Exoderil (10mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Sandoz GmbH
Veiklioji medžiaga: Naftifinas
Stiprumas: 10mg/ml

Exoderil odos tirpalas yra ant odos vartojamas priešgrybelinis vaistas. Jis sunaikina odos ligas sukeliančius grybelius.

Exoderil odos tirpalas vartojamas pėdų grybeliui gydyti.

Exoderil (10mg/ml). Vartojimas

Exoderil odos tirpalą visada vartokite tiksliai, kaip Jums nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kaip dažnai vartoti Exoderil odos tirpalą

Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, Exoderil tirpalą ant pažeistos zonos vartoti nurodytu būdu vieną kartą per dieną.

Kaip vartoti

Atidžiai laikykitės šių nuorodų:

  • Nusiplovę rankas nuvalykite ir nusausinkite pažeidimą ir aplink jį esančią odą; 
  • Vartokite pakankamai daug tirpalo, kad visiškai sudrėkintumėte pažeistą odą ir aplinką ją esančią sritį;
  • Pavartoję Exoderil tirpalą, nusiplaukite rankas, nes priešingu atveju Jūs galite išplatinti infekciją ant kitų savo odos sričių ar perduoti kitiems asmenims.


Jeigu gydėte infekciją odos raukšlėse, gydytą sritį galite uždengti marlės raiščiu (ypač nakčiai). Jeigu taip darote, kiekvieną kartą pavartoję Exoderil tirpalo paimkite nenaudotą, švarų marlės raištį. Jūsų odos būklė turi pagerėti po kelių dienų, vis dėlto, kad Jūsų oda išgytų visiškai, tai gali trukti iki keturių savaičių.

Jeigu po dviejų savaičių Exoderil tirpalo vartojimo nepastebite jokių pagerėjimo požymių, klauskite patarimo pas savo gydytoją ar vaistininką.

Pagalba gydant

Pažeistą sritį laikykite švarią ir ją reguliariai plaukite. Atidžiai nusausinkite – ne trindami, o lengvais prisilietimais. Nors ši sritis gali niežėti, stenkitės jos nekasyti, nes tai gali sukelti papildomų pažeidimų, sulėtinti gijimo procesą ar platinti infekciją.

Naudokite savo rankšluostį ir drabužius ir neduokite jų kitiems, nes šios infekcijos lengvai perduodamos kitiems. Kad patys apsisaugotumėte nuo pakartotinės infekcijos, dažnai skalbkite savo drabužius ir rankšluosčius.

Jeigu netyčia prarijote truputėlį vaisto

Nedelsdami apie tai pasakykite savo gydytojui, kuris Jums patars kaip elgtis.

Jeigu vaisto netyčia pateko į akis

Akis rūpestingai praskalaukite vandeniu. Jeigu vis dar jaučiate diskomfortą, kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Exoderil

Jeigu pamiršote vartoti Exoderil tirpalą, pavartokite jį kaip galima greičiau ir po to toliau vartokite kaip įprasta. Jeigu apie tai prisiminėte tik kitą vartojimo kartą, vartokite tik įprastą kiekį ir po to toliau vartokite kaip įprastai.

Nustojus vartoti Exoderil

Vartokite Exoderil odos tirpalą vadovaudamiesi nurodymais. Tai svarbu, nes praleisti vartojimo kartai kelia infekcijos pasikartojimo grėsmę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *