Glipox (400mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
Veiklioji medžiaga: Imatinibas
Stiprumas: 400mg
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Glipox yra vaistinis preparatas, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos imatinibo. Glipox slopina nenormalių ląstelių augimą ir yra vartojamas sergant toliau išvardytomis ligomis. Jos apima tam tikrus vėžinių susirgimų tipus.

Glipox vartojamas gydyti vaikų lėtinę mieloleukemiją (LML):

Leukemija – tai baltųjų kraujo kūnelių vėžys. Paprastai šios baltosios ląstelės padeda organizmui kovoti su infekcija. Lėtinė mieloleukemija yra tokia leukemijos forma, kai tam tikros nenormalios ląstelės (vadinamos mieloidinėmis ląstelėmis) pradeda nekontroliuojamai augti. Glipox slopina šių ląstelių augimą.

Glipox taip pat vartojama gydyti suaugusiųjų:

Philadelphia chromosomai teigiamai ūminei limfoleukemijai (Ph teigiama ŪLL) gydyti. Leukemija – tai baltųjų kraujo kūnelių vėžys. Paprastai šios baltosios ląstelės padeda organizmui kovoti su infekcija. Ūminė limfoleukemija yra tokia leukemijos forma, kai tam tikros nenormalios ląstelės (vadinamos limfoblastais) pradeda nekontroliuojamai augti. Glipox slopina šių ląstelių augimą.

Mielodisplazinėms ar mieloproliferacinėms ligoms (MDS/MPL) gydyti. Tai kraujo ligos, kurių metu kai kurios kraujo ląstelės pradeda daugintis nekontroliuojamos. Glipox slopina šių ląstelių augimą, sergant tam tikrais šių ligų potipiais.

Hipereozinofilijos sindromui (HES) ir (arba) lėtinei eozinofilinei leukemijai (LEL) gydyti. Tai yra kraujo ligos, kurių metu kai kurios kraujo ląstelės (vadinamos eozinofilais) pradeda daugintis nekontroliuojamos. Glipox slopina šių ląstelių augimą, sergant tam tikrais šių ligų potipiais.

Virškinimo trakto stromos naviką (VTSN). VTSN – tai skrandžio ir žarnyno vėžys. Jis atsiranda dėl nekontroliuojamo šių organų pagalbinio audinio ląstelių augimo.

Iškiliajai dermatofibrosarkomai (dermatofibrosarcoma protuberans – DFSP) gydyti. DFSP – tai po oda esančio audinio vėžys, kurio metu kai kurios ląstelės pradeda nekontroliuojamai augti. Glipox slopina šių ląstelių augimą.

Toliau šiame lapelyje apibūdinant minėtą ligą bus naudojama jos santrumpa.

Jei Jums kiltų kokių nors klausimų apie Glipox veikimą arba kodėl Jums jį paskyrė, klauskite gydytojo.

Glipox (400mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.Jūsų gydytojas Jums paskyrė Glipox, kadangi sergate sunkia liga. Glipox gali Jums padėti kovojant su šia būkle.Svarbu, kad vaisto vartotumėte tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Nenustokite vartoti Glipox tol, kol taip nelieps Jūsų gydytojas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu negalite vartoti vaisto taip, kaip paskirta, arba manote, kad Glipox Jums daugiau nereikia.Kokią vaisto dozę vartotiVartojimas suaugusiesiems

Gydytojas Jums tiksliai nurodys, kiek Glipox kapsulių gerti.

Jei gydoma VTSN:

Pradinė dozė yra 400 mg, vartojant po vieną kapsulę kartą per parą.Jeigu sergate VTSN, gydytojas gali paskirti vartoti didesnę arba mažesnę dozę, atsižvelgdamas į Jūsų atsaką į gydymą. Jeigu vartojate 800 mg paros dozę (2 kapsules), reikia gerti vieną kapsulę ryte ir kitą kapsulę vakare.Jeigu gydoma Ph teigiama ŪLL:

Pradinė dozė yra 600 mg, vartojant vieną kapsulę po 400 mg ir 2 kapsules po 100 mg kartą per parą.Jeigu gydoma MDS/MPL:

Pradinė dozė yra 400 mg, vartojant vieną kapsulę kartą per parą.Jeigu gydoma HES/LEL:

Pradinė dozė yra 100 mg, vartojant 1 kapsulę po 100 mg kartą per parą. Priklausomai nuo Jūsų atsako į gydymą, Jūsų gydytojas gali nuspręsti padidinti dozę iki 400 mg, vartojant vieną kapsulę po 400 mg kartą per parą.Jeigu gydoma DFSP:

Dozė yra 800 mg per parą (2 kapsulės), vartojant vieną kapsule ryte ir kitą kapsulę vakare.Vartojimas vaikams ir paaugliams

Gydytojas Jums tiksliai nurodys, kiek Glipox kapsulių reikia duoti gerti Jūsų vaikui. Glipox dozė priklausys nuo Jūsų vaiko būklės, kūno svorio ir ūgio. Suminė vaikų paros dozė negali būti didesnė kaip 800 mg. Vaistą galima vartoti vieną kartą per parą arba paros dozę padalyti į dvi dalis (pusę dozės vartoti ryte ir kitą pusę – vakare).Kada ir kaip vartoti Glipox

Glipox vartokite valgio metu. Tai padės išvengti skrandžio sutrikimų galimų Glipox vartojimo metu.

Nurykite visą kapsulę užgerdami didele stikline vandens.

Jeigu negalite nuryti kapsulės, galite ją atidaryti ir miltelius ištirpinti stiklinėje negazuoto vandens ar obuolių sulčių. Visą paruoštą vaistą iš stiklinės išgerkite nedelsiant.Jei esate ar galite būti nėščia ir ketinate atidaryti kapsulę, su jos turiniu turite elgtis labai atsargiai. Žiūrėkite, kad vaisto nepatektų ant odos, į akis ir kad jo neįkvėptumėte. Po kapsulės atidarymo nedelsdami nusiplaukite rankas.Kaip ilgai vartoti Glipox

Glipox vartokite kasdien, tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas.Ką daryti pavartojus per didelę Glipox dozę?

Jei atsitiktinai išgėrėte per daug kapsulių, iš karto kreipkitės į gydytoją. Jums gali prireikti medicininės pagalbos. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę.Pamiršus pavartoti Glipox

Pamiršus pavartoti vaisto dozę, ją išgerkite kai tik prisiminėte. Tačiau jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite.

Vėliau vaisto vartojimą tęskite įprastu režimu.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *