Femoston conti (2)

0
+0 -0

Gamintojas: Abbott Biological
Veiklioji medžiaga: Estradiolis, Didrogesteronas
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Kas yra Femoston

Femoston pakeičiamosios hormonų terapijos (PHT) vaistinis preparatas. Jo sudėtyje yra dviejų rūšių moteriškų hormonų: estrogeno vadinamo estradioliu ir progestogeno vadinamo didrogesteronu. Femoston tinka moterims po menopauzės, kurioms menstruacijų nebuvo ne trumpiau nei 12 mėnesių.

Kam vartojamas Femoston

Simptomams, pasireiškiantiems po menopauzės, palengvinti

Menopauzės metu moters organizmo gaminamas estrogeno kiekis sumažėja. Dėl to gali atsirasti tokie reiškiniai, kaip karščio bangos, kurios gali būti jaučiamos veido, kaklo, krūtinės ląstos srityje. Femoston lengvina šiuos simptomus po menopauzės. Femoston Jums bus paskirtas tik tuomet, jei šie simptomai labai apsunkina Jūsų kasdienį gyvenimą.

Femoston conti (2). Vartojimas

Femoston visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kada pradėti vartoti Femoston

Nepradėkite vartoti Femoston, jei po natūralių mėnesinių dar nepraėjo bent 12 mėnesių.

Femoston galite pradėti vartoti bet kurią, Jums patogią dieną:

- jei šiuo metu nevartojate jokio PHT preparato.

- jei keičiate tęstinį kombinuotą gydymą PHT preparatu. Tai - gydymas, kai kasdien vartojate tabletę, ar naudojate pleistrą, kurių sudėtyje yra ir estrogeno, ir progestogeno.

Pradėkite vartoti Femoston kitą dieną po to, kai baigiate 28 dienų ciklą, jei:

- keičiate gydymą cikliniu arba nuosekliu PHT preparatu. Tai – gydymas, kai vartojote estrogeno tabletę arba estrogeno pleistrą pirmąją ciklo dalį, o toliau 14 dienų vartojote tablečių ar pleistrą, kur yra tiek estrogeno, tiek progestogeno. 

Vaisto vartojimas

Tabletę užsigerkite vandeniu. 

Vaistą galite gerti kartu su maistu arba atskirai. 

Tabletę stenkitės išgerti tuo pačiu paros metu. Tai padės palaikyti pastovų vaisto kiekį Jūsų organizme. Be to, taip lengviau nepamiršti vartoti tablečių. 

Gerkite po vieną tabletę kiekvieną dieną, be pertraukos vartodamos vieną pakuotę po kitos. Ant lizdinių plokštelių yra pažymėtos savaitės dienos, kad būtų lengviau prisiminti, kada vartoti tabletes. 

Kiek vaisto vartoti

Gydytojas stengsis skirti Jums mažiausią dozę trumpiausią laiką. Pasitarkite su gydytoju, jei manote, kad ši dozė per didelė ar per maža. 

Gerkite po vieną geltoną tabletę kasdien 28 ciklo dienas.

Jei Jums reikalinga chirurginė operacija 

Jei Jums ketinama atlikti chirurginę operaciją, pasakykite chirurgui, kad vartojate Femoston. Gali būti, kad Jums reikės nutraukti Femoston vartojimą likus 4-6 savaitėms iki operacijos, siekiant sumažinti kraujo krešulių venose susidarymo riziką (žr. skyrių „Kraujo krešulių susidarymas venose (trombozė)“). Paklauskite gydytojo, kada vėl galėsite pradėti vartoti Femoston.

Ką daryti pavartojus per didelę Femoston dozę?

Jei Jūs (arba kas nors kitas) išgertų per daug Femoston tablečių, tikėtina, kad jokios žalos nebus. Galite jausti pykinimą (bloga savijauta), mieguistumą, galvos svaigimą ir vemti. Gydyti nebūtina, bet jeigu nerimaujate, pasitarkite su gydytoju.

Pamiršus pavartoti Femoston

Pamirštą tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite. Bet jeigu nuo to laiko, kai Jums reikėjo išgerti tabletę, praėjo daugiau nei 12 valandų, kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Nevartokite praleistos tabletės. Dvigubos dozės vartoti negalima. Praleidus dozę, gali atsirasti kraujavimas arba tepimas.

Nustojus vartoti Femoston

Nenutraukite Femoston vartojimo, nepasitarusios su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *