Epirubicine Strides

0
+0 -0

Gamintojas: Strides Arcolab Polska Sp z o o
Veiklioji medžiaga: Epirubicinas
Stiprumas: 2mg/ml

Vaistinių preparatų grupė

Epirubicinas priklauso citostatikų (vaistų nuo vėžio) grupei.

Dėl epirubicino poveikio vėžio ląstelės daugiau negali augti, todėl jos galiausiai žūva.

Epirubicinas vartojamas gydant:

  • krūties vėžį;
  • skrandžio vėžį;

Be to, epirubicino vartojama į šlapimo pūslę ankstyvajam (paviršiniam) šlapimo pūslės vėžiui gydyti ir šlapimo pūslės vėžio pasikartojimo po operacijos profilaktikai.

Epirubicinas dažnai vartojamas kartu su kitais vaistiniais preparatais nuo vėžio (vadinamose polichemoterapijos programose).

Epirubicine Strides. Vartojimas

Vaistiniu preparatu Epirubicin Strides Jus gydys tik prižiūrint gydytojui, kuris yra šio gydymo metodo specialistas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jums skirta vaisto dozė priklauso nuo vėžio, kuriuo sergate, rūšies, Jūsų sveikatos būklės, amžiaus, kepenų funkcijos bei nuo kitų vartojamų medikamentų.

Įprasta dozė yra

Atsižvelgiant į Jūsų bendrą sveikatos būklę, galimą ankstesnį gydymą ir Jūsų ūgį bei svorį nustatomas dozės grafikas. Dozės kiekis nurodomas miligramais kūno paviršiaus ploto kvadratiniam metrui. Šis vaistas bus vartojamas kaip injekcija į veną per 3–5 minutes arba infuzija į veną per ne daugiau kaip 30 minučių.

Jeigu vartojamas tik epirubicinas be kitų vaistų nuo vėžio, rekomenduojama dozė yra 60–90 mg/m² kūno paviršiaus ploto. Tokia dozė gali būti suleidžiama iš karto, arba padalijama ir suleidžiama iš eilės per 2–3 dienas. Kas 21 parą dozė pakartojama. Jei vartojama ir kitų vaistų nuo vėžio, epirubicino dozė mažinama.

Vaistas leidžiamas per kateterį arba laisvos tėkmės natrio chlorido arba gliukozės (cukraus tirpalo) infuzija.

Didesnės dozės yra vartojamos gydyti:

  • plaučių vėžį: 120 mg/m² kūno paviršiaus ploto ir 
  • gali būti skiriama krūties vėžiui gydyti: 100–120 mg/m² kūno paviršiaus ploto. 


Vartojimas tiesiogiai į šlapimo pūslę (intravezikalinis vartojimas)

Vaistinio preparato galima suleisti pro kateterį tiesiai į šlapimo pūslę (šlapimo pūslės vėžiui gydyti). Jeigu naudojamas šis metodas, 12 valandų prieš procedūrą Jūs privalote negerti jokio skysčio, kad šlapimas vaisto neatskiestų per daug. Suleistą vaisto tirpalą šlapimo pūslėje reikia išlaikyti 1 valandą. Jums reikės retkarčiais keisti kūno padėtį, kad vaistinis preparatas pasiektų visas šlapimo pūslės dalis.

Po medikamento pavartojimo šlapinantis reikia saugotis, kad šlapimas nekontaktuotų su Jūsų oda. Jeigu kontaktas įvyko, odos netrinkite, bet kruopščiai nuplaukite muilu ir vandeniu.

Kol vartojate epirubiciną, Jūsų gydytojas atliks kraujo tyrimus. Jie skirti vaisto veiksmingumui įvertinti. Jūsų gydytojas taip pat atliks širdies funkcijos tyrimus. Tiek kraujo tyrimai, tiek širdies funkcijos tyrimai bus atliekami prieš pradedant gydymą epirubicinu ir gydymo metu.

Jeigu pastebėsite, kad Epirubicin Strides yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.

Ką daryti pavartojus per didelę Epirubicin Strides dozę

Kadangi šį vaistą suleidžia medicinos personalas, perdozavimo rizika yra neįtikėtina. Jeigu manote, kad buvo suleista per daug Epirubicin Strides, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

Pamiršus pavartoti Epirubicin Strides

Kadangi šį vaistą suleidžia medicinos personalas, dozės praleidimas vargiai įmanomas.

Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Nustojus vartoti Epirubicin Strides

Kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *