Fromilid (250mg/5ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka,
Veiklioji medžiaga: Klaritromicinas
Stiprumas: 250mg/5ml
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

5 ml suspensijos (viename geriamajame švirkšte) yra 125 mg klaritromicino (viename mililitre geriamosios suspensijos jo yra 25 mg) arba 250 mg klaritromicino (viename mililitre geriamosios suspensijos jo yra 50 mg). Granulės geriamajai suspensijai tiekiamos buteliukais, kartu būna geriamasis švirkštas.

Granulės geriamajai 125 mg/5 ml arba 250 mg/5 ml suspensijai ruošti yra baltos ar beveik baltos, smulkios, nevienodos.

Fromilid yra makrolidų grupės antibiotikas.

Fromilid vartojama išvardytoms ūminėms ir lėtinėms infekcinėms ligoms, sukeltoms klaritromicinui jautrių bakterijų, gydyti:

  • ausų, nosies, gerklės kvėpavimo takų bei plaučių infekcinėms ligoms (vidurinės ausies, ančių, gerklės, tonzilių, bronchų bei plaučių uždegimui);
  • odos ir poodžio audinių infekcinėms ligoms.

Fromilid (250mg/5ml). Vartojimas

Fromilid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinės dozės

Dozė ir gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos tipo, vietos, paciento amžiaus bei reakcijos į gydymą. Vartokite vaisto taip, kaip nurodė gydytojas.

Suaugusieji bei vyresni kaip 12 metų vaikai

Paprastai geriama po 250 - 500 mg kas 12 valandų.

Vaikai iki 12 metų

Paprastai skiriama 15 mg/kg kūno svorio paros dozė, ji suvartojama per du kartus.

Vaikams dozė apskaičiuojama atsižvelgiant į kūno svorį (kg) (žr. lentelę).

Svoris *(kg)

Geriamosios suspensijos 250 mg/5 ml dozė, ml (geriamaisiais švirkštais)

 

30-40 kg

5 ml du kartus per parą (1)

20-29 kg

3,75 ml du kartus per parą (¾)

12-19 kg

2,5 ml du kartus per parą (½)

8-11 kg

1,25 du kartus per parą (¼)


* Jei vaikas sveria mažiau kaip 8 kg, dozė apskaičiuojamos pagal kūno svorį (du kartus per parą vartojama maždaug 7,5 mg/kg kūno svorio dozė).

Paprastai gydoma nuo 5 iki 10 parų.

Norint paruošti 60 ml suspensijos, reikia 42 ml išgrynintojo arba užvirinto ir atšaldyto vandens. Butelį būtina kratyti, kol pasiskleis granulės, po to įpilti maždaug pusę nurodyto kiekio vandens ir nedelsiant pakratyti, kad turinys susimaišytų su vandeniu, po to įpilti likusį kiekį vandens ir tuoj pat dar kartą gerai pakratyti. Suspensijos turi būti iki buteliuko linijos.

Nurijęs suspensiją, vaikas turėtų išgerti truputį skysčio. Geriamojoje suspensijoje yra smulkių granulių, kurių vaikas turi nekramtyti, kadangi jos yra karčios. Suspensijai dozuoti pridedamas švirkštas. Viename pilname švirkšte yra 5 ml suspensijos (125 mg arba 250 mg klaritromicino). Po kiekvieno panaudojimo švirkštą reikia išplauti vandeniu.

Jeigu manote, kad Fromilid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Fromilid dozę

Perdozavus gali atsirasti virškinimo trakto sutrikimų (pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas), galvos skausmas bei sumišimas.

Pamiršus pavartoti Fromilid

Jei medikamento laiku neišgėrėte, išgerkite, kai tik prisiminsite, ir toliau vartokite įprastai. Jei beveik laikas gerti kitą dozę, pamirštąją praleiskite, o vaisto toliau vartokite įprastu laiku.

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Pokyčiai nutraukus Fromilid vartojimą

Fromilid būtina vartoti tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas. Nutraukus vaisto vartojimą per anksti, liga gali atsinaujinti.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *