Iopamigita (300mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Solupharm GmbH
Veiklioji medžiaga: Jopamidolis (Jodas)
Stiprumas: 300mg/ml

Iopamigita yra vienas iš vaistų, priklausančių taip vadinamų rentgeno kontrastinių medžiagų grupei. Šis preparatas vartojamas tik diagnostikai.

Jums bus suleista Iopamigita prieš rentgeno tyrimą ar kitokį diagnostinį vaizdų gavimo tyrimą (pvz., kompiuterinę tomografiją. Suleistas į organizmą, jis sustiprina rentgeno spinduliais sukuriamą vaizdą, nes jodas nepraleidžia rentgeno spindulių) ir padeda gydytojui nustatyti ligą.

Dažniausiai Iopamigita vartojamas:

  • tiriant kraujagysles
  • tiriant širdį ir jos kraujagysles
  • kontrastui sustiprinti atliekant kompiuterinę smegenų ar viso kūno tomografiją 
  • tiriant šlapimo pūslę ir šlapimo takus.

Iopamigita (300mg/ml). Vartojimas

Šį vaistą Jums suleis gydytojas. Jei kiltų bet kokių klausimų, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Jei gydytojas neskyrė kitaip, dozė priklausys nuo Jums atliekamo tyrimo, Jūsų amžiaus, kūno svorio, širdies veiklos ir bendrosios sveikatos būklės ir nuo atliekamo tyrimo tipo. Paprastai vartojama tokia pati jodo koncentracija ir preparato tūris, kaip ir vartojant kitų šiuo metu vartojamų nejoninių jodo kontrastinių preparatų. Rekomenduojama vartoti mažiausią dozę, reikalingą informatyviems rezultatams gauti.

Šio pakuotės lapelio pabaigoje pateikiamos dozavimo rekomendacijos paremtos bendrąja radiologinių nejoninių kontrastinių medžiagų vartojimo patirtimi bei jopamidolio atliktų klinikinių tyrimų duomenimis. Bendrasis vartojamas tūris neturi viršyti 250 ml. Dozė vaikams, jei nenurodoma kitaip, priklauso nuo jų amžiaus bei kūno svorio ir nustatoma tyrimą atliekančio gydytojo.

Iopamigita yra diagnostikai vartojamas preparatas, nustatytoms indikacijoms skiriamas vienkartine injekcija. Galimos ir kartotinės injekcijos bei kartotiniai tyrimai.

Kaip vartoti Iopamigita

Prieš tyrimą 2 valandas Jūs turite nieko nevalgyti, kad sumažėtų aspiracijos pavojus, kadangi galimas pykinimas ir vėmimas.

Ką daryti pavartojus per didelę Iopamigita dozę?

Netyčia perdozavus ar ženkliai sutrikus inkstų funkcijai, jopamidolį iš organizmo galima pašalinti hemodialize.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *