Humulin N

0
+0 -0

Gamintojas: Lilly France S.A.S., Rue du Colonel Lilly, 67640 Fegersheim, Prancūzija.
Veiklioji medžiaga: Žmogaus insulinas
Stiprumas: 100TV/ml
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Humulin N sudėtyje yra aktyvios medžiagos ( žmogaus insulino, kuriuo gydomas cukrinis diabetas. Cukriniu diabetu susergama tada, kai kasa gamina nepakankamai insulino gliukozės (cukraus) kiekiui kraujyje reguliuoti. Humulin N vartojamas ilgalaikiam gliukozės kiekio reguliavimui. Veikimą pailginta suspensijoje esantis protamino sulfatas.

Jūsų gydytojas Jums gali nurodyti vartoti Humulin N, kaip ir greitai veikiančio insulino. Kiekvienos rūšies insulinas tiekiamas su atskiru pakuotės lapeliu, kad Jums apie jį papasakotų. Savo insulino nekeiskite, nebent tik gydytojo nurodymu. Insuliną pakeitę, būkite labai atsargūs. Kiekvienos rūšies insulino pakuotė ir užtaisas ženklinti skirtinga spalva ir simboliu, todėl Jūs juos lengvai galite atskirti.

Humulin N. Vartojimas

3 ml užtaisai skirti tik 3 ml švirkštimo priemonėms. 1,5 ml švirkštimo priemonėms jie netinka.

Įsigydami vaistinėje, visada patikrinkite pakuotės ir užtaiso etiketėje insulino pavadinimą ir rūšį. Būkite tikri, kad įsigijote tą Humulin, kurį Jūsų gydytojas nurodė vartoti.

Humulin N visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją.

Dozavimas

Humulin N turite švirkštis taip pat, kaip bazinį insuliną. Jūsų gydytojas nurodė, kokį insuliną vartoti bei kiek ir kaip dažnai jo švirkšti. Jo instrukcijos tinka tik Jums. Tiksliai laikykitės gydytojo nurodymų ir reguliariai lankykitės cukrinio diabeto klinikoje.

Jei pakeitėte vartojamo insulino rūšį (pvz., gyvulinį insuliną žmogaus insulinu), Jums gali reikėti didesnės arba mažesnės dozės negu anksčiau. Dozę galima pakeisti iš karto prieš pat pirmą injekciją arba laipsniškai per kelias savaites ar mėnesius.

Humulin N švirkškite į poodį. Kitokiu būdu jo vartoti negalima. Į veną jokiomis aplinkybėmis Humulin N leisti negalima.

Humulin N paruošimas

Užtaisą, kuriame yra Humulin N, prieš pat naudojimą reikia 10 kartų pasukioti tarp delnų ir 10 kartų apversti, kad insulinas būtų iš naujo suspenduotas ir užtaiso turinys atrodytų vienodai drumstas arba pieno spalvos. Jeigu jis toks nėra, minėtus veiksmus kartokite tol, kol užtaiso turinį sumaišysite. Užtaise yra mažas stiklinis rutuliukas, padedantis sumaišyti turinį. Stipriai nekratykite, kadangi tai gali sukelti putojimą, kuris gali trukdyti tiksliai atseikėti dozę. Užtaisus reikia dažnai apžiūrėti. Užtaiso naudoti negalima, jeigu jame yra medžiagos gumulėlių arba jeigu prie dugno arba šoninių sienelių yra prilipusių baltų kietų dalelių, dėl kurių užtaisas atrodo kaip apšerkšnijęs. Užtaisą patikrinkite prieš kiekvieną injekciją.

Švirkštimo priemonės parengimas

Nusiplaukite rankas. Dezinfekuokite užtaiso guminę membraną.

Humulin N užtaisus turite naudoti tik su tinkamomis švirkštimo priemonėmis, ženklintomis „CE“. Būkite tikri, kad švirkštimo priemonės pakuotės lapelyje minimas Humulin N ar Lilly užtaisai. 3 ml užtaisai tinka tik 3 ml švirkštimo priemonėms.

Laikykitės švirkštimo priemonės naudojimo instrukcijos. Įdėkite užtaisą į švirkštimo priemonę.

Nustatykite 1 ar 2 vienetų dozę. Laikydami švirkštimo priemonę adata į viršų, patapšnokite jos šoną, kad visi burbuliukai iškiltų į viršų. Vis dar laikydami švirkštimo priemonę adata į viršų, spauskite injekcijos mygtuką, kol iš adatos galo ištekės lašas Humulin N. Mažų oro burbuliukų švirkštimo priemonėje dar gali likti, bet jie nekenkia, tačiau jeigu oro burbuliukai yra per dideli, Jūsų dozė gali būti mažiau tiksli.

Humulin N švirkštimas

Prieš švirkšdami nuvalykite odą taip, kaip Jums nurodė. Švirkškite į poodį taip, kaip Jums sakė. Tiesiai į veną švirkšti draudžiama. Sušvirkštę vaistą adatos neištraukite dar penkias sekundes, kad užtikrintumėte, jog sušvirkštėte visą dozę. Ploto, į kurį švirkštėte, netrinkite. Būkite tikri, kad sušvirkštėte bent 1 cm toliau nuo prieš tai buvusios injekcijos vietos ir kad injekcijos vietą keičiate taip, kaip Jus mokė.

Po injekcijos

Vaisto sušvirkštę, užmaukite išorinį adatos dangtelį ir nusukite ją nuo švirkštimo priemonės. Tai padės išsaugoti insuliną sterilų ir neleis jam ištekėti. Be to, tai stabdys oro patekimą į švirkštimo priemonę ir adatos užkimšimą. Savo adatų ir švirkštimo priemonės kitiems asmenims neduokite. Užmaukite švirkštimo priemonės dangtelį.

Kitos injekcijos

Užtaisą palikite švirkštimo priemonėje. Prieš kiekvieną injekciją nustatykite 1 ar 2 vienetus ir, laikydami švirkštimo priemonę adata į viršų, spauskite injekcijos mygtuką, kol iš adatos galo ištekės lašas Humulin N. Kiek Humulin N liko, galite pamatyti, žiūrėdami į skalę, esančią ant užtaiso šono. Atstumas tarp dviejų skalės padalų yra maždaug 20 vienetų. Jei vaisto Jūsų vartojamai dozei nepakanka, keiskite užtaisą.

Jokios kitos rūšies insulino Humulin N užtaise maišyti negalima. Ištuštėjusio užtaiso kartotinai nenaudokite.

Pavartojus per didelę Humulin N dozę

Jeigu pavartosite daugiau Humulin N negu reikia, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali tapti mažas. Tikrinkite cukraus kiekį savo kraujyje (žr. 4 skyriaus poskyrį A).

Pamiršus pavartoti Humulin N

Jeigu vartosite mažiau Humulin N negu reikia, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali padidėti. Tikrinkite cukraus kiekį savo kraujyje.

Nustojus vartoti Humulin N

Jeigu Humulin N vartoti nustosite, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali tapti per didelis. Be gydytojo nurodymo savo insulino nekeiskite.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *