Esomeprazole Ranbaxy (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Ranbaxy Ireland Ltd.
Veiklioji medžiaga: Ezomeprazolas
Stiprumas: 20mg

Ezomeprazolo tabletės priklauso grupei vaistų, kurie vadinami protonų siurblio inhibitoriais.

Druskos rūgštis, kuri lemia skrandžio sulčių rūgštingumą, išskiriama skrandžio sienelėje (gleivinėje) padedant vadinamiesiems protonų siurbliams. Ezomeprazolas slopina protonų siurblio veiklą, taip sumažindamas rūgšties kiekį skrandyje.

20 mg ezomeprazolo tabletės vartojamos:

  • gastroezofaginio refliukso ligai (GERL) (tai liga, kai skrandžio turinys gali pakilti į stemplę, ir tai gali sukelti ezofagitą), kurią sukelia rugščių išsiskyrimas, gydyti bei su tuo susijusiems simtpomams, tokiems kaip rėmuo, atsirūgimas rūgštimi bei skausmingas rijimas, malšinti.
  • Ilgalaikiam gydymui ir ezofaginio refliukso (tai liga, kai skrandžio turinys patenka atgal į stemplę, ir dėl to gali kilti uždegimas ir skausmas) atsinaujinimo profilaktikai.
  • Derinant su tinkamais (antibakteriniais) vaistais gydant Helicobacter pylori (Helicobacter pylori – tai bakterija, galinti sukelti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opas) sukeltas dvylikapirštės žarnos opas bei siekiant išvengti Helicobacter pylori sukeltų skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų pakartotinio atsiradimo.
  • Vaistų nuo uždegimo sukeltų skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų, kai šių gali atsirasti didelės rizikos grupių pacientams, kuriems reikalingas nuolatinis gydymas vaistais nuo uždegimo (NVNU (nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo), tokie kaip aspirinas ir ibuprofenas) gydymui ir išsivystymo profilaktikai.
  • Zollinger-Ellison‘o sindromui gydyti: tai liga, kai dėl kasos naviko skrandyje išskiriamas pernelyg didelis kiekis rūgšties.

Esomeprazole Ranbaxy (20mg). Vartojimas

Šį vaistą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaisto vartojimo metodai

Užgerdami vandeniu nurykite visą tabletę (-es). Tabletės (-čių) nesmulkinkite, nelaužykite ir nekramtykite.

Jeigu jums sunku nuryti, tabletes galima ištirpinti pusėje stiklinės negazuoto vandens. Negalima vartoti kitokių skysčių, nes jie gali ištirpdyti tabletės apdangalą.Maišykite kol tabletės suyra ir šį skystį su granulėmis išgerkite nedelsiant arba per 30 minučių. Prisipilkite dar pusę stiklinės vandens ir išgerkite. Granulių negalima kramtyti ar sutrinti.

Dozavimas

Suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų:

Gastroezofaginio refliukso ligos simptomai

Įprastinė dozė sergant GERL (žr. 1 skyrių) yra viena 20 mg Esomeprazole Ranbaxy tabletė per parą. Jūsų gydytojas paskys Jums, kaip ilgai vartoti vaistą.

Gastroezofaginio refliukso ligos gydymas

Įprastinė dozė gydant rūgštinį refliuksą (žr. 1 skyrių) yra 40 mg per parą (dukart po 20 mg arba vienąkart 40 mg tabletė) per parą, keturias savaites. Praėjus keturioms savaitėms nuo gydymo pradžios, gydytojas pasakys, kiek ilgai tęsti vaistų vartojimą.

Ilgalaikis gydymas siekiant išvengti refliukso sukelto ezofagito atsinaujinimo

Ilagalaikiam gydymui rekomenduotina dozė yra viena 20 mg Esomeprazole Ranbaxy tabletė per parą.

Suaugusiems:

Vartojant kartu su tinkamais (antibakteriniais) vaistais gydant Helicobacter pylori (žr. 1 skyrių).

Viena 20 mg Esomeprazole Ranbaxy tabletė kartu su 1 g amoksicilino ir 500 mg klaritromicino, visus vartoti dukart per parą septynias dienas.

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų, sukeltų vaistų nuo uždegimo, gydymas ir profilaktika

Gydymas: rekomenduotina dozė yra viena 20 mg ezomeprazolo tabletė per parą, gydymo trukmė – 4-8 savaitės.

Profilaktika: rekomenduotina dozė yra viena 20 mg ezomeprazolo tabletė per parą.

Zollinger-Ellison‘o sindromo gydymas (žr. 1 skyrių)

Rekomenduotina pradinė dozė yra 40 mg ezomeprazolo (viena 40 mg tabletė arba 2 tabletės po 20 mg) du kartus per parą. Gydytojas pakoreguos dozę ir gydymo trukmę.

Senyvi pacientai

Senyviems pacientams dozės koreguoti nereikia.

Jeigu sutrikusi inkstų funkcija

Dozės koreguoti nereikia, jeigu inkstų negalavimai nesunkūs.

Jeigu sutrikusi kepenų funkcija

Paros dozė neturėtų viršyti 20 mg (1 tabletė) per parą.

Vaikai

Esomeprazole Ranbaxy nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Paaugliams (12 – 18 metų) šis vaistas turėtų būti skiriamas tik refliukso sukeltam ezofagitui gydyti, jo simptomams malšinti bei ilgalaikiam ezofagito gydymui.

Ką daryti pavartojus per didelę Esomeprazole Ranbaxy dozę?

Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią ligoninės skubios pagalbos skyrių. Kartu pasiimkite likusias tabletes, pakuotę ir dėžutę tam, kad ligoninėje būtų lengva atsekti, kokius vaistus išgėrėte.

Pamiršus pavartoti Esomeprazole Ranbaxy

Pamiršus pavartoti vaisto, išgerkite jo, kai tik apie tai prisiminsite, nebent jau netrukus bus laikas vartoti kitą dozę. Praleidus dozę, dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Esomeprazole Ranbaxy

Nenutraukite vaisto vartojimo, kol gydytojas nenurodė kitaip. Jeigu per greitai nustosite vartoti vaistus, simptomai gali atsinaujinti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *