Ibandrono rūgštis Liconsa

Gamintojas: LABORATORIOS LICONSA, S.A.
Veiklioji medžiaga: Ibandrono rūgštis
Stiprumas: 150mg

Ibandrono rūgštis Liconsa priklauso vaistų grupei, vadinamai bisfosfonatais. Jo sudėtyje yra ibandrono rūgšties. Vaisto sudėtyje nėra hormonų.

Ibandrono rūgštis Liconsa gali panaikinti kaulų retėjimą, sustabdydama kaulinio audinio nykimą ir didindama kaulų masę moterims, kurios vartoja ši preparatą, nors jos ir negalės pastebėti ar pajusti skirtumo.

Ibandrono rūgštis Liconsa gali sumažinti kaulų lūžių tikimybę. Įrodyta, kad vaistas sumažina stuburo slankstelių, bet ne klubo kaulų, lūžių rizika.

Ibandrono rūgštis Liconsa Jums skiriama osteoporozės gydymui, kadangi Jums kaulų lūžių rizika yra padidėjusi. Osteoporozė - tai kaulų išretėjimas ir susilpnėjimas. Ji būdinga moterims po menopauzės. Menopauzės metu moters kiaušidės nustoja gaminti estrogeną, moteriškąjį lytinį hormoną, kuris padeda išsaugoti sveikus kaulus.

Kuo anksčiau moteriai prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės sąlygotų kaulų lūžių rizika. Kiti kaulų lūžių riziką didinantys veiksniai:

 • nepakankamas kalcio ir vitamino D kiekis maiste
 • rūkymas ar per gausus alkoholio vartojimas
 • vaikščiojimo ar kitu kūno svorį reguliuojančių pratimų trūkumas
 • osteoporozės atvejai šeimoje.


Daugeliui žmonių osteoporozė nesukelia jokių simptomų. Jeigu nėra jokiu simptomų, tai galite nežinoti, kad jums yra ši būklė. Tačiau dėl osteoporozės didėja kaulų lūžių tikimybė pargriuvus ar užsigavus. Kaulo lūžis vyresniam kaip 50 metu asmeniui gali būti osteoporozės požymis. Dėl šios būklės taip pat gali skaudėti nugarą, sumažėti ūgis ar iškrypti stuburas.

Ibandrono rūgštis Liconsa saugo nuo kaulų masės mažėjimo, sukeliamo osteoporozės, taip pat padeda formuotis kaulams. Todėl Ibandrono rūgštis Liconsa mažina kaulų lūžių tikimybę.

Sveikas gyvenimo būdas padidins gydymo naudą. Vadinasi, reikia vartoti įvairų maistą, kuriame gausu kalcio ir vitamino D, vaikščioti ar daryti kitus kūno svorį reguliuojančius pratimus, nerūkyti ir negerti per daug alkoholio.

Ibandrono rūgštis Liconsa. Vartojimas

Ibandrono rūgštis Liconsa visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta Ibandrono rūgštis Liconsa dozė yra viena tabletė per mėnesi.

Kaip kas mėnesį išgerti tabletę

Svarbu kruopščiai laikytis šių nurodymų. Jie skirti tam, kad Ibandrono rūgštis Liconsa tabletė greitai patektų į skrandį, taigi mažiau dirgintų.

Gerkite po vieną Ibandrono rūgštis Liconsa 150 mg tabletę kartą per mėnesį.

Pasirinkite tokią mėnesio dieną, kurią būtų lengva prisiminti. Ibandrono rūgštis Liconsa tabletei išgerti pasirinkite arba tą pačią datą (pvz., kiekvieno mėnesio 1-ąją dieną) arba tą pačią mėnesio dieną (pvz., pirmąjį kiekvieno mėnesio sekmadienį). Pasirinkite pagal Jūsų režimą tinkamiausią dieną.

Ibandrono rūgštis Liconsa tabletę vartokite praėjus bent 6 valandoms, kai jūs paskutinį kartą ką nors valgėte ar gėrėte, išskyrus paprastą vandenį.

Gerkite Ibandrono rūgštis Liconsa tabletę ryte tik atsikėlę ir nieko nevalgę ir negėrę (skrandis turi būti tuščias).

Nurykite tabletę užgerdami pilna stikline paprasto vandens (bent 180 ml). Tabletės neužgerkite mineraliniu vandeniu, vaisių sultimis ar kitu gėrimu.

Nurykite visą tabletę — nekramtykite, nesmulkinkite ir neleiskite jai ištirpti burnoje.

Išgėrę tabletę dar vieną valandą (60 minučių)

- nesigulkite; turite būti vertikalioje padėtyje (stovėti ar sėdėti), kad dalis vaisto nepatektų atgal i stemplę
- nieko nevalgykite
- nieko negerkite (išskyrus paprastą vandenę, jei reikia)
- nevartokite jokių kitų vaistų

Po valandos jus galite pirmą kartą tą dieną pavalgyti ir atsigerti. Pavalgę galite atsigulti, jei norite, ar vartoti kitus būtinus vaistus.

Tabletės negerkite eidami miegoti ar nepasirengę keltis.

Ibandrono rūgštis Liconsa vartojimo trukmė

Svarbu vartoti Ibandrono rūgštis Liconsa kas mėnesį tiek laiko, kiek paskiria gydytojas.

Ibandrono rūgštis Liconsa gali padėti išgydyti osteoporozę tiek laiko, kiek vartosite šį vaistą.

Pavartojus per didelę Ibandrono rūgštis Liconsa dozę

Jei netyčia išgėrėte daugiau nei vieną tabletę, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Nemėginkite sukelti vėmimo ir negulkite — Ibandrono rūgštis Liconsa gali dirginti stemplę.

Pamiršus pavartoti Ibandrono rūgšties Liconsa

Pamiršus išgerti tabletę pasirinktos dienos rytą, negalima gerti tabletės tą dieną vėliau. Vietoj to, pažiūrėkite į kalendorių, kada pagal planą reikės gerti kitą dozę:

Jeigu iki kitos dozės pagal planą liko tik nuo 1 iki 7 dienų...

Palaukite, kol ateis laikas gerti tabletę ir išgerkite ją kaip įprasta; vėliau vėl vartokite po vieną tabletę per mėnesį Jūsų kalendoriuje pagal planą pažymėtomis dienomis.

Jeigu iki kitos dozės pagal planą liko daugiau kaip 7 dienos.

Išgerkite tabletę kitos dienos ryte po to, kai prisiminėte; vėliau vėl vartokite po viena tabletę per mėnesi Jūsų kalendoriuje pagal planą pažymėtomis dienomis.

Niekada negerkite dviejų Ibandrono rūgštis Liconsa tablečių tą pačią savaitę.

Ibandrono rūgštis Liconsa. Šalutinis poveikis

Ibandrono rūgšties Liconsa, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šis šalutinis poveikis gali pasireikšti tam tikru dažniu, kuris skirstomas taip:

 • labai dažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 vaisto vartojusiam asmeniui iš 10
 • dažnas: pasireiškia 1-10 vaisto vartojusiems asmenims iš 100
 • nedažnas: pasireiškia 1-10 vaisto vartojusiems asmenims iš 1000
 • retas: pasireiškia 1-10 vaisto vartojusiems asmenims iš 10 000
 • labai retas: pasireiškia mažiau kaip 1 vaisto vartojusiam asmeniui iš 10 000
 • dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.


Dažni šalutiniai poveikiai yra rėmuo, virškinimo sutrikimai, viduriavimas, skrandžio skausmas ir pykinimas. Ibandrono rūgštis Liconsa gali taip pat dirginti stemplę, bet šito Jūs dažniausiai galite išvengti išgerdami dozę taip, kaip nurodyta šiame pakuotės lapelyje. Jei pajutote tokius simptomus kaip stiprus krūtinės skausmas, stiprus skausmas nurijus maistą ar gėrimą, stiprus pykinimas ar vėmimas, nebevartokite Ibandrono rūgštis Liconsa ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kiti dažni šalutiniai poveikiai yra išbėrimas, raumenų mėšlungis, raumenų, sąnarių ir galvos skausmas.

Taip pat gali pasireikšti į gripą panašūs simptomai (maudimas, skausmas, diskomforto pojūtis, nuovargis), kurie paprastai yra nesunkūs ir trumpalaikiai, po pirmosios dozės greitai išnyksta. Todėl Jūs tikriausiai galėsite toliau vartoti Ibandrono rūgšties Liconsa. Informuokite gydytoją, jei šie reiškiniai sunkėja ar užtrunka ilgiau.

Nedažnas šalutinis poveikis yra svaigulys, nugaros skausmas ir dujų kaupimasis virškinimo trakte.

Retas šalutinis poveikis yra veido, lūpų ir burnos tinimas ir niežulys.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ibandrono rūgštis Liconsa. Kita informacija

Ibandrono rūgštis Liconsa sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ibandrono rūgštis. Kiekvienoje tabletėje yra 150 mg ibandrono rūgšties (natrio ibandronato hidrato pavidalu).

Pagalbinės medžiagos yra:

 • tabletės branduolyje: laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas
 • tabletės plėvelėje: hidroksipropilceliuliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000.


Ibandrono rūgštis Liconsa išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ibandrono rūgštis Liconsa 150 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, pailgos, vienoje pusėje pažymėtos ženklu „LC“.

Ibandrono rūgštis Liconsa 150 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos lizdinių plokštelių pakuotėse po 1 ar 3 tabletes.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja 4 rytiniai įpročiai, kuriuos reikėtų keisti
4 rytiniai įpročiai, kuriuos reikėtų keisti Atrodo, jog sveikai maitinatės, sportuojate, tačiau sveikata toli gražu nėra tokia, kokia norėtumėte, kad būtų? Jaučiate, kaip nuolat stinga jėgų, nesinori atlikti net pačių paprasčiausių, kasdieninių darbų? Jei taip, tuomet nepulkite kaltinti pačio nykiausio metų laiko: galbūt kaltas visai ne jis, bet Jūsų tam tikri... +5 / 0 +5

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 4 rytiniai įpročiai, kuriuos reikėtų keisti
4 rytiniai įpročiai, kuriuos reikėtų keisti Atrodo, jog sveikai maitinatės, sportuojate, tačiau sveikata toli gražu nėra tokia, kokia norėtumėte, kad būtų? Jaučiate, kaip nuolat stinga jėgų, nesinori atlikti net pačių paprasčiausių, kasdieninių darbų? Jei taip, tuomet nepulkite kaltinti pačio nykiausio metų laiko: galbūt kaltas visai ne jis, bet Jūsų tam tikri... +5 / 0 +5

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kaip visiems laikams pamiršti dietas?
Kaip visiems laikams pamiršti dietas? Skundžiatės, jog niekaip nepavyksta atsikratyti nereikalingų kilogramų ant liemens ir klubų? Pavargote nuo dietų ir nuolatinių jo sukeliamų pasekmių – nuotaikos svyravimų bei „jo-jo efekto“? Tuomet pamirškite visas dietas ir pradėkite propaguoti intuityvų valgymą, kuris leis ne tik pagražinti kūno linijas, bet ir būti... +13 / 0 +13

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sloga: nuo alergijos ar peršalimo?
Sloga: nuo alergijos ar peršalimo? Et, ir vėl tas nemalonus simptomas – sloga. Tik apsilankius gydytojo kabinete mergina gerokai nustebo, kuomet gydytoja pasakė, jog sloga ją vargina visai ne dėl peršalimo, bet dėl to, jog ji alergiška. Pelėsis sukėlė chronišką alergiją, kurios vienas iš simptomų ir buvo ta nemaloni sloga. Taigi, šįkart domimės ir bandome... +9 / 0 +9

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja O ne... ir vėl peršalau...
O ne... ir vėl peršalau... O ne...ir vėl peršalau“, - tai buvo frazė, kurią iš vyro išgirdau tuomet, kai grįžusi iš darbo pravėriau namų duris. Vargšelis pasitiko karščiuojantis, ašarojančiomis akimis, sloguojantis. „Na ką, dabar man teks imtis gydymo priemonių“, - pagalvojau sau mintyse ir nuėjau į virtuvę virti arbatos... +9 / 0 +9

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Europos krepšinio čempionatui pasibaigus: kokias traumas patyrė krepšininkai?
Europos krepšinio čempionatui pasibaigus: kokias traumas patyrė krepšininkai? Ir nors Lietuvos krepšinio komanda šiais metais Europos krepšinio čempionate nepasirodė taip gerai, kaip norėtųsi, o nugalėtojais tapo slovakai, visgi, mūsų krepšininkai atidavė visas savo paskutines jėgas ir, žinoma, patyrė traumų...Tad šiame straipsnyje apžvelgiame, kokias traumas teko patirti Lietuvos krepšininkams kelyje... +11 / 0 +11

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Vyrai atvirai prisipažino, kokios intymios problemos juos kankina
Vyrai atvirai prisipažino, kokios intymios problemos juos kankina Vyrų lyties organas metų metais atlieka dvigubas, nors ir atskiras funkcijas, ir dėl to nekyla jokių problemų. Varpa, sėklidės, prostata dirba, vykdydami iš smegenų gaunamus įsakymus. Tačiau, metams bėgant, vyksta senėjimo procesas, ilgainiui organai darosi silpnesni ir nebegali funkcionuoti normaliai. Ima pranykti erekcija ar... +6 / 0 +6

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Vaikas ir gamtos pavojai
Vaikas ir gamtos pavojai Paklaustas, kur norėtų poilsiauti, jūsų vaikas nupieš mažą namelį vidury pievos, su medžiais ir gėlėmis, dažnai su paukščiais ir tolumoje vinguriuojančia upe. Taigi, jei jūs gyvenate mieste, nuvežkite vaikutį į kaimą. Kaime vaiką viskas domins: klegantys naminiai paukščiai, darbštuolis arklys, čepsintys paršeliai.... +2 / 0 +2

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Gražios ir sveikos kojos: kaip įveikti kojų venų varikozę?
Gražios ir sveikos kojos: kaip įveikti kojų venų varikozę? Kiekvienai moteriai yra svarbu, jog jos kojos būtų ne tik gražios, bet ir sveikos. Tačiau labai dažnai mes net nesusimąstydamos, diena iš dienos, aliname savo kojas: avime aukštakulnius batelius, dirbame ilgai sėdimą ar stovimą darbą, dėl to sutrinka kraujotaka, prasideda įvairios ligos. +21 / 0 +21

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kaip suprasti vyro kūno kalbą?
Kaip suprasti vyro kūno kalbą? Ar pamenate neseniai žiniasklaidoje pasirodžiusias nuotraukas, kuriose užfiksuota buvusio Amerikos prezidento Barako Obamos ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino susitikimas? Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikimo metu šių pasaulio lyderių kūno kalba buvo iškalbingesnė už tūkstančius žodžių: neryžtingas rankos paspaudimas,... +8 / -1 +7

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Graži oda: 6 grožio procedūros naudojant sodą
Graži oda: 6 grožio procedūros naudojant sodą Daugelis namuose turi sodos – ši medžiaga garsėja stipriomis savybėmis ir įvairiais naudojimo būdais. Vis dėlto mažai kas žino, kad soda neįtikėtinai veiksminga ir naudinga odos priežiūrai. +24 / -2 +22

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +17 / 0 +17

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai.
Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai. Nuo pirmų saulėtų vasaros dienų į upių, ežerų pakrantes pasipila žmonės. Vandenis raižo baidarės, kanojos, valtys, ežero krantui viliojančiai moja sniego baltumo burės. Pakrantėje kirba linksmas saulės vonių ir vandens mėgėjų būrys. Vanduo, saulė, oras šventėmis paverčia žmonių šiokiadienius, atgaivina nuo darbų,... +8 / 0 +8

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +21 / 0 +21