Escitasan (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: HBM Pharma s.r.o., Sklabinsk? 30, 036 80 Martin, Slovakija
Veiklioji medžiaga: Escitalopramas
Stiprumas: 10mg

Escitasan sudėtyje yra escitalopramo ir jis vartojamas depresijos (didžiosios depresijos epizodų) ir nerimo sutrikimų (panikos sutrikimas su agorafobija arba be jos, pasireiškiantis baimės pojūčiu esant tam tikrose vietose, kuriose gali būti nesuteikta pagalba, socialinio nerimo sutrikimas ir obsesinis-kompulsinis sutrikimas) gydymui.

Escitalopramas yra antidepresantas, priklausantis selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei. Šie vaistai veikia galvos smegenų serotonino sistemą didindami serotonino kiekį galvos smegenyse. Serotonino sistemos sutrikimai galvos smegenyse yra pagrindiniai veiksniai, skatinantys atsirasti depresiją ir į ją panašias ligas.

Escitasan (10mg). Vartojimas

Kaip ir kitus vaistus, vartojant Escitasan nerekomenduojama gerti alkoholio, nors Escitasan sąveika su alkoholiu nelauktina.Nėštumas ir žindymo laikotarpisJei esate nėščia arba planuojate pastoti, pasakykite apie tai savo gydytojui. Escitasan negalima vartoti nėštumo metu, nebent jūs ir jūsų gydytojas nuspręsite apie tai atidžiai įvertinę riziką ir naudą.Įsitikinkite, ar Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas žino, kad vartojate Escitasan. Nėštumo metu, ypač per paskutinius 3 nėštumo mėnesius, vartojami į Escitasan panašūs vaistai gali didinti sunkios naujagimio būklės, vadinamos pastovia naujagimių plaučių hipertenzija (PPHN), dėl kurios naujagimiui padažnėja kvėpavimas ir naujagimis pamėlsta, riziką. Tokie simptomai naujagimiui dažniausiai pradeda reikštis per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Jeigu taip atsitiko, nedelsdami kreipkitės į akušerę ir (arba) gydytoją.Be to, jeigu Escitasan vartojote paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius, jūsų naujagimiui gali pasireikšti šie simptomai: pasunkėjęs kvėpavimas, odos ir gleivinių pamėlynavimas (cianozė), traukuliai, kūno temperatūros kitimas, silpnesnis čiulpimas, vėmimas, gliukozės sumažėjimas kraujyje, raumenų sustingimas ar suglebimas, ryškesni refleksai, drebulys, pašiurpimas, irzlumas, apsnūdimas, nuolatinis verksmas, mieguistumas ir negalėjimas užmigti. Jūsų vaikui atsiradus bet kuriam iš šių simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.Jei nėštumo metu geriate Escitasan, vartojimo negalima nutraukti staiga.Nevartokite Escitasan jei žindote kūdikį, nebent Jūs su savo gydytoju aptarėte galimą riziką ir naudą.Tyrimų su gyvūnais metu buvo nustatyta, kad citalopramas, panašus į escitalopramą vaistas, pablogino spermos kokybę. Teoriškai tai gali turėti įtakos vaisingumui, tačiau iki dabar poveikis žmogaus vaisingumui nebuvo pastebėtas.Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.Vairavimas ir mechanizmų valdymasKol neįsitikinsite, kaip Escitasan veikia jus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

3. KAIP VARTOTI ESCITASANEscitasan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Suaugusieji

Depresija

Įprasta rekomenduojama Escitasan dozė yra 10 mg per parą.

Jūsų gydytojas dozę gali padidinti ne daugiau kaip iki 20 mg per parą.Panikos sutrikimas

Pradinė Escitasan dozė yra 5 mg per parą pirmą savaitę, po to galima didinti iki 10 mg per parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti ne daugiau kaip iki 20 mg per parą.Socialinio nerimo sutrikimas

Dažniausia rekomenduojama Escitasan dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas dozę gali sumažinti iki 5 mg per parą arba padidinti ne daugiau kaip iki 20 mg per parą, atsižvelgiant į Jūsų organizmo atsaką vaistui.Obsesinis-kompulsinis sutrikimas

Dažniausia rekomenduojama Escitasan dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti ne daugiau kaip iki 20 mg per parą.Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų)

Senyviems pacientams dažniausiai rekomenduojama pradinė dozė yra 5 mg Escitasan vieną kartą per parą.Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai

Normaliai vaikams ir paaugliams gydyti Escitasan nevartojamas. Daugiau informacijos yra 2 skyriuje „Kas žinotina prieš vartojant Escitasan“.Tabletes galite vartoti su maistu ar be jo. Nurykite nepažeistą tabletę užsigerdami nedideliu vandens kiekiu. Nekramtykite tablečių, nes jos yra kartaus skonio.Jei reikia, tabletės gali būti dalijamos į dalis. Padėkite tabletę ant lygaus paviršiaus perlaužimo linija į viršų. Tabletę galima perlaužti spaudžiant abu tabletės kraštus smiliais.Vartojimo trukmėKol pasijusite geriau gali praeiti kelios savaitės. Tęskite Escitasan vartojimą netgi tuomet, jei reikia laiko kol pajusite būklės pagerėjimą.Nepasitarę su gydytoju nekeiskite vaistų dozės.Vartokite Escitasan tiek laiko, kiek rekomenduoja gydytojas. Jei nutrauksite vaisto vartojimą pernelyg anksti, gali pasikartoti ligos požymiai. Rekomenduojama gydymą tęsti mažiausiai 6 mėnesius kol pasijusite geriau.Pavartojus per didelę Escitasan dozęJei Jūs išgėrėte didesne nei paskirtą Escitasan dozę, nedelsdami susisiekite su gydytoju arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriumi. Padarykite tai, netgi jei nėra diskomforto požymių. Perdozavimo simptomai gali būti: galvos svaigimas, drebulys, sujaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokyčiai, sumažėjęs kraujospūdis ir skysčių bei elektrolitų pusiausvyros sutrikimai.

Pasiimkite Escitasan pakuotę su savimi, kad galėtumėte parodyti gydytojui, kokių vaistų vartojote.Pamiršus pavartoti EscitasanNegalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei pamiršote išgerti vaisto ir atsiminėte apie tai eidamas miegoti, išgerkite vaisto nedelsdami. Kitą dieną vaisto vartokite nustatyta tvarka. Jei apie neišgertą dozę prisiminėte naktį arba kitą dieną, praleistos dozės negerkite ir vartokite vaistą nustatyta tvarka.Nustojus vartoti EscitasanNenutraukite Escitasan vartojimo tol, kol gydytojas jums to nepasakys. Jei užbaigėte gydymo kursą, patariama Escitasan dozę iš lėto mažinti keletą savaičių.Jei nutraukiate Escitasan vartojimą, ypač, jei tai vyko staiga, gali pasireikšti nutraukimo simptomai. Jie yra dažni, jei gydymas Escitasan nutraukiamas staiga. Rizika yra didesnė, kai Escitasan buvo vartotas ilgą laiką arba didelėmis dozėmis arba, kai dozė yra per greitai sumažinama. Daugumai pacientų šie simptomai yra lengvi ir patys praeina per dvi savaites. Tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti sunkūs arba užsitęsti (2-3 mėnesius ar ilgiau). Jei pasireiškia sunkūs nutraukimo simptomai vartojant Escitasan, kreipkitės į savo gydytoją. Jis ar ji gali paprašyti Jūsų vėl vartoti tabletes ir dozę mažinti lėčiau.Nutraukimo simptomai yra: svaigulys (stabilumo arba pusiausvyros praradimas), dilgčiojimas, deginimo pojūtis arba (rečiau) elektros iškrovos pojūtis, atsirandantis ir galvoje, miego sutrikimas (vaizdingi ar gąsdinantys sapnai, negalėjimas užmigti), nerimas, galvos skausmas, bloga savijauta (pykinimas), prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), nerimastingumas ar sujaudinimas, drebulys (virpėjimas), minčių susipainiojimas ar orientacijos praradimas, jausmingumas ar irzlumas, viduriavimas, regėjimo sutrikimas, virpantis ar pernelyg greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija).Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *