Epirubicin Kabi

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Kabi Oncology Plc.
Veiklioji medžiaga: Epirubicinas
Stiprumas: 2mg/ml

Epirubicinas priklauso priešnavikinių (vaistų nuo vėžio) medžiagų grupei.

Dėl epirubicino poveikio vėžio ląstelės daugiau negali augti, todėl jos galiausiai žūva. Galima vartoti vien tik epirubicino arba jo kartu su kitais vaistais nuo vėžio.

Epirubicin Kabi 2 mg/ml injekcinis/infuzinis tirpalas vartojamas gydant:

( krūties vėžį

( skrandžio vėžį

Be to, epirubicino vartojama į šlapimo pūslę ankstyvajam (paviršiniam) šlapimo pūslės vėžiui gydyti ir šlapimo pūslės vėžio pasikartojimui po operacijos profilaktikai.

Epirubicino dažnai vartojama kartu su kitais vaistais nuo vėžio (tai vadinama polichemoterapinis režimas).

Epirubicin Kabi. Vartojimas

Vaistiniu preparatu Epirubicin Kabi Jus gydys tik prižiūrint gydytojui, kuris yra šio gydymo metodo specialistas. Prieš pradedant Epirubicin Kabi 2 mg/ml injekcinio/infuzinio tirpalo vartoti ir vartojimo laikotarpiu Jūsų gydytojas patikrins įvairius Jūsų laboratorinių tyrimų (pvz., kraujo ląstelių kiekį, šlapimo rūgšties koncentraciją kraujyje, kepenų funkciją) rodmenis ir atidžiai stebės Jūsų širdies funkciją. Po gydymo Epirubicin Kabi 2 mg/ml injekciniu/infuziniu tirpalu pabaigimo širdies funkciją reikia nuolat sekti dar kelias savaites.Vartojimas į veną (švirkštimas arba infuzija)

Kiekviena Epirubicin Kabi 2 mg/ml injekcinio/infuzinio tirpalo dozė priklauso nuo Jūsų kūno paviršiaus ploto. Jis apskaičiuojamas, atsižvelgiant į Jūsų ūgį ir svorį. Be to, vaisto dozė priklauso nuo vėžio, kuriuo sergate, rūšies, Jūsų sveikatos būklės, kepenų ir inkstų funkcijos bei nuo vartojamų medikamentų.Jei gydoma tik šiuo preparatu, įprastinė dozė yra 60-90  mg/m2 kūno paviršiaus ploto.

Jei gydomas krūties vėžys, gali būti vartojama didesnė dozė, t.y. 100-120 mg/m2 kūno paviršiaus ploto.. Jei esate senyvas, kraujyje baltųjų kraujo ląstelių skaičius yra mažas, kepenų funkcija sutrikusi arba kartu su epirubicinu vartojate kitų vaistų nuo vėžio, dozavimą galima mažinti arba kitų dozių vartojimą atidėti.Epirubicin Kabi 2 mg/ml injekcinio/infuzinio tirpalo per 3-5 minutes injekuojama į veną. Prieš lėtą, 30 min. trukmės, infuziją (lašinimą) į veną vaistą galima atskiesti su gliukozės (cukraus) arba natrio chlorido (druskos) tirpalu. Paprastai infuzija pakartojama kas 3 (arba) 4 savaites.Kol Epirubicin Kabi 2 mg/ml injekcinio/infuzinio tirpalo lašinama, adata turi likti venoje.

Jeigu adata iškrenta iš venos ar atsilaisvina, arba tirpalo patenka į aplinkinius audinius (Jūs pajusite nemalonų pojūtį ar skausmą), nedelsiant pasakykite gydytoju arba slaugytojai.Vartojimas tiesiogiai į šlapimo pūslę (intravezikalinis vartojimas)

Vaistinio preparato galima suleisti pro kateterį tiesiai į šlapimo pūslę. Jeigu naudojamas šis metodas, 12 valandų prieš procedūrą Jūs privalote negerti jokio skysčio, kad šlapimas vaisto neatskiestų per daug.Dozė priklausys nuo vėžio tipo.Suleistą vaisto tirpalą šlapimo pūslėje reikia išlaikyti 1-2 val. Jums reikės retkarčiais keisti kūno padėtį, kad vaistinis preparatas pasiektų visas šlapimo pūslės dalis.Po medikamento pavartojimo šlapinantis reikia saugotis, kad šlapimas nekontaktuotų su Jūsų oda. Jeigu kontaktas įvyko, odos netrinkite, bet kruopščiai nuplaukite muilu ir vandeniu.Pavartojus per didelę Epirubicin Kabi dozę

Kadangi šį vaistą suleidžia medicinos personalas, perdozavimo rizika yra neįtikėtina. Jeigu manote, kad buvo suleista per daug Epirubicin Kabi 2 mg/ml injekcinio/infuzinio tirpalo, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

Pamiršus pavartoti Epirubicin Kabi

Kadangi šį vaistą suleidžia medicinos personalas pagal nustatytą režimą, dozę praleisti vargiai įmanoma.

Reikia įsitikinti, ar visi apsilankymai pas gydytoją paskirti. Jei pamiršote dozę, aptarkite tai su gydytoju. Jūsų gydytojas nurodys, kada vartoti kitą Epirubicin Kabi 2 mg/ml injekcinio/infuzinio tirpalo dozę.

Nustojus vartoti Epirubicin Kabi

Nutraukus epirubicino vartojimą, gali sustoti ir poveikis naviko augimui. Jei gydytojas nenurodė kitaip, nutraukti epirubicino vartojimo negalima.Jei manote, kad Epirubicin Kabi 2 mg/ml injekcinio/infuzinio tirpalo poveikis yra per stiprus arba per silpnas, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Jeigu turite daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *