerix-B dozės per 6 mėnesius. Kiekviena dozė švirkščiama vis kito apsilankymo metu. Pirmoji dozė bus sušvirkšta pasirinktąją dieną. Kitos dvi dozės bus švirkščiamos praėjus vienam ir šešiems mėnesiams po pirmosios dozės.

Pirmoji dozė: pasirinktąją dieną

Antroji dozė: po 1 mėnesio

Trečioji dozė: praėjus 6 mėnesiams po 1-osios dozės

Tris Engerix-B taip pat galima skirti per 3 mėnesius. Taip skiepijami žmonės, kuriems reikia greitos apsaugos. Pirmoji dozė bus sušvirkšta pasirinktąją dieną. Kitos dvi dozės bus švirkščiamos praėjus vienam mėnesiui ir dviem mėnesiams po pirmosios dozės. Ketvirtąją dozę rekomenduojama sušvirkšti po 12 mėnesių.

Pirmoji dozė: pasirinktąją dieną

Antroji dozė: po 1 mėnesio

Trečioji dozė: praėjus 2 mėnesiams po 1-osios dozės

Ketvirtoji dozė: praėjus 12 mėnesių po 1-osios dozės

Tik asmenis nuo 18 metų Engerix-B 20 mikrogramų galima skiepyti tris dozes sušvirkščiant per 1 mėnesį. Taip galima skiepyti tik suaugusiuosius, kuriems reikia greitos apsaugos (pvz., keliautojus). Pirmoji dozė bus sušvirkšta pasirinktąją dieną. Kitos dvi dozės bus švirkščiamos 7-ąją ir 21-ąją dieną po pirmosios dozės. Ketvirtąją dozę rekomenduojama sušvirkšti po 12 mėnesių.

Pirmoji dozė: pasirinktąją dieną

Antroji dozė: po 7 dienų

Trečioji dozė: praėjus 21 dienai po 1-osios dozės

Ketvirtoji dozė: praėjus 12 mėnesių po 1-osios dozės

Engerix-B 20 mikrogramų galima skiepyti vaikus ir paauglius nuo 11 metų iki 15 metų imtinai, iš viso skiriant 2 dozes per 6 mėnesius. Tačiau tokiu atveju, kol nebus sušvirkšta antroji dozė, gali nesusidaryti apsauga nuo hepatito B. Todėl pagal šį planą skiepyti tik tada, kai yra santykinai maža hepatito B infekcijos skiepijimo kurso laikotarpiu rizika ir kai galima užtikrinti, kad bus baigtas dviejų dozių kursas. Jeigu to užtikrinti negalima, skiepyti pagal trijų 10 mikrogramų vakcinos dozių planą.

Pirmoji dozė: pasirinktąją dieną

Antroji dozė: po 6 mėnesių

Gydytojas Jums pasakys apie papildomų dozių poreikį ir dozavimą revakcinuojant.

Kaip nurodyta 2 skyriuje, blogesnis atsakas į vakciną, galimai nesusidarant apsaugai nuo hepatito B, būna senyviems žmonėms, vyrams dažniau negu moterims, rūkaliams, nutukusiems žmonėms ir sergantiesiems lėtinėmis ligomis ar vartojantiesiems kai kurių vaistų. Gydytojas gali Jums ar Jūsų vaikui atlikti kraujo tyrimą pabaigus visą skiepijimo kursą, kad patikrintų, ar Jums ar Jūsų vaikui susidarė patenkinamas imuninis atsakas. Jei atsakas nepakankamas, gydytojas gali paskirti Jums ar Jūsų vaikui papildomų dozių.

Jeigu Jūs praleidote ar Jūsų vaikas praleido paskirtą injekciją, kreipkitės į gydytoją dėl kito apsilankymo.

Įsitikinkite, kad Jūs baigėte ar Jūsų vaikas baigė visą vakcinacijos kursą. Kitaip Jūs ar Jūsų vaikas nebūsite pakankamai apsaugoti nuo ligos.

Gydytojas sušvirkš Engerix-B vakcinos dozę Jums į žasto ar Jūsų vaikui į šlaunies raumenis.

Vakcinos negalima švirkšti (giliai) į odą ar į sėdmenų raumenis, nes apsauga bus silpnesnė.

Vakcinos draudžiama švirkšti į veną.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *