GELOPLASMA

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Kabi France
Veiklioji medžiaga: Želatina, bevandenė, Natrio chloridas, Magnio chloridas, Kalio chloridas, Natrio laktatas
Grupė: Receptiniai, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

GELOPLASMA – tirpalas infuzuojamas į veną. Tirpale yra želatinos, kuri priklauso medikamentų, didinančių kraujo plazmos tūrį, grupei. Didėdamas plazmos tūris didina skysčio kiekį paciento kraujotakoje, todėl palaikoma kraujo srovė ir stabilus kraujospūdis.

Šio tirpalo vartojama, kai reikia greitai papildyti sumažėjusį kraujo tūrį, pasireiškus toliau išvardytoms būklėms:

• kraujavimo, skysčių netekimo, kapiliarinio ištekėjimo (padidėjusio smulkiųjų kraujagyslių pralaidumo) bei nudegimo sukeltas kraujo tūrio sumažėjimas;
• traumos, operacijos, sepsio (kraujo užkrėtimo) ar toksinio poveikio medžiagų sukeltas sunkus kraujagyslių išsiplėtimas.

Be to, tirpalo vartojama sunormalinti sumažėjusiam kraujo tūriui, susijusiam su sunkia vazodilatacija (kraujagyslių išsiplėtimu) ir hipotenzija (kraujospūdžio sumažėjimu), atsiradusiomis dėl kraujospūdį mažinančių vaistų poveikio, ypač anestezijos metu.

GELOPLASMA. Vartojimas

GELOPLASMA infuzinio tirpalo visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Medikamentas Jums infuzuojamas (lašinama) į veną. Naudojant infuzijų pompą, infuzijos greitį galima didinti.

Dozė ir infuzijos greitis priklauso nuo paciento poreikio.

Apskritai reikia infuzuoti maždaug 500 – 1000 ml (1 – 2 maišelius) tirpalo, kartais jo prireikia daugiau.

Paprastai suaugusiems žmonėms ir vaikams, sveriantiems daugiau kaip 25 kg, tinkamu greičiu infuzuojama 500 ml (1 maišelį) tirpalo.

Jei suaugęs žmogus netenka kraujo daugiau kaip 1,5 litro, paprastai reikia infuzuoti ir kraujo, ir GELOPLASMA infuzinio tirpalo. Būtina sekti paciento hemodinamikos, kraujodaros ir krešėjimo rodmenis.

Gydymo laikotarpiu, reikia sekti paciento kraujo spaudimą, kraujo ir krešėjimo rodmenis.

Pavartojus per didelę GELOPLASMA dozę

Perdozavus medikamento, gali padidėti kraujo tūris.

Padidėjęs spaudimas plaučių kraujotakoje sukelia skysčio išsiskyrimą į tarpkraujagyslinius tarpus ir gali būti plaučių edemos priežastis (atsiranda simptomų, dusulys).

Jei tirpalo perdozuojama, reikia nedelsiant nutraukti infuziją ir ligonį gydyti stipraus poveikio diuretikais (vaistai, kurie didina šlapimo išsiskyrimą iš organizmo).

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *