Feloran (10mg/g)

0
+0 -0

Gamintojas: SIA Briz
Veiklioji medžiaga: Diklofenakas
Stiprumas: 10mg/g
Grupė: Receptiniai, Raumenų ir skeleto sistemai

Feloran yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU). Vartojant lokaliai Feloran vartojimo vietoje slopina uždegimą, malšina skausmą. Toks vaisto poveikis pasireiškia dėl prostaglandinų ir kitų uždegimo metu organizme susidarančių cheminių medžiagų sintezės slopinimo.

Vaisto vartojama vietiniam smulkiųjų ir vidutinio dydžio sąnarių bei aplink juos esančių minkštųjų audinių silpno ir vidutinio stiprumo skausmo ir uždegimo, sukelto uždegiminių sąnarių ligų ar traumos, malšinimui.

Feloran (10mg/g). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistą galima vartoti tik ant odos.

Dozavimas suaugusiems ir vyresniems kaip 14 metų vaikams

Iš tūbelės išspaudus 11 cm ilgio juostelę, kuri atitinka maždaug 3 g gelio (30 mg diklofenako natrio druskos) reikia švelniai įtrinti pažeistą vietą ir leisti vaistiniam preparatui įsigerti. Feloran gelio galima vartoti 3 kartus per parą.

Didžiausia vaistinio preparato paros dozė yra 9 g gelio (90 mg diklofenako natrio druskos). Vaisto reikia vartoti saikingai!

Jei 5-7 dienas vartojant gelio savijauta nepagerėjo, reikia pasitarti su gydytoju.

Jei pacientas yra vaikas, vyresnis nei 14 metų, ir jei gydymo skausmo malšinimui reikia ilgiau nei 7 paras arba jei simptomai sunkėja, pacientui/tėvams būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

Vaikai

Feloran gelio jaunesniems nei 14 metų vaikams vartoti nerekomenduojama, nes duomenų apie vaisto saugumą ir veiksmingumą šios amžiaus grupės pacientams nėra.

Senyvi pacientai

Vyresnio amžiaus žmonėms dozės keisti nereikia.

Inkstų ir(ar) kepenų sutrikimai

Esant inkstų ir(ar) kepenų funkcijos sutrikimams dozės koreguoti nereikia.

Pavartojus per didelę Feloran dozę

Tepant ant odos, į sisteminę kraujotaką patenka mažai Feloran gelio veikliosios medžiagos, todėl perdozavimas yra mažai tikėtinas.

Užtepus didesnę nei rekomenduojama vaisto dozę, gelį reikia nušluostyti, o po to odą nuplauti vandeniu.

Atsitiktinai vaisto nurijus ir atsiradus sisteminiam jo poveikiui, reikia laikytis bendrųjų apsinuodijimo nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo gydymo principų. Reikia nedelsiant pranešti gydytojui, kuris, atsižvelgdamas į paciento būklę, nuspręs, kaip gydyti perdozavimą.

Jei pacientui atsiranda abejonių arba jis nori gydymą pertraukti ar baigti anksčiau laiko, reikia pasitarti su gydytoju.

Pamiršus pavartoti Feloran

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip įprasta.

Nustojus vartoti Feloran

Gali vėl paūmėti liga.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *