Gamintojas:
Merck Sharp & Dohm
Veiklioji medžiaga:
Alendrono rūgštis
Stiprumas:
70mg
Grupė:
Receptiniai, Raumenų ir skeleto sistemai
FOSAMAX priklauso nehormoninių vaistų klasei, vadinamai bisfosfonatais. FOSAMAX apsaugo nuo kaulinio audinio netekimo, kuris įvyksta moterims po menopauzės, ir padeda kaului atsinaujinti. FOSAMAX sumažina stuburo ir šlaunikaulio lūžių riziką.
Kodėl gydytojas paskyrė FOSAMAX?
Gydytojas FOSAMAX paskyrė osteoporoze vadinamai ligai, kuria Jūs sergate, gydyti.
Osteoporozė – tai kaulų retėjimas ir silpnėjimas. Moterims osteoporozė dažnai prasideda praėjus keleriems metams nuo menopauzės pradžios. Moterims menopauzė prasideda, kai kiaušidės nebegamina moteriškojo hormono estrogeno arba kai jos pašalinamos (pavyzdžiui, atliekama histerektomijos operacija). Kuo anksčiau prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės rizika. Šiais atvejais kaulas retėja greičiau negu formuojasi naujas, taigi netenkama dalies kaulo masės, ir jis pasidaro trapesnis. Kad Jūsų skeletas būtų sveikas, svarbu išsaugoti kaulo masę ir neleisti jai mažėti.
Osteoporozės pradžia paprastai būna besimptomė. Negydoma ši liga gali baigtis kaulų lūžiais. Dažniausiai kaulų lūžiai sukelia skausmą, tačiau stuburo kaulų lūžiai gali likti nepastebėti tol, kol dėl jų nesumažėja ūgis. Kaulai gali lūžti dirbant normalius kasdienius darbus, pavyzdžiui, ką nors keliant, arba nuo menkiausios traumos, nuo kurios normalus kaulas nelūžtų. Dažniausiai lūžta šlaunies, stuburo ir riešo kaulai. Tai sukelia ne tik skausmą, bet ir ryškią deformaciją bei negalią (pvz., išryškėja kupra ir sumažėja judrumas).
Kaip osteoporozė gydoma?
Svarbu atsiminti, kad osteoporozę galima gydyti, ir niekada ne per vėlu pradėti gydymą. Gydytojas paskyrė Jums FOSAMAX 70 mg osteoporozei gydyti. FOSAMAX ne tik saugo, kad nemažėtų kaulo masė, bet ir faktiškai atstato kaulą, kurio Jūs galbūt netekote, bei mažina stuburo ir šlaunikaulio lūžių riziką.
Be to, gydytojas gali Jums rekomenduoti pakeisti vieną ar daugiau gyvenimo įpročių, kad pagerėtų Jūsų būklė:
Nerūkyti.
– Manoma, kad rūkant greičiau nyksta kaulas, todėl padidėja lūžių rizika.
Mankšta.
– Kaulams, kaip ir raumenims, kad šie būtų stiprūs ir sveiki, būtinas fizinis krūvis. Prieš pradėdami mankštintis, pasitarkite su gydytoju.
Valgis ir subalansuota dieta.
– Gydytojas Jums patars, ar reikia keisti dietą arba vartoti kokius nors maisto priedus.