EQUORAL (50mg)

0
+0 -0

Gamintojas: TEVA Czech Industries s.r.o.
Veiklioji medžiaga: Ciklosporinas
Stiprumas: 50mg
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Equoral priklauso vaistų, vadinamųjų imunosupresantų, grupei. Šie vaistai vartojami organizmo imuninei reakcijai slopinti.

Kodėl gydytojas Jums paskyrė Equoral minkštų kapsulių

– Jei Jums persodintas organas ar kaulų čiulpai

Nors Jums prieš organo ar kaulų čiulpų persodinimą galėjo būti atlikta daug tyrimų tam, kad užtikrintų kiek įmanoma didesnį atitikimą tarp jūsų organizmo ir persodinamo organo ar kaulų čiulpų, donoro audiniai vis tiek nebus identiški Jūsų audiniams, todėl Jūsų organizmo imuninė sistema mėgins donoro audinius atmesti. Equoral blokuoja specialių ląstelių, kurios paprastai atakuotų persodintus audinius, dauginimąsi, todėl padės sustabdyti atmetimo reakciją.

– Jeigu Jums yra sunki odos liga

Manoma, kad kai kurių odos ligų, pvz., sunkios žvynelinės ar egzemos (atopinio dermatito) priežastis yra per stipri Jūsų imuninės sistemos reakcija. Equoral slopina imuninę sistemą, todėl gali padėti sustabdyti šią reakciją ir tokiu būdu palengvinti odos pažeidimą.

– Jeigu Jums yra sunkus reumatoidinis artritas ar nefrozinis sindromas

Manoma, kad reumatoidinį artritą ir kai kurių formų nefrozinį sindromą gali sukelti netinkama Jūsų organizmo imuninės sistemos reakcija. Equoral slopina imuninę sistemą, todėl gali padėti sustabdyti šią reakciją ir tokiu būdu palengvinti reumatoidinį artritą ar nefrozinį sindromą.

– Jeigu Jums yra endogeninis uveitas

Keliančio aklumo pavojų, aktyvaus tarpinio ar užpakalinio neinfekcinio uveito gydymas, kai įprastinis gydymas neveiksmingas ar taip gydant atsiranda nepriimtinas nepageidaujamas poveikis.

Behceto uveito su pasikartojančiu tinklainės uždegimu gydymas.

EQUORAL (50mg). Vartojimas

Equoral visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Prieš vartojant vaisto, Jums gali reikėti atlikti tam tikrus kraujo tyrimus. Šie tyrimai yra įprasti ir dėl jų nerimauti nereikia. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų kūno svorį ir ar Jūs vartosite Equoral po transplantacijos, ar sunkiai žvynelinei, egzemai, reumatoidiniam artritui arba nefroziniam sindromui gydyti, nustatys tinkamą Equoral dozę. Be to, gydytojas nurodys, kaip dažnai reikia vartoti vaisto.

Jeigu yra persodinamas organas, 12 valandų prieš operaciją skiriama pradinė 10-15 mg/kg kūno svorio Equoral paros dozė, padalinta į dvi dalis. Vėliau dozė palaipsniui mažinama iki palaikomosios, t. y. 2–6 mg/kg kūno svorio paros dozės, kuri vartojama per du kartus.

Jei Equoral vartojamas kartu su kitais vaistais, slopinančiais imunitetą, arba yra gydymo trimis ar keturiais vaistais sudėtinė dalis, iš pradžių gali būti skiriama mažesnė dozė (pvz., 3–6 mg/kg kūno svorio paros dozė, kurią reikia vartoti per du kartus).

Po kaulų čiulpų persodinimo pradinė dozė yra 12,5–15 mg/kg per parą, kuri, priklausomai nuo ciklosporino koncentracijos kraujyje ir paciento organizmo toleravimo, gydymo eigoje mažinama.

Endogeninis uveitas paprastai gydomas 5 mg/kg paros doze, padalinta į dvi dalis. Jei liga atspari gydymui, ribotą laiką galima gydyti didesne, t. y. 7 mg/kg kūno svorio, paros doze.

Sunki žvynelinė ir egzema paprastai gydoma 2,5–5 mg/kg kūno svorio paros doze.

Sunkus reumatoidinis artritas paprastai gydomas 3–5 mg/kg kūno svorio paros doze.

Jei yra sunkus nefrozinis sindromas, suaugusiems žmonėms paprastai vartojama 2,5–5 mg/kg kūno svorio paros dozė, vaikams – 2,5–6 mg/kg kūno svorio paros dozė.

Pagyvenusių žmonių gydymo Equoral patirtis yra nepakankama, todėl dozė jiems nustatoma atsargiai, iš pradžių skiriant mažiausią dozę.

Equoral kapsulės skirtos vyresniems kaip trejų metų vaikams, jiems skiriama skiriama tokia pat dozė, kaip ir suaugusiems.

Pacientams dializės metu arba po dializės Equoral dozės koreguoti nereikia.

Pacientams, sergantiems plaučių cistine fibroze ir cukriniu diabetu, reikia didesnės Equoral dozės.

Pacientams, sergantiems hipocholesterolemija, Equoral rekomenduojama vartoti mažesnėmis dozėmis. Nutukusiems pacientams dozė apskaičiuojama pagal idealią kūno masę, bet ne pagal jų tikrąją masę.

Jūsų gydytojas pasakys, kiek vartoti Equoral, ir, priklausomai nuo to, ar Jūs vartojate po persodinimo, ar sunkiam odos pažeidimui, reumatoidiniam artritui arba nefroziniam sindromui gydyti, kiek laiko Jums reikės vartoti šio vaisto. Sunki egzema paprastai gydoma 8 savaites.

Paros dozę rekomenduojama padalyti į dvi dalis ir suvartoti kas 12 valandų.

Praplėšus lizdinę plokštelę, atsiranda būdingas kvapas. Tai yra normalu ir nereiškia, kad su kapsule yra kas nors blogo.

Kapsulės kramtyti negalima. Ją reikia nuryti užgeriant stikline vandens. Jokiu būdu vaisto neužgerkite greipfrutų sultimis.

Būtina tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir savo nuožiūra nekeisti dozavimo.

Kad ir kaip gerai jaustumėtės, nutraukti vaisto vartojimą galima tik gydytojo nurodymu.

Jeigu abejojate, kiek ir kada vartoti vaisto, pasiklauskite gydytojo ar vaistininko.

Pavartojus per didelę Equoral dozę

Jei Jūs netyčia išgėrėte per daug vaisto, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausią skubios pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti Equoral

Jeigu Jūs neišgėrėte eilinės dozės, išgerkite ją kaip galima greičiau. Niekada nevartokite dviejų dozių.Tačiau jeigu prisiminėte praleistą vaisto dozę tada, kai jau beveik laikas gerti kitą, užmirštą dozę praleiskite ir, pasitarę su savo gydytoju, toliau gerkite vaistą įprastu režimu kas 12 valandų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *