Hotemin (20mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: EGIS PHARMACEUTICALS PLC
Veiklioji medžiaga: Piroksikamas
Stiprumas: 20mg/ml
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Raumenų ir skeleto sistemai

Piroksikamas yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU).

Hotemin injekcinio tirpalo vartojimo indikacijos

Gydymą piroksikamu gali pradėti tik kvalifikuotas klinicistas.

  • Ūminio podagros priepuolio, kaulų ir raumenų pažeidimo, trauminio skausmo simptominis gydymas.
  • Reumatoidinio simptominis artrito gydymas.
  • Osteoartrito simptominis gydymas.
  • Ankilozinio simptominis spondilito gydymas. 
  • Ortopedinių bei odontologinių ir kitų nedidelių chirurginių procedūrų sukelto skausmo malšinimas.

Dėl nepageidaujamų reakcijų rizikos piroksikamą galima vartoti tik atidžiai įvertinus pavojaus ir naudos santykį (žr. 2 sk.).

Hotemin (20mg/ml). Vartojimas

Preparatas injekuojamas tik į raumenis. Injekuoti reikia giliai į sėdmens raumenį. Kartais injekcijos vietoje gali atsirasti tokių nepageidaujamų reakcijų kaip deginimas ar audinių pažeidimas (sterilus abscesas, riebalinio audinio nekrozė).

Kiekvienos indikacijos atveju rekomenduojamos Hotemin injekcinio tirpalo dozės yra tokios pačios kaip ir Hotemin kapsulių bei žvakučių (žr. toliau). Gydymo injekuojamuoju vaistu trukmė turi būti parenkama individualiai. Paprastai rekomenduojama gydymo trukmė yra 1–3 paros. Kai reikia ilgesnio gydymo, jei įmanoma, reikia vartoti geriamąjį vaistą (kapsules) arba vaistą, vartojamą į tiesiąją žarną (žvakutes).

Gydymas turi būti pradėtas mažiausia veiksminga doze, ypač senyviems žmonėms. Negalima viršyti rekomenduojamos paros dozės, kadangi tokiu atveju šalutinio poveikio dažnis ir sunkumas gali būti didesnis už gydomąjį poveikį.

Reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozinis spondilitas: įprasta vaistinio preparato dozė yra 20 mg vieną kartą per parą.

Ūmios podagros priepuolio atveju rekomenduojama Hotemin paros dozė yra 40 mg kartą per parą 4–6 paras. Paros dozę galima padalyti į kelias dalis.

Vaistiniu preparatu ilgai podagros gydyti nerekomenduojama.

Esant ūminiams kaulų ir raumenų sistemos sutrikimams, skausmui malšinti rekomenduojama Hotemin paros dozė yra 40 mg per parą 1–2 paras. Ją galima suvartoti iš karto arba suleisti per kelis kartus. Vėliau 7–14 parų vartojama 20 mg Hotemin paros dozė.

Esant lėtiniams kaulų ir raumenų sistemos sutrikimams, pradinė dozė yra 20 mg vieną kartą per parą. Jei skausmai yra dideli, pradinė dozė gali būti padidinta iki 30 mg (išskirtiniais atvejais) vieną kartą per parą. Pradinė dozė palaipsniui turi būti mažinama iki mažiausios veiksmingos dozės, iki 10–20 mg per parą. Jei reikia, palaikomoji dozė gali būti padidinta iki 30 mg (vartojama vieną kartą per parą arba per du ar tris kartus), tačiau tokia dozė padidina nepageidaujamo poveikio pavojų virškinimo traktui.

Ortopedinių bei odontologinių ar kitų nedidelių operacijų sukelto skausmo malšinimas. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 40 mg pirmąsias 2 dienas, vėliau – 20 mg per parą.

Ypatingos pacientų grupės

- Šį vaistinį preparatą, panašiai kaip ir kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, reikia atsargiai vartoti senyviems pacientams, nes jiems dažniau būna inkstų ir kepenų pažeidimas, taip pat širdies nepakankamumas. Be to, senyviems žmonėms gali dažniau pasireikšti nepageidaujamas vaistinio preparato poveikis.
- Esant lengvam ar vidutiniam inkstų funkcijos nepakankamumui, dozės mažinti nereikia. Nėra duomenų apie vaistinio preparato farmakokinetiką, kai paciento inkstų funkcijos nepakankamumas yra sunkus (GFG < 10 ml/min.) arba reguliariai atliekama hemodializė.
- Gali prireikti sumažinti dozę kepenų ligomis sergantiems pacientams, nes veiklioji medikamento medžiaga yra intensyviai metabolizuojama kepenyse.
- Vaikai. Vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Pavartojus per didelę Hotemin dozę

Jei preparatas vartojamas, kaip rekomenduojama, jokių perdozavimo simptomų nebus, tačiau netyčia ar tyčia išgėrus keletą ampulių, gali atsirasti perdozavimo simptomų.

Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo perdozavimo simptomai: letargija, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, skausmas pakrūtinio srityje. Šie simptomai paprastai išnyksta taikant simptominį gydymą. Gali kraujuoti iš virškinimo trakto. Labai retai gali padidėti arterinis kraujospūdis, atsirasti ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, kvėpavimo slopinimas, koma. Perdozavus taip pat gali atsirasti anafilaksinė reakcija.

Perdozavimo gydymas. Specifinio priešnuodžio nėra. Perdozavus turi būti taikomas simptominis gydymas. Jei pacientas nurijo injekcinio tirpalo, jam reikia išplauti skrandį ir (arba) gerti aktyvintos anglies ir (arba) osmosinių vidurių laisvinamųjų vaistų, kad sumažėtų piroksikamo rezorbcija ir jo koncentracija.

Gydant perdozavimą reikia atsiminti, kad piroksikamo pusinės eliminacijos laikas yra ilgas. Forsuota diurezė, hemodializė ir hemoperfuzija nėra naudingos, nes didelė dalis piroksikamo jungiasi prie plazmos baltymų.

Pacientą, pavartojusį didesnę nei įprasta preparato dozę, reikia gydyti artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriuje.

Pamiršus pavartoti Hotemin

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą injekciją, nes yra perdozavimo pavojus.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *