Imipenem/Cilastatin Actavis

0
+0 -0

Gamintojas: Facta Farmaceutici
Veiklioji medžiaga: Imipenemas, Cilastatinas

Veikliosios Imipenem/Cilastatin Actavis medžiagos yra imipenemas ir cilastatinas.

Imipinemas priklauso vaistų, vadinamų betalaktaminiais antibiotikais, grupei. Tai reiškia, kad imipenemas gali sunaikinti grupę bakterijų. Bakterijos yra mikrobai, galintys sukelti įvairių organizmo dalių infekcines ligas. Inkstuose imipenemas inaktyvinamas vykstant tam tikroms cheminėms reakcijoms.

Cilastatinas gali sustabdyti šias reakcijas, todėl imipenemas paprastai derinamas su cilastatino natrio druska (kaip ir Imipenem/Cilastatin Actavis atveju), kad padidėtų aktyvaus imipenemo koncentracija Jūsų organizme ir būtų sunaikintos infekcinę ligą sukėlusios bakterijos.

Imipenem/Cilastatin Actavis veikia tam tikras bakterijas, sukeliančias sunkias infekcines ligas:

– šlapimo organų;
– plaučių (pneumoniją);
– pilvo.

Imipenem/Cilastatin Actavis. Vartojimas

Imipenem/Cilastatin Actavis infuzinį tirpalą Jums visada paruoš ir suleis gydytojas arba kitoks sveikatos priežiūros specialistas. Šis vaistas leidžiamas tik į veną (daroma intraveninė infuzija). Kiek infuzijų Jums reikės, priklausys nuo Jūsų būklės.

Infekcinės ligos gydymas. Įprastinė dozė suaugusiam žmogui, sveriančiam daugiau negu 70 kg, yra 500 mg kas 6 val. arba kas 8 val. Jeigu infekcinė liga sunkesnė, gali būti leidžiama 1 000 mg (1 g) dozė kas 6 val. arba kas 8 val.

Didžiausios, t. y. 4 g, paros dozės viršyti negalima.

Mažiau negu 70 kg sveriantiems suaugusiems žmonėms dozė turi būti proporcingai sumažinta.

Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi

Jeigu turite inkstų veiklos sutrikimų, gydytojas Imipenem/Cilastatin Actavis Jums gali skirti sumažintą dozę.

Hemodialize gydomi pacientai

Įprastinė dozė suaugusiam žmogui yra 250 - 500 mg. Ji leidžiama tuoj pat po hemodializės, po to ( kas 12 val. Jeigu Jums atliekamos dializės, Jūsų gydytojas arba sveikatos priežiūros specialistas Jus turi atidžiai stebėti.

Vartojimas vaikams

Imipenem/Cilastatin Actavis negalima vartoti mažesniems kaip trijų metų vaikams ir vaikams, kurių inkstų veikla sutrikusi. Mažiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams dozė apskaičiuojama, atsižvelgiant į jų kūno svorį. Jiems įprastinė dozė yra 15 mg/kg kūno svorio kas 6 val., visa paros dozė ( 60 mg/kg kūno svorio. Vaikams didžiausios, t. y. 2 g, paros dozės viršyti negalima.

Daugiau negu 40 kg sveriančius vaikus reikia gydyti suaugusio žmogaus doze.

Pavartojus per didelę Imipenem/Cilastatin Actavis dozę

Nėra tikėtina, kad Imipenem/Cilastatin Actavis Jums suleis daugiau negu reikia, kadangi infuzijų laiką nustatys Jūsų sveikatos priežiūros specialistas. Vis dėlto, jeigu manote, kad vaisto Jums suleido per daug, turite kuo greičiau apie tai pranešti savo sveikatos priežiūros specialistui.

Pamiršus pavartoti Imipenem/Cilastatin Actavis

Jeigu manote, kad praleidote dozę, turite kuo greičiau apie tai pranešti savo sveikatos priežiūros specialistui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į savo gydytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *