Imakrebin (400mg)

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Imatinibas
Stiprumas: 400mg
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Imakrebin yra vaistinis preparatas, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos imatinibo. Šis vaistinis preparatas veikia slopindamas nenormalių ląstelių augimą, sergant toliau išvardytomis ligomis. Jos apima ir kai kurių tipų vėžinius susirgimus.

Imakrebin vartojama gydyti suaugusių ir vaikų lėtinę mieloleukemiją (LML).

Leukemija – tai baltųjų kraujo kūnelių vėžys. Paprastai šios baltosios ląstelės padeda organizmui kovoti su infekcija. Lėtinė mieloleukemija yra tokia leukemijos forma, kai dažniausiai nenormalios ląstelės (vadinamos mieloidinėmis ląstelėmis), pradeda nekontroliuojamai augti.

Imakrebin yra skiriamas suaugusiems pacientams vėlyvosios stadijos lietinei mieloleukemijai, kuri yra vadinama „blastine krize“ gydyti. Tačiau, vaikams ir paaugliams vaisto gali būti skiriama visoms ligos stadijoms gydyti.

Imakrebin taip pat vartojama gydyti suaugusiųjų:

Philadelphia chromosomai teigiamai ūminei limfoleukemijai (Ph teigiama ŪLL) gydyti. Leukemija – tai baltųjų kraujo kūnelių vėžys. Paprastai šios baltosios ląstelės padeda organizmui kovoti su infekcija. Ūminė limfoleukemija yra tokia leukemijos forma, kai tam tikros nenormalios ląstelės (vadinamos limfoblastais) pradeda nekontroliuojamai augti. Imakrebin slopina šių ląstelių augimą.

Mielodisplazinėms ar mieloproliferacinėms ligoms (MDS/MPL) gydyti. Tai kraujo ligos, kurių metu kai kurios kraujo ląstelės pradeda daugintis nekontroliuojamos. Imakrebin slopina šių ląstelių augimą, sergant tam tikrais šių ligų potipiais.

Hipereozinofilijos sindromui (HES) ir (arba) lėtinei eozinofilinei leukemijai (LEL) gydyti. Tai yra kraujo ligos, kurių metu kai kurios kraujo ląstelės (vadinamos eozinofilais) pradeda daugintis nekontroliuojamos. Imakrebin slopina šių ląstelių augimą, sergant tam tikrais šių ligų potipiais.

Virškinimo trakto stromos naviką (VTSN). VTSN – tai skrandžio ir žarnyno vėžys. Jis atsiranda dėl nekontroliuojamo šių organų pagalbinio audinio ląstelių augimo.

Iškiliajai dermatofibrosarkomai (dermatofibrosarcoma protuberans – DFSP) gydyti. DFSP – tai po oda esančio audinio vėžys, kurio metu kai kurios ląstelės pradeda nekontroliuojamai augti. Imakrebin slopina šių ląstelių augimą.

Toliau šiame lapelyje apibūdinant minėtas ligas bus naudojamos nurodytos santrumpos.

Jei Jums kiltų kokių nors klausimų apie Imakrebin veikimą arba kodėl Jums jį paskyrė, klauskite gydytojo.

Imakrebin (400mg). Vartojimas

Jūsų gydytojas Jums paskyrė Imakrebin, kadangi sergate sunkia liga. Imakrebin gali Jums padėti kovojant su šia būkle.Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Svarbu, kad vaisto vartotumėte tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Nenustokite vartoti Imakrebin, nebent taip nurodytų Jūsų gydytojas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu negalite vartoti vaisto taip, kaip paskyrė gydytojas, arba jaučiate, kad šio vaisto Jums daugiau nereikia.Kiek Imakrebin vartotiVartojimas suaugusiesiems

Gydytojas Jums tiksliai nurodys, kiek Imakrebin tablečių gerti.Jei gydoma LML:

Įprasta pradinė dozė yra 600 mg, vartojant po 6 tabletes kartą per parą.Jei gydoma VTSN:

Pradinė dozė yra 400 mg, vartojant po 4 tabletes kartą per parą.Jeigu sergate LML ar VTSN, gydytojas gali paskirti vartoti didesnę arba mažesnę dozę, atsižvelgdamas į Jūsų atsaką į gydymą. Jeigu vartojate 800 mg paros dozę (8 tabletes), reikia gerti 4 tabletes ryte ir 4 tabletes vakare.Jeigu gydoma Ph teigiama ŪLL:

Pradinė dozė yra 600 mg, vartojant po 6 tabletes kartą per parą.Jeigu gydoma MDS/MPL:

Pradinė dozė yra 400 mg, vartojant po 4 tabletes kartą per parą.Jeigu gydoma HES/LEL:

Pradinė dozė yra 100 mg, t.y. vartojant po 1 tabletę kartą per parą. Priklausomai nuo Jūsų atsako į gydymą, Jūsų gydytojas gali nuspręsti padidinti dozę iki 400 mg, vartojant po 4 tabletes kartą per parą.Jeigu gydoma DFSP:

Dozė yra 800 mg per parą (8 tabletes), vartojant po 4 tabletes ryte ir 4 tabletes vakare.Vartojimas vaikams ir paaugliams

Gydytojas nurodys, kiek Imakrebin tablečių reikia duoti gerti vaikui. Imakrebin dozė priklausys nuo vaiko būklės, kūno masės ir ūgio. Bendroji vaikų paros dozė neturi būti didesnė kaip 800 mg. Vaistą galima vartoti vieną kartą per parą arba paros dozę padalyti į dvi dalis (pusę dozės vartoti ryte ir kitą pusę – vakare).Kada ir kaip vartoti Imakrebin

Imakrebin gerkite valgio metu. Tai padės išvengti skrandžio sutrikimų Imakrebin vartojimo metu.

Nurykite visą tabletę užgerdami didele stikline vandens.Jeigu negalite nuryti tabletės, ištirpinkite ją stiklinėje negazuoto vandens ar obuolių sulčių:

Kiekvienai 100 mg tabletei naudokite maždaug 50 ml.

Pamaišykite šaukštu, kol tabletė visiškai ištirps.

Kai tabletė ištirps, nedelsdami išgerkite visą stiklinės turinį. Ištirpusios tabletės liekanų gali likti stiklinėje.Kaip ilgai vartoti Imakrebin

Imakrebin vartokite kasdien, tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas.Ką daryti pavartojus per didelę Imakrebin dozę?

Jei atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių, iš karto kreipkitės į gydytoją. Jums gali prireikti medicininės pagalbos. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę.Pamiršus pavartoti Imakrebin

Pamiršus pavartoti vaisto dozę, ją išgerkite kai tik prisiminėte. Tačiau jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite.

Vėliau tęskite vaisto vartojimą įprastu režimu.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *