FTORAFUR

0
+0 -0

Gamintojas: AS GRINDEKS
Veiklioji medžiaga: Tegafuras
Stiprumas: 400mg
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

FTORAFUR pasižymi priešnavikiniu aktyvumu. Biologinės jo savybės labai panašios į 5 – fluorouracilo. FTORAFUR galima laikyti 5 – fluorouracilo transportine forma, nes organizme, veikiant kepenų fermentams, iš FTORAFUR susidaro 5 – fluorouracilas. Susidaręs metabolitas ilgai cirkuliuoja organizme, todėl vaistas labai efektyvus.

Vartojimo indikacijos:

  • FTORAFUR vartojamas metastazavusio gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio gydymui.

FTORAFUR. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

FTORAFUR kapsules reikia vartoti per burną.

Suaugusiems pacientams

Rekomenduojama eriamo FTORAFUR dozė – 20 - 30 mg/kg kūno masės (1,2 – 1,6 g arba 3 – 4 kapsulės), tačiau ji gali būti ir 2 g (5 kapsulės). Paros dozė dalijama į 2 dalis ir kasdien geriama kas 12 valandų arba 2 – 4 kartus per parą. Kurso dozė – 30 - 40 g.

Ilgai gydomiems pacientams ir vėlyvoje ligos stadijoje FTORAFUR dozė mažinama. Kai FTORAFUR vartojamas kartu su kitais chemoterapiniais preparatais arba kaip pagalbinis vaistas gydant spinduliais, jo dozė turi būti tokia pat, kaip vartojant jį vieną, arba mažesnė.

Senyviems pacientams

Senyvo amžiaus pacientams, FTORAFUR dozė mažinama.

Pacientams, kurių inkstų ir/ar kepenų funkcija sutrikusi

Vaistinį preparatą reikia atsargiai skirti pacientams, sergantiems kepenų ir/ar inkstų nepakankamumu. Tegafuro vartojimo metu šių pacientų kepenų ir/ar inkstų funkcija turi būti atidžiai stebima. Tegafuro negalima vartoti pacientams, sergantiems sunkiu kepenų ir/ar inkstų funkcijos nepakankamumu.

Jei būtina, gydymo kursas kartojamas po 1,5 – 2 mėnesių pertraukos.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

FTORAFUR saugumas ir veiksmingumas vaikams ir paaugliams neištirti, todėl tegafuro vaikams ir paaugliams vartoti negalima

Ką daryti pavartojus per didelę FTORAFUR dozę

Perdozavus FTORAFUR, sutrinka centrinės nervų sistemos ir virškinamojo trakto veikla, taip pat slopinama kraujodara. Gydoma simptomiškai.

Jei perdozavote vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti FTORAFUR

Jei pamiršote išgerti eilinę vaisto dozę, tai, kai tik prisiminėte, tuoj pat ją išgerkite. Jei jau atėjo laikas gerti kitą dozę, negerkite papildomos dozės ir vartokite vaistą toliau kaip paprastai.

Nustojus vartoti FTORAFUR

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *