Fluoxetine Vitabalans

0
+0 -0

Gamintojas: Vitabalans Oy
Veiklioji medžiaga: Fluoksetinas
Stiprumas: 20mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Fluoxetine Vitabalans sudėtyje yra fluoksetino, kuris priklauso vaistų nuo depresijos, vadinamų selektyviaisiais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei.

Šiuo vaistu gydomos toliau išvardytos būklės:

Suaugusiems

  • Didžiosios depresijos epizodai. 
  • Obsesinis kompulsinis sutrikimas (kai kankina įkyrios mintys ir veiksmai). 
  • Nervinė bulimija: Fluoxetine Vitabalans vartojamas psichoterapijos papildymui slopinant neprisotinamo valgymo priepuolius ir piktnaudžiavimą vidurių laisvinamaisiais preparatais. 

Vaikams ir paaugliams nuo 8 metų amžiaus

Vidutinio sunkumo ir sunkios formos didžiosios depresijos epizodų gydymas, jeigu depresija po 4-6 psichoterapijos seansų nepalengvėja. Esant vidutinės ar sunkios formos depresijai, gydymas Fluoxetine Vitabalans gali būti skiriamas vaikams ir jauno amžiaus pacientams tik kartu su psichoterapija.

Fluoxetine Vitabalans. Vartojimas

Fluoxetine Vitabalans visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nevartokite didesnės dozės nei paskyrė Jūsų gydytojas.

Nurykite tabletes užgerdami vandeniu. Kramtyti tablečių negalima.

Suaugusieji

Depresija

Rekomenduojama paros dozė yra 1 tabletė, t.y. 20 mg. Jūsų gydytojas per 3–4 savaites nuo gydymo pradžios dozę peržiūrės ir, jeigu reikia, ją pakoreguos atsižvelgiant į Jūsų būklę. Jei reikalinga, dozę galima palaipsniui didinti iki didžiausios 3 tablečių (60 mg) per parą. Dozę reikia keisti atsargiai, atsižvelgus, kad Jūs vartotumėte mažiausią veiksmingą dozę. Pirmą gydymo savaitę Jūs galite nepajusti pagerėjimo. Tai įprasta, gali praeiti kelios savaitės, kol pasijusite geriau. Depresija sergančius pacientus reikia gydyti pakankamai ilgai, mažiausiai 6 mėnesius.

Nervinė bulimija

Rekomenduojama paros dozė yra 3 tabletės (60 mg) per parą.

Obsesinis- kompulsinis sutrikimas

Rekomenduojama paros dozė yra 1 tabletė (20 mg). Jūsų gydytojas per 2savaites nuo gydymo pradžios dozę peržiūrės ir, jeigu reikia, ją pakoreguos atsižvelgiant į Jūsų būklę. Jei reikalinga, dozę galima palaipsniui didinti iki didžiausios 3 tablečių (60 mg) per parą. Jei po 10 gydymo savaičių nepagerėja, Jūsų gydytojas turi apsispręsti dėl tolesnio gydymo.

Vaikai ir paaugliai nuo 8 iki 18 metų amžiaus sergantys depresija

Gydymas turi būti atidžiai stebimas specialisto. Pradinė paros dozė yra 10 mg per parą. Po 1 ( 2 gydymo savaičių, Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki 20 mg per parą. Dozė turi būti didinama atsargiai, užtikrinant, kad Jūs vartojate mažiausią efektyvią vaisto dozę. Mažesnio svorio vaikams gali reikėti mažesnės vaisto dozės. Po 6 mėnesių Jūsų gydytojas peržiūrės ar reikalinga tęsti gydymą ir jį vertins iš naujo, jeigu nebus pagerėjimo požymių.

Senyvi žmonės (virš 65 metų)

Jūsų gydytojas dozę didins labai atsargiai ir ji neturėtų viršyti 2 tablečių (40 mg) per parą. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 3 tabletės (60 mg).

Kepenų funkcijos sutrikimas

Jeigu Jus turite problemų su kepenimis ar vartojate kitų vaistų, kurie gali įtakoti Fluoxetine Vitabalans veikimą, Jūsų gydytojas gali paskirti Jums mažesnę dozę ar paskirti vartoti Fluoxetine Vitabalans kas antrą dieną.

Pavartojus per didelę Fluoxetine Vitabalans dozę

Jei Jūs pavartojote per daug tablečių, susisiekite su Jus gydančiu gydytoju arba ligoninės skubios medicinos pagalbos skyriumi. Pasiimkite Fluoxetine Vitabalans pakuotę su savimi, jei galite.

Perdozavimo simptomai yra pykinimas, vėmimas, traukuliai, sutrikusi širdies veikla (pvz., nereguliarus širdies plakimas ir širdies veiklos sustojimas), kvėpavimo sutrikimai ir psichinės būklės pokyčiai nuo sujaudinimo iki komos.

Pamiršus pavartoti Fluoxetine Vitabalans

Negalima vartoti dvigubos (ar didesnės) dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Sekančią tabletę gerkite įprastu.

Vartojant vaisto tuo pačiu metu kiekvieną dieną gali padėti jums prisiminti, vartoti jį reguliariai.

Nustojus vartoti Fluoxetine Vitabalans

Nenutraukite Fluoxetine Vitabalans vartojimo nepasitarę su gydytoju, net jei jaučiatės geriau.

Svarbu nenutraukti gydymo.

Pasirūpinkite, kad nepritrūktumėte vaisto.

Nustojus vartoti Fluoxetine Vitabalans, gali atsirasti tokie požymiai: galvos svaigimas, dilgčiojimo (adatėlių ar smeigtukų badymo) pojūtis, miego sutrikimai (ryškūs sapnai, naktiniai košmarai, negalėjimas užmigti), nerimastingumas ar sujaudinimas, neįprastas nuovargis ar silpnumas, nerimas, pykinimas ar vėmimas (šleikštulys ar noras vemti), drebulys (virpėjimas), galvos skausmas.

Nutraukus Fluoxetine Vitabalans vartojimą, daugeliui žmonių simptomai būna lengvi ir per kelias savaites savaime išnyksta. Jeigu nutraukus gydymą jaučiate kokių nors simptomų, apie tai pasakykite gydytojui.

Nenutraukite Fluoxetine Vitabalans vartojimo nepasitarę su gydytoju. Gydytojas nurodys palaipsniui mažinti jo dozę per vieną ar dvi savaites. Tai padės išvengti nutraukimo sindromų pasireiškimo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl Fluoxetine Vitabalans vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *