Guttalax

0
+1 -1

Gamintojas: Istituto De Angeli S. r. l.
Veiklioji medžiaga: Natrio pikosulfatas
Stiprumas: 7,5mg/ml

Guttalax sudėtyje yra lokalaus poveikio vidurių laisvinamoji medžiaga, kuri skatina storosios žarnos peristaltiką ir minkština išmatas.

Guttalax vartojama, jei:

– pacientas kenčia nuo vidurių užkietėjimo;

– yra būklė, kai reikia palengvinti tuštinimąsi.

Guttalax. Vartojimas

Guttalax visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta preparato dozė yra tokia:

suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 10 metų vaikams rekomenduojama dozė yra 10 - 20 lašų (5 – 10 mg), 4 - 10 metų vaikams vaisto vartoti galima tik gydytojui paskyrus! Vienkartinė dozė yra 5 - 10 lašų (2,5 – 5 mg).

Guttalax lašus gerkite vakare, kad ryte galėtumėte pasituštinti. Paprastai vaisto poveikis pasireiškia po 6-12 valandų.

Gydytojui nenustačius tikslios diagnozės, vidurių laisvinamuosius vaistus vartoti galima tik labai trumpai. Jei vidurių užkietėjimas trunka ilgai, prieš pradėdami vartoti šį vaistą būtinai kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys vidurių užkietėjimo priežastis.

Pavartojus per didelę Guttalax dozę

Jei Guttalax lašų išgėrėte daugiau negu turėtumėte, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Išgėrus per didelę dozę, gali pasireikšti viduriavimas vandeningomis išmatomis, pilvo diegliai, skysčių, kalio bei kitų elektrolitų kiekio sumažėjimas.

Pastebėta, kad įprastiniam vidurių užkietėjimui gydyti pavartojus daug didesnę už rekomenduojamą Guttalax dozę, atsiranda storosios žarnos gleivinės pažeidimo (gaubtinės žarnos gleivinės išemijos) atvejų.

Guttalax, kaip ir kitokių vidurių laisvinamųjų preparatų, lėtinio perdozavimo atveju gali pasireikšti nuolatinis viduriavimas, pilvo skausmas, mažas kalio kiekis kraujyje, antrinis hiperaldosteronizmas (padidėja hormono aldosterono, reguliuojančio natrio ir kalio koncentraciją kraujyje, gamyba), inkstuose gali atsirasti akmenų. Buvo inkstų kanalėlių pažeidimo (inkstų pažeidimo rūšis), metabolinės alkalozės (būklė, kai organizme atsiranda daugiau šarminių negu rūgštinių medžiagų) bei dėl hipokalemijos atsiradusio raumenų silpnumo atvejų, susijusių su nuolatiniu piktnaudžiavimu vidurių laisvinamaisiais preparatais.

Pamiršus pavartoti Guttalax

Jei įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Guttalax

Guttalax reikia vartoti tik tuo atveju, jei būtina, o būklei pagerėjus vartojimą reikia nutraukti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *