Gabagamma (100mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Artesan Pharma GmbH & Co. KG
Veiklioji medžiaga: Gabapentinas
Stiprumas: 100mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Gabagamma priklauso vaistų, vartojamų epilepsijai gydyti ir periferiniam neuropatiniam skausmui (ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas) malšinti, grupei.

Veiklioji Gabagamma medžiaga yra gabapentinas.

Gabagamma vartojama gydyti:

  • Įvairioms epilepsijos formoms (priepuoliams, kurie iš pradžių kyla kurioje nors smegenų dalyje, o vėliau išplinta arba neišplinta į kitas smegenų dalis) gydyti. Gabagamma epilepsijai gydyti gydytojas skiria vartoti, jeigu taikant esamą gydymą priepuoliai nėra visiškai kontroliuojami. Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, turite vartoti Gabagamma kartu su kitais šiuo metu vartojamais vaistais. Suaugusiuosius ir vyresnius nei 12 metų paauglius galima gydyti ir vienu Gabagamma.
  • Periferiniam neuropatiniam skausmui (ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas). Daugelis įvairių ligų (diabetas, juostinė pūslelinė) gali sukelti periferinį neuropatinį skausmą, kuris pirmiausia atsiranda kojose ir(arba) rankose. Skausmas gali būti apibūdinamas kaip karštas, deginantis, tvinkčiojantis, staigus, duriantis, aštrus, spazmiškas, geliantis, dilgčiojantis, tirpdantis, smeigiantis, badantis ir kt.

Gabagamma (100mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

Jūsų gydytojas parinks Jums tinkamiausią vaisto dozę. 

Kapsules visada reikia nuryti nekramtant, užgeriant pakankamu kiekiu vandens.

Vartokite Gabagamma tol, kol gydytojas lieps nutraukti jį vartoti.

Epilepsija

Suaugusieji ir paaugliai 

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Įprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui.

Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per parą. 

Toliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per parą, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus vienodomis dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare. 

Vaikai 6 metų amžiaus ir vyresni

Kokią vaisto dozę skirti Jūsų vaikui, nuspręs gydytojas, nes ji yra skaičiuojama pagal Jūsų vaiko svorį. 

Gydymas pradedamas mažiausia pradine doze, kuri palaipsniui yra didinama trijų dienų laikotarpyje. Įprastai pradinė dozė epilepsijos kontrolei yra 25-35 mg kilogramui kūno svorio per parą. Ši dozė yra padalijama į tris dalis ir kapsulės turi būti geriamos kiekvieną dieną, ryte, per pietus ir vakare. 

Gabagamma negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams

Periferinis neuropatinis skausmas

Suaugusieji

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui. 

Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per parą. 

Paskui dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per parą, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus vienodomis dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare. 

Vyresnio amžiaus pacientai

Jeigu esate vyresnio amžiaus pacientas (daugiau kaip 65 metų), Jūs turite vartoti Gabagamma įprastai, nebent turite problemų su inkstais

Jeigu Jūs turite problemų su inkstais arba Jums atliekama hemodializė

Jeigu Jūs turite problemų su inkstais arba Jums atliekama hemodializė, gydytojas gali skirti kitokį vartojimo grafiką ir (arba) dozę.

Jeigu manote, kad Gabagamma veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Gabagamma dozę ?

Didesnių negu rekomenduojamos dozių vartojimas gali sukelti nepageidaujamų reiškinių padaugėjimą, įskaitant sąmonęs netekimą, svaigulį, dviejinimąsi akyse, neaiškią kalbą, mieguistumą ir viduriavimą.

Nedelsiant skambinkite savo gydytojui arba vykyte į ligonnės skubios pagalbos skyrių. Pasiimkite su savimi likusias kapsules, dėžutę ir etiketę, kad ligoninėje galėtų tiksliai pasakyti, kokio vaisto išgėrėte. 

Pamiršus pavartoti Gabagamma 

Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, jo dozę išgerkite iš karto kai tik prisiminsite, nebent jau atėjęs kitos dozės vartojimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. 

Nustojus vartoti Gabagamma 

Negalima nutraukti vartoti Gabagamma, nebent Jūsų gydytojas liepė kitaip. Jeigu reikia nutraukti gydymą, tai turi būti daroma palaipsniui, mažiausiai 1 savaitės laikotarpyje. Jeigu Jūs staigiai nutrauksite Gabagamma vartojimą arba ankščiau nei liepė gydytojas, padidės traukulių, skausmo ir diskomforto rizika. 

Šalutiniai poveikiai, sekantys po staigaus gabapentino vartojimo nutraukimo, yra šie: nerimas, miego sutrikimai, liguistumo pojūtis, skausmas, prakaitavimas ir krūtinės skausmas.

Praneškite savo gydytojui, jeigu Jums pasireiškia kurie nors iš nurodytų simptomų. 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *