Imipenem/Cilastatin Hospira

0
+0 -0

Gamintojas: Hospira UK Limited
Veiklioji medžiaga: Imipenemas, Cilastatinas

Imipenem/Cilastatin Hospira sudėtyje yra dviejų skirtingų veikliųjų medžiagų ( imipenemo ir cilastatino.

Imipenemas priklauso vaistų, vadinamų karbapeneminiais antibiotikais, grupei. Jis gali sunaikinti daug bakterijų, galinčių sukelti infekcines ligas. Imipenemas inaktyvinamas inkstuose vykstančios reakcijos metu. Cilastatinas stabdo šią reakciją, slopindamas imipenemą inaktyvinantį fermentą, todėl padidėja imipenemo koncentracija kraujyje bei šlapime ir naikinamos bakterijos.

Imipenem/Cilastatin Hospira, kaip ir kiti antibiotikai, veiksmingai veikia tik kai kurias bakterijas. Taigi jis tinka tik tam tikroms infekcinėms ligoms gydyti. Kartais gali reikėti pradėti gydyti dar nenustačius infekcinę ligą sukėlusių bakterijų rūšies.

Vaistu galima gydyti įvairių kūno dalių infekcines ligas, įskaitant:

  • pilvo;
  • plaučių;
  • šlapimo organų;
  • odos ir minkštųjų audinių.

Meningitą, t. y. infekcinį galvos ir nugaros smegenų dangalo uždegimą, gydyti Imipenem/Cilastatin Hospira nerekomenduojama.

Imipenem/Cilastatin Hospira. Vartojimas

Šia vaistas tiekiamas milteliais, iš kurių prieš vartojimą reikia pagaminti tirpalą. Miltelius galima tirpinti tik tam tikros rūšies tirpikliuose, kad paruoštas tirpalas būtų tinkamas vartoti. Jūsų gydytojas arba slaugytojas naudos tinkamą tirpiklį šviežiam šio vaisto tirpalui ruošti.

Paruoštą Imipenem/Cilastatin Hospira tirpalą Jums lėtai sulašins (infuzuos) į veną gydytojas arba slaugytojas.

Kiekvienos ne didesnės kaip 500 mg dozės infuzija trunka 20 – 30 min., didesnės negu 500 mg dozės - 40 – 60 min.

Dozavimas

Tinkamą Jums dozę nustatys Jūsų gydytojas. Dozė priklausys nuo sergamos infekcinės ligos rūšies, vietos ir sunkumo taip pat nuo Jūsų inkstų veiklos ir kūno svorio.

Įprastinė paros dozė suaugusiam žmogui yra 1,5 – 2 g. Ji lygiomis dalimis infuzuojama per 3 – 4 kartus. Vaikams dozė paprastai nustatoma atsižvelgiant į kūno svorį, įprastinė dozė yra 15 mg/kg kūno svorio kas 6 val. Didžiausia paros dozė vaikams neturi būti didesnė kaip 2 g.

Jeigu turite inkstų veiklos sutrikimų, Jus gali gydyti mažesne doze.

Kadangi Imipenem/Cilastatin Hospira tikriausiai Jums leis gydytojui prižiūrint, nėra tikėtina, kad bus suleista netiksli dozė. Vis dėlto jeigu dėl suleistos dozės nerimaujate, pasakykite savo gydytojui arba slaugytojui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *