Inkstažolių lapai

+4
+6 -2


Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai

Arbatinė inkstažolė (lotyniškai Ortosiphon aristatus) – tai notrelinių šeimai priklausantis, daugiametis, iki 1 metro užaugti galintis krūmokšnis. Ortosifonas turi žalius, priešinius, širdies formos, viršūnėje nusmailėjančius, dantytais krašteliais lapelius. Augalo žiedai labai įdomūs ir unikalūs – baltos arba rausvos spalvos, su iš jų kyšančiais poros centimetrų, ūsus primenančiais kuokeliais. Žiedai telkiasi į inkstažolės viršūnėje esančius kekės pavidalo žiedynus.

Lietuvoje arbatinė inkstažolė natūraliai neauga. Savaime šie augalai plyti Pietryčių Azijoje.

Veikliosios arbatinės inkstažolės medžiagos:

– flavonoidai;
– eterinis aliejus;
– polifenoliai;
– kalio druskos;
– saponinai.

Gydomųjų savybių turinčios inkstažolės yra naudojamos liaudies medicinoje. Jos pasižymi stipriu šlapimo išsiskyrimą skatinančiu bei šlapimo takus plečiančiu poveikiu (todėl puikiai tinka šlapimo pūslės ir inkstų uždegimams, podagrai gydyti, nedideliems akmenukams šalinti). Pastebėta, kad augalas padeda sergantiems piktybinėmis ligomis, cukriniu diabetu, ateroskleroze, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis (mažina arterinį kraujo spaudimą).

Pastebėta, kad ortosifono lapų preparatai didina šlapimo rūgšties ir kalcio koncentracijas šlapime.

Inkstažolių preparatų nerekomenduojama vartoti nėščioms ir žindančioms moterims. Prieš naudojant inkstažoles gydomaisiais tikslais, reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *