Fludarabine Actavis (50mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis hf.
Veiklioji medžiaga: Fludarabinas
Stiprumas: 50mg
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Fludarabine Actavis yra vaistas nuo vėžio.

Fludarabine Actavis gydoma lėtinė B ląstelių limfoleukemija (B-LLL) ligoniams, kurių organizme gaminasi pakankamai sveikų kraujo ląstelių. Tai yra tam tikros rūšies leukocitų (vadinamų limfocitais) vėžys.

Pirmaeilį lėtinės limfoleukemijos gydymą Fludarabine Actavis galima pradėti tik ligoniams, kuriems diagnozuojama išplitusi liga ir pasireiškia su liga susijusių simptomų arba liga progresuoja.

Visos organizmo ląstelės dalijasi ir atsiranda naujos ląstelės. Tam turi būti kopijuojama ir atkartojama ląstelės genetinė medžiaga (DNR). Fludarabine Actavis neleidžia gamintis naujoms DNR. Todėl Fludarabine Actavis pasisavinusi vėžinė ląstelė nustoja dalintis ir neatsiranda naujų vėžinių ląstelių.

Sergant baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) vėžiu (pvz., lėtine limfoleukemija), organizme gaminama daug nenormalių limfocitų bei įvairiose organizmo vietose pradeda didėti limfmazgiai. Nenormalių limfocitų poveikis būna sutrikęs arba jie būna per jauni (nesubrendę), kad leukocitai galėtų normaliai apsaugoti organizmą nuo ligų. Jeigu šių nenormalių limfocitų pernelyg padaugėja, jie išstumia iš kaulų čiulpų, kur formuojasi daugiausia naujų kraujo ląstelių, normalius leukocitus. Jeigu organizme nepakanka sveikų leukocitų, gali pasireikšti infekcijos, anemija, mėlynės, sunkus kraujavimas ar net organų funkcijos nepakankamumas.

Fludarabine Actavis (50mg). Vartojimas

Fludarabine Actavis galima vartoti tik prižiūrint gydytojui specialistui, turinčiam vėžio gydymo patirties.

Dozė priklauso nuo kūno dydžio. Ji nustatoma pagal kūno paviršiaus plotą. Kūno paviršiaus plotas matuojamas kvadratiniais metrais (m2), bet iš tikrųjų apskaičiuojamas pagal kūno svorį ir ūgį. Rekomenduojama dozė yra 25 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Kas 28 paras 5 paras iš eilės vieną kartą per parą skiriama arba injekcija, arba infuzija (lašelinė) į veną. Toks penkių parų gydymo kursas kartojamas kas 28 paras tol, kol gydytojas nusprendžia, kad pasireiškė geriausias poveikis.

Jeigu kyla problemų dėl šalutinio poveikio, dozę galima sumažinti arba kursą kartoti vėliau. Jeigu sergate inkstų liga, būsite gydomas mažesne doze ir reguliariai bus tiriamas kraujas.

Ar saugu šį vaistą vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų amžiaus, nenustatyta, gydymas nerekomenduojamas.

Jeigu Fludarabine Actavis tirpalo pateko ant odos arba nosies ar burnos gleivinės, šią vietą nuplaukite muilu ir vandeniu. Jeigu tirpalo pateko į akis, plaukite dideliu kiekiu vandens. Neįkvėpkite tirpalo garų.

Pavartojus per didelę Fludarabine Actavis dozę

Perdozavimo atveju gydytojas nutrauks gydymą ir gydys atsiradusius simptomus.

Dėl grįžtamo toksinio poveikio centrinei nervų sistemai, gali atsirasti tokių perdozavimo simptomų: aklumas, koma ir mirtis. Didelės dozės gali sukelti sunkų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimą.

Pamiršus pavartoti Fludarabine Actavis

Gydytojas nustatys laiką, kada turite vartoti šį vaistą. Jeigu manote, kad dozė buvo praleista, apie tai kiek galima greičiau pasakykite gydytojui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *