Escitalopram PharmaSwiss (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Synthon BV
Veiklioji medžiaga: Escitalopramas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Escitalopram PharmaSwissas priklauso antidepresantų, vadinamų selektyviaisiais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei. Šie vaistai veikia serotonino sistemą smegenyse, didindami serotonino kiekį. Manoma, kad serotonino sistemos sutrikimai yra svarbus depresiją ir panašius sutrikimus lemiantis veiksnys.

Escitalopram PharmaSwiss sudėtyje yra escitalopramo. Šiuo vaistu gydoma depresija (didžiosios depresijos epizodai) ir nerimo sutrikimai, pavyzdžiui: pasikartojantys panikos priepuoliai (panikos sutrikimas) su baime arba be baimės patirti panikos priepuolį tokioje vietoje arba tokiomis aplinkybėmis, iš kurių sunku arba nepatogu ištrūkti (pvz., viešose vietose ar atvirose erdvėse [agorafobija]), baimė būti įvertintam kitų žmonių ir (arba) dėl elgesio viešumoje patirti nepatogumą (socialinio nerimo sutrikimas), ilgalaikis nerimas (generalizuoto nerimo sutrikimas) ir įkyrios mintys ar nenugalimas noras ką nors daryti (obsesijos ir kompulsijos), kurie trukdo normaliam gyvenimui (pvz.: pakartotinis rankų plovimas arba užraktų tikrinimas [obsesinis- kompulsinis sutrikimas]).

Escitalopram PharmaSwiss (10mg). Vartojimas

Escitalopram PharmaSwiss visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gali praeiti keletas savaičių, kol pradėsite geriau jaustis. Nenutraukite gydymo ir nekeiskite dozės prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Tabletes reikia gerti visą gydytojo paskirtą laiką, net jeigu pradėjote gerai jaustis. Jeigu praėjus keletui savaičių nepradėjote jaustis geriau, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Jis nuspręs, ar reikia dozę palaipsniui padidinti iki didžiausios 20 mg paros dozės. Didesnių kaip 20 mg paros dozių saugumas nebuvo nustatytas.

Įprasta escitalopramo dozė nurodyta toliau. Gydytojas nurodys, kiek laiko reikės vartoti šias tabletes. Gydymas gali trukti keletą mėnesių ar ilgiau.

Tabletes galima išgerti valgant arba be maisto. Gerkite tabletes vieną kartą per parą. Nurykite tabletes užsigerdami vandeniu. Tabletes galima padalyti į dvi lygias dalis. Tablečių negalima kramtyti.

Suaugusieji

Įprasta paros dozė depresijai, generalizuoto nerimo sutrikimui ar obsesiniam- kompulsiniam sutrikimui gydyti yra 10 mg.

Gydydamas panikos sutrikimą ar socialinę fobiją (socialinio nerimo sutrikimą), gydytojas gali skirti mažesnę dozę (5 mg per parą).

Gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 20 mg dozės.

Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų)

Rekomenduojama Escitalopram PharmaSwiss pradinė dozė yra 5 mg vieną kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki 10 mg per parą.

Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai

Escitalopramu negalima gydyti vaikų ir jaunesnių kaip 18 metų paauglių (žr. 2 skyriuje skyrelį ,,Kas žinotina prieš vartojant Escitalopram PharmaSwiss”).

Pacientai, kurie serga kepenų liga

Jeigu sergate kepenų liga, gydytojas gali pirmas dvi gydymo savaites skirti mažesnę 5 mg dozę per parą. Gydytojas paros dozę gali padidinti iki 10 mg.

Pacientai, kurie serga inkstų liga

Jeigu sergate sunkia inkstų liga, escitalopramo vartoti nerekomenduojama. Jeigu sergate lengva ar vidutinio sunkumo inkstų liga, galite vartoti normalią escitalopramo dozę.

Pavartojus per didelę Escitalopram PharmaSwiss dozę

Jokiomis aplinkybėmis negalima gerti daugiau tablečių nei skyrė gydytojas. Jeigu galvojate, kad išgėrėte arba kas nors kitas išgėrė per daug escitalopramo, iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Tai padaryti reikia net tuo atveju, kai nėra diskomforto požymių. Perdozavimo simptomai gali būti: galvos svaigimas, drebulys, susijaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies plakimo pokyčiai, kraujospūdžio sumažėjimas bei skysčio ir druskų pusiausvyros organizme pokyčiai. Pasiimkite su savimi escitalopramo kartono dėžutę.

Pamiršus pavartoti Escitalopram PharmaSwiss

Jeigu pamiršote išgerti tabletę, išgerkite kitą tabletę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Escitalopram PharmaSwiss

Nenutraukite escitalopramo vartojimo, kol tai padaryti nenurodė gydytojas. Baigiant gydymą escitalopramu, gydytojas dozę sumažins palaipsniui per keletą savaičių ar mėnesių. Tai padės sumažinti nutraukimo simptomų atsiradimo galimybę. Jeigu nutraukus gydymą escitalopramu atsirado nutraukimo simptomų, gydytojas gali nuspręsti, kad dozę reikia mažinti dar lėčiau. Jeigu nutraukimo simptomai yra sunkūs, dar kartą kreipkitės į gydytoją ir pasakykite jam apie tai.

Daugumai žmonių nutraukimo simptomai būna lengvi ir išnyksta savaime per 2 savaites. Vis dėlto kartais simptomai gali būti sunkūs ir (arba) ilgalaikiai.

Nutraukus gydymą, gali pasireikšti šie nutraukimo simptomai: galvos svaigimas, miego sutrikimas, nerimas, drebulys, pykinimas, galvos skausmas, sumišimas, susijaudinimas, jutimų sutrikimai (pvz.: odos dilgsėjimas, dygsėjimas ar nutirpimas, haliucinacijos), svajojimas, prakaitavimas, viduriavimas, emocingumas ar irzlumas, neritmiškas širdies plakimas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *