Isosorbidi mononitras Accord (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Accord Healthcare Limited
Veiklioji medžiaga: Izosorbido mononitratas
Stiprumas: 20mg

Izosorbido mononitratas priklauso vaistų, vadinamų organiniais nitratais, grupei. Organiniai nitratai veikia išplėsdami širdies kraujagysles ir padidindami atitekančio kraujo kiekį į sritis, kur jo reikia.

Isosorbidi mononitras Accord vartojama krūtinės anginos profilaktikai. Krūtinės angina paprastai pasireiškia spaudžiančiu skausmu krūtinėje, kakle ar rankoje. Skausmo šaltinis yra širdies raumuo, jo pasireiškimas yra požymis, kad dalis širdies raumens negauna pakankamai deguonies, reikalingo darbui atlikti.

Isosorbidi mononitras Accord (20mg). Vartojimas

Isosorbidi mononitras Accord visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms

Įprastinė izosorbido mononitrato dozė yra 1 Isosorbidi mononitras Accord 20 mg tabletė, ji geriama 2-3 kartus per parą. Jei tinkamos reakcijos nebūna, dozę galima didinti ir 2-3 kartus per parą vartoti 1 Isosorbidi mononitras Accord 40 mg tabletę.

Siekiant, kad gydymo pradžioje neatsirastų galimas šalutinis poveikis, gali būti naudinga gydymą pradėti mažiausia galima doze ir ją lėtai didinti iki reikiamos.

Maksimali paros dozė yra 120 mg.

Siekiant, kad neatsirastų pripratimo, rekomenduojama vartoti kiek įmanoma mažesnę dozę, be to, norint atkurti jautrumą, nitratų nevartojimo intervalai turi būti pakankamai ilgi (pirmoji dozė geriama ryte, kita – vėlyvą popietę, pvz., 8 ir 15 valandą).

Tabletę reikia nuryti sveiką, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio (pvz., 1 stikline vandens).

Vartojimo trukmę nustato gydantis gydytojas.

Gydymo izosorbido mononitratu negalima nutraukti staiga. Ir dozę, ir jos vartojimo dažnį reikia mažinti lėtai.

Senyviems žmonėms

Tokiems pacientams dozės keisti nereikia.

Vaikams

Vaikų gydymo izosorbido mononitratu patirties nėra, todėl tokių pacientų šiuo vaistu gydyti negalima.

Vartojimo metodas

Tabletę reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio (pavyzdžiui, viena stikline vandens). Tabletę galima gerti valgant arba nevalgant.

Pavartojus per didelę Isosorbidi mononitras Accord dozę

Jei išgėrėte daugiau Isosorbidi mononitras Accord nei reikia, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Pasiimkite vaisto dėžutę, kad gydytojas ar vaistininkas tiksliai žinotų, ko vartojate.

Pamiršus pavartoti Isosorbidi mononitras Accord

Jeigu pamiršote išgerti vaisto, atsiminę jo išgerkite kiek įmanoma greičiau. Vis dėlto jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, pamirštąją praleiskite.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Isosorbidi mononitras Accord

Vaisto vartojimą tęskite tol, kol gydytojas nurodys jį nutraukti. Nenutraukite gydymo vien dėl to, kad pasijutote geriau. Jei nutrauksite tablečių vartojimą, Jūsų būklė gali pablogėti.

Šio vaisto reikia vartoti reguliariai. Jei jo gersite tik atsiradus simptomų, poveikio nebus.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *