Eufilinas SANITAS

0
+0 -0

Gamintojas: Sanitas
Veiklioji medžiaga: Aminofilinas
Stiprumas: 120mg/5ml
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Eufilino tirpalas yra sisteminio poveikio bronchus plečiantis preparatas, ksantinų grupės darinys.

Injekciniu eufilino (aminofilino) tirpalu šalinamas bronchinės astmos paūmėjimo sukeltas bronchų spazmas. Preparato vartojama, jei inhaliuojamieji (2 adrenoreceptorių agonistai yra neveiksmingi.

Eufilinas SANITAS. Vartojimas

Bendrieji vartojimo principai

Rekomenduojamos dozės yra orientacinės. Tikslią dozę nustato gydytojas, atsižvelgęs į ligonio būklę, ligos eigą ir vaisto sukeltą organizmo reakciją.

Mityba

Aminofilino vartojantiems ligoniams nepatariama vartoti maisto ir gėrimų, kuriuose yra kofeino, nes gali atsirasti centrinės nervų sistemos dirginimo simptomų.

Jei valgoma maisto, kuriame yra daug baltymų ir mažai angliavandenių, gali didėti teofilino šalinimas ir mažėti jo koncentracija serume, o jei maiste yra mažai baltymų ir daug angliavandenių, teofilino šalinimas mažėja, jo koncentracija serume didėja. Keptas maistas, kuriame yra daug policiklių angliavandenilių, gali mažinti teofilino koncentracija plazmoje.

Vartojimo būdas

Eufilino tirpalo galima švirkšti arba infuzuoti į veną. Norint išvengti nepageidaujamo poveikio, vaisto rekomenduojama leisti lėtai, ne didesniu kaip 25 mg/min. (maždaug 1 ml/min.) greičiu. Jeigu eufilino tirpalą reikia atskiesti kokiu nors intraveniniu skysčiu, geriausiai tinka infuzuojamasis 5 % gliukozės arba 0,9 % izotoninis natrio chlorido tirpalas. Eufilino tirpalo ir kraujo negalima infuzuoti ta pačia infuzijų sistema.

Labai tiksliai medikamentą dozuoti galima infuzijų siurbliu, mikroreguliatoriumi arba kitokiu panašios paskirties prietaisu.

Medikamento infuzuojant greičiau, gali labai sumažėti kraujospūdis.

Eufilino tirpalo švirkšti į raumenis nerekomenduojama, kadangi injekcija gali sukelti stiprų ilgalaikį skausmą, o jos vietoje gali atsirasti audinių infiltratas.

Visais atvejais medikamento dozę nustato gydytojas!

Kad poveikis pasireikštų greitai, reikia į veną sušvirkšti įsotinamąją medikamento dozę.

Pacientams, kurie nevartoja teofilino

Ligoniams, kurie nevartoja teofilino preparatų, per 30 min. reikia suleisti tokį eufilino tirpalo injekcijoms kiekį, kuriame būtų 5 mg/kg kūno svorio bevandenio teofilino, t.y. maždaug apie 18 ml eufilino tirpalo. Jį būtina leisti lėtai (ne greičiau kaip 25 mg/min.).

Pacientams, kurie vartoja teofilino

Prieš vaisto vartojimą būtina nustatyti teofilino koncentraciją serume. Dalinė įsotinamoji dozė nustatoma atsižvelgus į tai, kad kiekviena teofilino dozė 0,5 mg/kg idealiojo kūno svorio didina jo koncentraciją serume maždaug 0,5 - 1,6 (g/ml (vidutiniškai 1 (g/ml).

Palaikomoji dozė, vartotina ūmaus bronchų spazmo metu

Jauniems suaugusiems rūkaliams bevandenio teofilino reikia per 1 valandą infuzuoti į veną 700 (g/kg idealiojo kūno svorio, t.y. 70 kg sveriančiam pacientui reikia infuzuoti apytikriai 2,5 ml eufilino tirpalo injekcijoms per valandą.

Suaugusiems, nerūkantiems žmonėms reikia infuzuoti 400 (g/kg kūno svorio, t.y. apie 1,55 ml, tirpalo.

Vaikams vartojama mažesnė dozė.

Pavartojus per didelę Eufilinas SANITAS dozę

Toksinis eufilino tirpalo poveikis ir perdozavimo simptomų atsiranda, jeigu medikamento vartojama ilgai ir didelėmis dozėmis.

Pastaba. Norint, kad terapinė teofilino koncentracija taptų optimali ir kad neatsirastų toksinis poveikis gydytojas turi stebėti jo koncentraciją ir laikytis kitokių vaisto švirkštimo saugos reikalavimų ir atsargumo priemonių.

Perdozavimo gydymas

Eufilinui priešnuodžio nėra, todėl apsinuodijus tinka simptominis ir palaikomasis gydymas. Gydyti reikia pradėti nedelsiant. Būtina tuojau pat kreiptis į gydytoją arba toksikologijos centrą.

Pamiršus pavartoti Eufilinas SANITAS

Praleidus vieną dozę, vaisto koncentracija organizme mažėja todėl ją reikia leisti, tuojau pat atsiminus.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *