HEPARIN SODIUM PANPHARMA

0
+0 -0

Gamintojas: Rotexmedica GMbH
Veiklioji medžiaga: Heparino natrio druska
Stiprumas: 5000TV/ml
Grupė: Receptiniai, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

HEPARIN SODIUM PANPHARMA vartojamas venų ir arterijų tromboembolijos (kraujo krešulių susidarymo) gydymui arba profilaktikai.

HEPARIN SODIUM PANPHARMA. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Leisti į veną. Nešvirkšti į raumenis!

Dozavimas

Dozuojama individualiai. Būtinos dozės kartotinai injekuojamos į veną arba nepertraukiamai infuzuojamos. Įprastinė paros dozė vaikams ir suaugusiems – 400-600 TV/kg. Senyvo amžiaus žmonėms paprastai skiriama pusė šios dozės.

Gydymo kontrolė

Jei šio vaisto skiriama gydymui, tai dozės nepertraukiamai infuzijai apskaičiuojamos pagal krešulio susidarymo sulėtėjimą bendruosiuose kraujo koaguliacijos tyrimuose. Pavyzdžiui, Hauelio (Howell) laikas (laikas, per kurį sukreša citruota plazma ją aktyvavus) turi būti 2-3, o cefalino – kaolino laikas – 1,5-3 kartus ilgesnis už standartinį (pastaruoju atveju – priklausomai nuo naudojamo cefalino jautrumo).

Kartotinai natrio heparino švirkščiant į veną, dozė laikoma tinkama, jei priš kitą injekciją kraujo koaguliacija būna sumažėjusi (pvz., Hauelio laikas 30 sek. Ilgesnis).

Hipokoaguliacijos pikai gali sukelti kraujavimą, todėl negalima nepertraukiamai kartoti injekcijų į veną:

  • sergantiems inkstų ar kepenų nepakankamumu;
  • jei padidėjęs kraujospūdis;
  • sergantiems ar sirgusiems opalige, arba jei yra ar buvo kitokių opų ar žaizdų, linkusių kraujuoti.


Be to, šiems pacientams hepariną patartina dozuoti taip, kad koaguliacija susilpnėtų saikingai.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Kadangi sudėtyje yra benzilo alkoholio, vaisto negalima vartoti jaunesniems kaip 3 metų vaikams. Iš pradžių turi būti vartojama įprastinė gydomoji dozė. Tolesnes dozės ir/ar dozavimo intervalus nurodys gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę HEPARIN SODIUM PANPHARMA dozę?

Perdozavus heparino, gali per daug susilpnėti kraujo koaguliacija. Pagrindinis perdozavimo požymis yra kraujavimas. Kraujavimo vieta ir stiprumas priklauso nuo paciento organizmo. Jei dėl kraujavimo tenka baigti įsotinimą heparinu, jo neutralizavimui lėtai lašinama protamino į veną. Reikalinga protamino dozė neatitinka heparino dozės, nes heparinas jau būna netekęs dalies aktyvumo. Kuo vėliau nuo heparino vartojimo pradžios skiriama protamino, tuo mažesnės jo dozės (lyginant su suvartota heparino doze) reikia, nes heparinas metabolizuojamas. 1 mg protamino neutralizuoja 100 TV heparino.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *