Fluvastatin Actavis

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis hf.
Veiklioji medžiaga: Fluvastatinas
Stiprumas: 80mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Fluvastatin Actavis kurio sudėtyje yra fluvastatino natrio druskos, priklauso lipidų kiekį mažinančių vaistų, vadinamų statinais, grupei. Šie vaistai mažina lipidų (riebalų) kiekį kraujyje. Šių vaistų vartojama tuo atveju, jei būklė negali būti kontroliuojama vien dieta ir mankšta.

Fluvastatin Actavis yra vaistas, kurio vartojama padidėjusiam riebalų kiekiui suaugusių žmonių kraujyje mažinti, ypač bendrojo cholesterolio ir vadinamojo blogojo, arba MTL cholesterolio, kuris yra susijęs su širdies ligų ir insulto rizikos padidėjimu:

  • suaugusiems ligoniams, kurių kraujyje yra didelis cholesterolio kiekis;
  • suaugusiems ligoniams, kurių kraujyje yra didelis cholesterolio ir trigliceridų (kitos rūšies kraujo riebalų) kiekis.

Gydytojas Fluvastatin Actavis gali skirti sunkių širdies sutrikimų (pvz., širdies priepuolio) profilaktikai, jei ligoniui buvo atliktas širdies kateterizavimas (širdies kraujagyslių procedūra).

Fluvastatin Actavis. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Neviršykite rekomenduojamos dozės.

Gydytojas rekomenduos Jums toliau laikytis dietos (valgyti maistą, kuriame mažai cholesterolio). Jos laikykitės vartodami Fluvastatin Actavis.

Kiek Fluvastatin Actavis vartoti

Rekomenduojama paros dozė suaugusiems žmonėms yra 20-80 mg. Ji priklauso nuo to, kiek reikia sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas kas 4 savaites ar po ilgesnio laiko tarpo gali keisti Jūsų vartojamą vaisto dozę.

9 metų ir vyresniems vaikams rekomenduojama pradinė paros dozė yra 20 mg. Didžiausia paros dozė yra 80 mg. Jūsų gydytojas kas 6 savaites gali keisti Jūsų vartojamą vaisto dozę.

Kiek tiksliai Fluvastatin Actavis kapsulių ar Fluvastatin Actavis tablečių turite vartoti, pasakys gydytojas.

Atsižvelgdamas į Jūsų reakciją į gydymą, gydytojas gali nurodyti vartoti didesnę ar mažesnę dozę.

Kada vartoti Fluvastatin Actavis

Jei vartojate Fluvastatin Actavis, dozę gerkite vakare arba prieš eidami miegoti.

Jei Fluvastatin Actavis vartojate du kartus per parą, vieną kapsulę gerkite ryte, o kitą – vakare arba prieš eidami miegoti.

Jei vartojate Fluvastatin Actavis tabletes, dozę galite gerti bet kuriuo dienos metu.

Fluvastatin Actavis galite vartoti nepriklausomai nuo valgio. Kapsulę arba tabletę nurykite sveiką, užgerdami stikline vandens.

Ką daryti pavartojus per didelę Fluvastatin Actavis dozę?

Jei netyčia išgėrėte per daug Fluvastatin Actavis, nedelsdami pasakykite gydytojui. Gali prireikti medicininio ištyrimo.

Pamiršus pavartoti Fluvastatin Actavis

Kai tik atsiminsite, išgerkite vieną dozę. Vis dėlto, jei iki kitos dozės gėrimo liko mažiau kaip 4 valandos, praleistos dozės negerkite: kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Fluvastatin Actavis

Siekiant palaikyti palankų gydymo poveikį, negalima nutraukti Fluvastatin Actavis vartojimo, nebent taip nurodė gydytojas. Kad Jūsų kraujyje „blogojo“ cholesterolio kiekis išliktų mažas, turite tęsti Fluvastatin Actavis vartojimą taip, kaip nurodyta. Atsiminkite, kad Fluvastatin Actavis negydo Jūsų būklės, o tik padeda ją kontroliuoti. Kad būtų žinomi Jūsų būklės pokyčiai, cholesterolio kiekį reikia reguliariai tirti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *