Ferro-Folgamma

0
+2 -2

Gamintojas: R.P. Scherer GmbH & Co. KG
Veiklioji medžiaga: Geležies sulfatas, Folio rūgštis, Cianokobalaminas
Grupė: Receptiniai, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

Ferro-Folgamma yra sudėtinis geležies (II) sulfato, folio rūgšties ir cianokobalamino (B12 vitamino) preparatas.

Geležies sulfatas yra geležies junginys, folio rūgštis priklauso B vitaminų grupei. Geležis, folio rūgštis ir vitaminas B12 yra svarbūs raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui organizme. Jei organizmas negauna pakankamo kiekio šių maistinių medžiagų gali pasireikšti šios būklės: anemija (sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių kiekis), nervų ligos, smegenų sutrikimai, gleivinių pokyčiai, nuovargis, rankų ir kojų dilgsėjimas, blyškumas, fizinio pajėgumo sumažėjimas, stuburo smegenų ligos.

Ferro-Folgamma gydomas dėl įvairių priežasčių atsiradęs kombinuotas geležies, folio rūgšties ir B12 vitamino stygius organizme.

Folio rūgšties, B12 vitamino ir geležies stygius gali atsirasti dėl kraujavimo (iš skrandžio, žarnų, šlapimo pūslės, hemorojaus mazgų, mėnesinių ar gimdymo metu), nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu (motinai, vaisiui ir kūdikiui), dėl nepakankamos mitybos ar badavimo, lėtinio alkoholizmo, rezorbcijos sutrikimų, ilgalaikės hemodializės, dėl vaistų nuo traukulių ir kontraceptinių tablečių vartojimo.

Ferro-Folgamma. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms yra 1-2 minkštosios kapsulės tris kartus per parą valgio metu.

Kapsules reikia nuryti užgeriant stikline vandens. Kapsulių negalima kramtyti ar čiulpti, kadangi gali sustiprėti šalutinis poveikis. Taip pat kapsulę galima atidaryti ir kapsulės turinį sumaišyti su minkštu, atvėsintu maistu, tačiau kapsulių kramtyti arba čiulpti negalima.

Dėl vaisto vartojimo trukmės kreipkitės į gydytoją.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

12 metų ir vyresniems vaikams reikia gerti po 1 minkštąją kapsulę tris kartus per parą.

Jaunesniems kaip 12 metų vaikams šio vaisto vartoti negalima.

Ką daryti pavartojus per didelę Ferro-Folgamma dozę?

Jeigu perdozavote šio vaisto, nedelsdami kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą ar gydytoją.

Su savimi paimkite likusias kapsules ir pakuotės lapelį, kad gydymo įstaigos personalas tiksliai žinotų ką vartojote. Reikia gerti pieną, kuris sumažina geležies absorbciją.

Vaistas labai pavojingas jaunesnio amžiaus vaikams, todėl vaistą reikia laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaisto perdozavus gali pasireikšti šie simptomai: kraujavimas iš skrandžio ir žarnyno, mirtinas šokas, kepenų pakenkimas, koma ir sunkūs kvėpavimo sutrikimai.

Pamiršus pavartoti Ferro-Folgamma

Toliau gerkite Ferro-Folgamma kapsules kaip įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Ateityje stenkitės gerti Ferro-Folgamma kapsules reguliariai.

Nustojus vartoti Ferro-Folgamma

Jeigu per anksti nutrauksite gydymą, jis gali būti nesėkmingas. Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *