Fosinopril/HCT-Teva

0
+0 -0

Gamintojas: TEVA UK Ltd.
Veiklioji medžiaga: Fosinoprilis, Hidrochlorotiazidas

Fosinopril/HCT-Teva 20 mg/12,5 mg tablečių sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: fosinoprilio natrio druska ir hidrochlorotiazidas.

Fosinoprilio natrio druska yra antihipertenzinių vaistų (jie yra vartojami kraujo spaudimui mažinti), vadinamų angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais (AKF inhibitoriais), grupės preparatas.

Hidrochlorotiazidas yra vaistų, vadinamų diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančiai vaistais), grupės preparatas. Jis sukelia antihipertenzinį poveikį (mažina kraujo spaudimą).

Fosinoprilio ir hidrochlorotiazido derinys vartojamas didelio kraujospūdžio ligai gydyti tuo atveju, jeigu gydymas vien fosinopriliu yra nepakankamai veiksmingas. Taip pat juo gali būti keičiamas gydymas atskirai vartojamomis 20 mg fosinoprilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido tabletėms.

Fosinopril/HCT-Teva. Vartojimas

Fosinopril/HCT-Teva visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Dozė ir vartojimo metodasDozė

Suaugę žmonės

Įprastinė paros dozė yra viena Fosinopril/HCT-Teva 20 mg/12,5 mg tabletė.Pacientai, kurių sutrikusi kepenų veikla

Įprastinę dozę koreguoti nebūtina.Pacientai, kurių sutrikusi inkstų veikla

Jei yra lengvas ar vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas, būtinas specialus atsargumas. Prieš vartojant Fosinopril/HCT-Teva 20 mg/12,5 mg tabletes gydytojas dozavimą Jums gali nustatyti skirdamas tablečių, kuriose yra fosinoprilio ar hidrochlorotiazido.

Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas, Fosinopril/HCT-Teva 20 mg/12,5 mg tablečių vartoti draudžiama.Senyvi pacientai

Kitoks dozavimas nereikalingas.Vaikai ir paaugliai

Kadangi duomenų apie Fosinopril/HCT-Teva 20 mg /12,5 mg tablečių veiksmingumą bei saugumą vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams nėra, šiems pacientams jo vartoti nerekomenduojama.Jeigu manote, kad Fosinopril/HCT-Teva 20 mg /12,5 mg tabletės sukelia per stiprų ar per silpną poveikį, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.Vartojimo metodas

Fosinopril/HCT-Teva 20 mg/12,5 mg tablečių reikia gerti kartą per parą.

Tabletę reikia nuryti užsigeriant skysčiu, pvz., stikline vandens.Pavartojus per didelę Fosinopril/HCT-Teva dozęJei pacientas (ar kas nors kitas) nurijo per daug tablečių ar įtariama, jog vaikas nurijo kiek nors tablečių, reikia nedelsiant kreiptis į artimiausios ligoninės neatidėliotinos medicinos pagalbos skyrių ar į šeimos gydytoją. Vaisto perdozavimas tikriausiai sukels kraujospūdžio sumažėjimą, šleikštulį, vėmimą, spazmus, galvos svaigimą, plaučių hiperventiliaciją, širdies plakimo padažnėjimą ar suretėjimą, palpitaciją, nerimą, mieguistumą, sumišimą, šlapinimosi padažnėjimą ar šlapimo susilaikymą.

Vykstant į ligoninę ar pas gydytoją, su savimi reikia pasiimti pakuotės lapelį, likusias tabletes ir talpyklę tam, kad medikai žinotų, kokių tablečių suvartota.Pamiršus pavartoti Fosinopril/HCT-TevaNegalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę reikia gerti įprastu laiku.Nustojus vartoti Fosinopril/HCT-TevaHipertenzijos gydymas yra ilgalaikis ir jo nutraukimą būtina aptarti su gydytoju. Gydymo nutraukimas ar sustabdymas gali sukeli kraujospūdžio padidėjimą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *