FOSAMAX

0
+0 -0

Gamintojas: Merck Sharp & Dohm
Veiklioji medžiaga: Alendrono rūgštis
Stiprumas: 70mg
Grupė: Receptiniai, Raumenų ir skeleto sistemai

FOSAMAX priklauso nehormoninių vaistų klasei, vadinamai bisfosfonatais. FOSAMAX apsaugo nuo kaulinio audinio netekimo, kuris įvyksta moterims po menopauzės, ir padeda kaului atsinaujinti. FOSAMAX sumažina stuburo ir šlaunikaulio lūžių riziką.

Kodėl gydytojas paskyrė FOSAMAX?

Gydytojas FOSAMAX paskyrė osteoporoze vadinamai ligai, kuria Jūs sergate, gydyti.

Osteoporozė – tai kaulų retėjimas ir silpnėjimas. Moterims osteoporozė dažnai prasideda praėjus keleriems metams nuo menopauzės pradžios. Moterims menopauzė prasideda, kai kiaušidės nebegamina moteriškojo hormono estrogeno arba kai jos pašalinamos (pavyzdžiui, atliekama histerektomijos operacija). Kuo anksčiau prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės rizika. Šiais atvejais kaulas retėja greičiau negu formuojasi naujas, taigi netenkama dalies kaulo masės, ir jis pasidaro trapesnis. Kad Jūsų skeletas būtų sveikas, svarbu išsaugoti kaulo masę ir neleisti jai mažėti.

Osteoporozės pradžia paprastai būna besimptomė. Negydoma ši liga gali baigtis kaulų lūžiais. Dažniausiai kaulų lūžiai sukelia skausmą, tačiau stuburo kaulų lūžiai gali likti nepastebėti tol, kol dėl jų nesumažėja ūgis. Kaulai gali lūžti dirbant normalius kasdienius darbus, pavyzdžiui, ką nors keliant, arba nuo menkiausios traumos, nuo kurios normalus kaulas nelūžtų. Dažniausiai lūžta šlaunies, stuburo ir riešo kaulai. Tai sukelia ne tik skausmą, bet ir ryškią deformaciją bei negalią (pvz., išryškėja kupra ir sumažėja judrumas).

Kaip osteoporozė gydoma?

Svarbu atsiminti, kad osteoporozę galima gydyti, ir niekada ne per vėlu pradėti gydymą. Gydytojas paskyrė Jums FOSAMAX 70 mg osteoporozei gydyti. FOSAMAX ne tik saugo, kad nemažėtų kaulo masė, bet ir faktiškai atstato kaulą, kurio Jūs galbūt netekote, bei mažina stuburo ir šlaunikaulio lūžių riziką.

Be to, gydytojas gali Jums rekomenduoti pakeisti vieną ar daugiau gyvenimo įpročių, kad pagerėtų Jūsų būklė:

Nerūkyti.

– Manoma, kad rūkant greičiau nyksta kaulas, todėl padidėja lūžių rizika.

Mankšta.

– Kaulams, kaip ir raumenims, kad šie būtų stiprūs ir sveiki, būtinas fizinis krūvis. Prieš pradėdami mankštintis, pasitarkite su gydytoju.

Valgis ir subalansuota dieta.

– Gydytojas Jums patars, ar reikia keisti dietą arba vartoti kokius nors maisto priedus.

FOSAMAX. Vartojimas

FOSAMAX visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Galbūt Jums anksčiau buvo paskirta 10 mg alendronato tabletė, vartojama vieną kartą per parą. Viena FOSAMAX 70 mg tabletė vartojama vieną kartą per savaitę.

Žemiau išdėstyti svarbūs dalykai, kuriuos turite žinoti, kad FOSAMAX Jums būtų tikrai naudingas.

Labai svarbu laikytis 2, 3, 4 ir 5 nurodymų, kad FOSAMAX tabletė greitai patektų į skrandį, ir sumažėtų galimas stemplės (organo, jungiančio burnos ertmę su skrandžiu) dirginimas.

Pasirinkite savaitės dieną, kuri Jums geriausiai tinka. Kiekvieną savaitę pasirinktąją dieną išgerkite vieną FOSAMAX 70 mg tabletę.

Tik atsikėlę rytą, prieš pirmąjį valgymą, gėrimą ar kitų vaistų vartojimą, nurykite FOSAMAX tabletę, užgerdami tiktai pilna stikline gryno vandens (ne mažiau kaip 200 ml).

- Ne mineraliniu vandeniu.
- Ne kava ar arbata.
- Ne sultimis.

FOSAMAX tabletės nekramtykite ir neleiskite jai ištirpti burnoje.

Nuriję FOSAMAX tabletę, nesigulkite - būkite visiškai vertikalioje padėtyje (sėdėkite, stovėkite arba vaikščiokite) mažiausiai 30 minučių ir nesigulkite tol, kol pirmąsyk tą dieną pavalgysite.

Negerkite FOSAMAX vakare prieš atsiguldami arba rytą prieš atsikeldami.

Jei jaučiate sunkumą ar skausmą ryjant, pradeda skaudėti krūtinę, išryškėja arba sustiprėja rėmuo, FOSAMAX nebevartokite ir kreipkitės į gydytoją.

Nuriję FOSAMAX tabletę, tik mažiausiai po 30 minučių galėsite pirmą kartą tą dieną pavalgyti, atsigerti ar vartoti kitus vaistus, taip pat ir vaistus nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo, kalcio preparatus ir vitaminus. FOSAMAX veiksmingas tik tada, kai vartojamas esant tuščiam skrandžiui.

Jei pamiršote išgerti FOSAMAX 70 mg tabletę, prisiminę išgerkite ją kitą rytą. Dviejų tablečių tą pačią dieną negerkite. Toliau vartokite po vieną tabletę vieną kartą per savaitę tą dieną, kurią buvote pasirinkę.

Svarbu FOSAMAX vartoti tiek ilgai, kiek skiria gydytojas. FOSAMAX gali gydyti osteoporozę tik tada, kai vartojamas nepertraukiamai.

Pavartojus per didelę FOSAMAX dozę arba pamiršus pavartoti FOSAMAX

Jei pamiršote išgerti FOSAMAX 70 mg tabletę, prisiminę išgerkite ją kitą rytą. Dviejų tablečių tą pačią dieną negerkite. Toliau vartokite po vieną tabletę vieną kartą per savaitę tą dieną, kurią buvote pasirinkę.

Pavartoję per daug tablečių per klaidą, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nemėginkite išvemti. Nesigulkite.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *