femoston

0
+0 -0

Gamintojas: Abbott Biological
Veiklioji medžiaga: Estradiolis, Didrogesteronas
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

femoston yra nuoseklios pakeičiamosios hormonų terapijos (PHT) vaistinis preparatas. Jo sudėtyje yra dviejų moteriškų hormonų, estrogeno, vadinamo estradioliu, ir progestageno, vadinamo didrogesteronu. femoston tinka moterims po menopauzės, kurioms menstruacijų nebuvo mažiausiai 6 mėnesius.

femoston vartojamas

  • Menopauzės simptomams palengvinti
  • Menopauzės metu moters organizme išskiriamų estrogenų kiekis sumažėja. Tai gali sukelti tokius simptomus kaip veido, kaklo ir krūtinės raudonis („karščio bangos“). Šis vaistas palengvina šiuos simptomus pomenopauziniu laikotarpiu. Vaistas Jums bus skiriamas, tik jei šie simptomai rimtai trikdo Jūsų kasdienį gyvenimą.
  • Osteoporozės prevencijai

Kai kurioms moterims po menopauzės išsivysto kaulų retėjimas (osteoporozė). Su savo gydytoju turėtumėte aptarti visus įmanomus pasirinkimus. Jei kaulų lūžių rizika dėl osteoporozės Jums yra padidėjusi ir kiti medikamentai netinka, osteoporozės po menopauzės prevencijai galite vartoti šį vais

femoston. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kaip pradėti vartoti femoston

Nepradėkite vartoti femoston, jei po paskutinių natūralių mėnesinių dar nepraėjo 6 mėnesių.

Galite pradėti vartoti femoston bet kurią Jums patogią dieną, jei:

- Jūs šiuo metu nevartojate jokio kito PHT produkto;
- keičiate gydymą ir pereinate nuo tęstinės kombinuotos PHT, t. y., kai Jūs kiekvieną dieną gėrėte tabletę ar naudojote pleistrą, kuriuose yra ir estrogeno, ir progestageno.

Jums reikia pradėti gerti femoston, pabaigus 28 dienų ciklą, jei:

- keičiate ciklinį gydymą arba nuoseklų gydymą PHT preparatais. Kai vartojote estrogeno tabletę arba pleistrą pirmąją ciklo dalį, o toliau 14 dienų vartojote estrogeno ir progesterono.

Vaisto vartojimas

Tabletę užsigerkite vandeniu.

Vaistą galite gerti kartu su maistu arba atskirai.

Tabletę stenkitės išgerti tuo pačiu paros metu. Tai padės palaikyti pastovų vaisto kiekį Jūsų organizme. Be to, taip lengviau nepamiršti vartoti tablečių.

Gerkite po vieną tabletę kiekvieną dieną, be pertraukos vartodamos vieną pakuotę po kitos. Ant lizdinių plokštelių yra pažymėtos savaitės dienos, kad būtų lengviau prisiminti, kada vartoti tabletes.

Kiek vaisto vartoti

Simptomams gydyti gydytojas stengsis skirti Jums mažiausią dozę trumpiausią laiką. Pasikalbėkite su gydytoju, jei manote, kad dozė per didelė, ar per maža.

Jei femoston vartojate osteoporozės profilaktikai, gydytojas parinks Jums tinkamą dozę. Ji priklausys nuo Jūsų kaulų masės.

14 dienų kasdien gerkite po vieną baltą tabletę. Kitas 14 dienų gerkite po vieną pilką tabletę. Schema pavaizduota ant 28 dienoms skirtos pakuotės.

Jei Jums reikalinga chirurginė operacija

Jei Jums bus atliekama chirurginė operacija, pasakykite chirurgui, kad vartojate femoston. Gali reikėti nutraukti femoston vartojimą prieš 4-6 savaites iki operacijos, kad būtų sumažintas kraujo krešulių pavojus (žr. 2 skyrių „Kraujo krešuliai venose“). Paklauskite gydytojo, kada vėl galima pradėti vartoti femoston.

Ką daryti pavartojus per didelę femoston dozę?

Jei Jūs (arba kas nors kitas) išgertumėte per daug femoston tablečių, tikėtina, kad jokios žalos nebus. Gali pasireikšti bloga savijauta (pykinimas) arba blogumas (vėmimas), gali atsirasti krūtų jautrumas arba skausmas, galvos svaigimas, pilvo skausmas, mieguistumas/nuovargis ar kraujavimas. Gydyti nebūtina, bet jeigu nerimaujate, pasitarkite su gydytoju.

Pamiršus pavartoti femoston

Pamiršus išgerti vaisto, o vėliau prisiminus, tabletę reikia išgerti kuo greičiau. Bet jeigu nuo to laiko, kai Jums reikėjo išgerti tabletę, praėjo daugiau nei 12 valandų, praleistos tabletės nebevartokite ir kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Dvigubos dozės vartoti negalima. Praleidus dozę, gali atsirasti kraujavimas arba tepimas.

Nustojus vartoti femoston

Nenutraukite femoston vartojimo, nepasitarusios su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *