Ibandronic acid ratiopharm (3mg/3ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Synthon BV
Veiklioji medžiaga: Ibandrono rūgštis
Stiprumas: 3mg/3ml

Ibandrono rūgštis priklauso vaistų, vadinamų bisfosfonatais, grupei.

Ibandronic acid ratiopharm injekcinio tirpalo veiklioji medžiaga yra ibandrono rūgštis. Šio vaisto sudėtyje nėra hormonų.

Ibandrono rūgštis gali sustabdyti kaulų retėjimą, nes stabdo kaulų masės mažėjimą ir didina kaulų masę daugumai šį vaistą vartojančių moterų, net ir toms, kurios nepastebi ar nejaučia skirtumų. Ibandrono rūgštis gali padėti sumažinti kaulų lūžių tikimybę. Įrodyta, kad vaistas sumažina stuburo slankstelių, bet ne šlaunikaulio, lūžių riziką.

Ibandronic acid ratiopharm injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte tik medicinos specialisto suleidžiamas į veną. Nesileiskite ibandrono rūgšties pats.

Ibandrono rūgštis skiriama osteoporozei po menopauzės gydyti, kai yra padidėjusi kaulų lūžių rizika.

Osteoporozė yra kaulų išretėjimas ir susilpnėjimas, kuris dažnai pasireiškia moterims po menopauzės. Menopauzė pasireiškia, kai moters kiaušidės nustoja gaminti moteriškąjį lytinį hormoną estrogeną, kuris padeda palaikyti sveikus kaulus.

Kuo anksčiau moteriai pasireiškia menopauzė, tuo didesnė su osteoporoze susijusių kaulų lūžių rizika. Kiti kaulų lūžių riziką didinantys veiksniai yra šie:

  • nepakankamas kalcio ir vitamino D kiekis maiste;
  • rūkymas arba per gausus alkoholio vartojimas;
  • nepakankamas vaikščiojimas arba daroma per mažai kitų kūno masę reguliuojančių pratimų;
  • giminėje buvusi osteoporozė.

Daugumai žmonių osteoporozė nesukelia jokių simptomų. Jeigu Jums nėra jokių simptomų, tai galite ir nežinoti, kad yra ši būklė. Tačiau osteoporozė padidina kaulų lūžių tikimybę pargriuvus arba užsigavus. Lūžęs kaulas vyresniam negu 50 metų žmogui gali būti osteoporozės požymis. Be to, dėl osteoporozės gali skaudėti nugarą, sumažėti ūgis ar iškrypti stuburas.

Ibandrono rūgštis saugo nuo su osteoporoze susijusių kaulų lūžių ir padeda kaulams atsistatyti. Todėl Ibandronic acid ratiopharm injekcinis tirpalas sumažina kaulų lūžių tikimybę.

Sveikas gyvenimo būdas taip pat padės gauti daugiau naudos iš gydymo. Tai yra ir subalansuota mityba daug kalcio, ir vitamino D turinčiu maistu, vaikščiojimas arba kitokia kūno masę reguliuojanti mankšta, nerūkymas ir didelių alkoholio kiekių nevartojimas.

Ibandronic acid ratiopharm (3mg/3ml). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ibandronic acid ratiopharm injekcinio tirpalo rekomenduojama dozė yra 3 mg (vienas užpildytas švirkštas) kartą per 3 mėnesius.

Ibandrono rūgštis paprastai suleidžiama gydytojo arba kito patyrusio medicinos personalo. Neleiskite vaisto pats.

Tirpalas turi būti suleidžiamas tik į veną (negalima suleisti į jokią kitą kūno vietą).

Ibandronic acid ratiopharm injekcinio tirpalo vartojimo trukmė

Norint pasiekti geriausią gydymo veiksmingumą, svarbu Ibandronic acid ratiopharm injekcinį tirpalą vartoti kas 3 mėnesius tol, kol Jums skiria gydytojas. Ibandrono rūgštis gali padėti gydyti osteoporozę tik tol, kol vartosite šį vaistą, netgi tuomet, jeigu Jūs nejaučiate arba nematote sveikatos skirtumo.

Vartokite, kaip Jums rekomenduos gydytojas, kalcio ir vitamino D papildų.

Pavartojus per didelę Ibandronic acid ratiopharm injekcinio tirpalo dozę

Jums gali sumažėti kalcio, fosforo arba magnio koncentracija kraujyje. Gydytojas gali imtis priemonių šių pokyčių atstatymui ir skirti suleisti vaistų, kurių sudėtyje yra šių medžiagų.

Pamiršus pavartoti Ibandronic acid ratiopharm injekcinio tirpalo dozę

Jūs turite susitarti, kad kaip galint greičiau būtų suleista kita dozė. Po to injekcijos turi būti atliekamos kas 3 mėnesiai skaičiuojant nuo paskutinio vaisto suleidimo datos.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *