EUNOCTIN

0
+0 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Plc.
Veiklioji medžiaga: Nitrazepamas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

EUNOCTIN veiklioji medžiaga yra nitrazepamas, priklausantis vaistų, vadinamų benzodiazepinais, grupei. Jis sutrumpina užmigimo laiką ir pailgina miego trukmę.

EUNOCTIN vartojamas trumpalaikiam sunkios nemigos (insomnijos), sukeliančios bejėgiškumą arba didelę kančią, gydymui. Jis palengvina užmigimą, bet nepanaikina pagrindinės nemigą sukėlusios priežasties.

EUNOCTIN. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydytojas Jums skirs dozę, atsižvelgdamas į Jūsų ligos pobūdį, amžių, kūno svorį ir organizmo atsaką į vaistą.

Įprasta pradinė dozė yra 5 mg. Tačiau senyviems pacientams ar sergantiesiems plaučių, kepenų ar inkstų ligomis pradinė dozė turi būti ne didesnė kaip 2,5 mg.

Jei sergama psichoze, dozė negali viršyti 5 mg. Gydytojas nustatys mažiausią veiksmingą dozę. Jums gali reikėti šį vaistą gerti ne kiekvieną vakarą. Paprastai gydymas trunka ne ilgiau kaip 4 savaites.

Šį vaistą reikia gerti prieš pat einant miegoti. Tabletę reikia nuryti nekramtytą, užsigeriant vandeniu arba kitu nealkoholiniu gėrimu.

Išgėrę EUNOCTIN, turite būti tikri, jog Jūsų niekas nežadins 7-8 valandas.

Nekeiskite gydytojo skirtos dozės. Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams EUNOCTIN vartoti negalima.

Ką daryti pavartojus per didelę EUNOCTIN dozę?

Per apsirikimą išgėrus per didelę dozę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, vaistininką arba artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti EUNOCTIN

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Atėjus laikui, gerkite kitą tabletę įprasta tvarka.

Nustojus vartoti EUNOCTIN

Gydytojas Jums pasakys, kada baigti vaisto vartojimą. Nepamirškite, kad vaisto nerekomenduojama vartoti ilgai, ir kad po kelių savaičių verta pamėginti apsieiti be jų. Tai padės sumažinti priklausomybės atsiradimo pavojų. Gydymo pabaigoje rekomenduojama palaipsniui mažinti dozę. Vaisto vartojimą nutraukus staiga, kartais pasireiškia nutraukimo požymių: prislėgta nuotaika, nervingumas, stiprus nerimas, įtampa, nerimastingumas, suglumimas, nuotaikos kaita, atoveiksmio nemiga (miego sutrikimų atsinaujinimas), dirglumas, prakaitavimas, viduriavimas.

Sunkiais atvejais gali atsirasti depersonalizacija (potyris, kai asmuo jaučia tarsi iš šalies stebėtų savo kūną), derealizacija (tikrovės pojūčio praradimas), paaštrėjusi klausa, galūnių badymas ar dilgsėjimas, padidėjęs jautrumas šviesai ir prisilietimui, haliucinacijos (matomi nesami daiktai, girdimi nesami garsai), epilepsijos priepuoliai.

Retais atvejais pacientams, ilgą laiką vartojusiems benzodiazepinų, prireikia ilgesnį laikotarpį mažinti dozę. Aptarkite tai su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *