Kabiven Peripheral

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Kabi AB
Veiklioji medžiaga: Alaninas, Argininas, Asparto rūgštis, Glutamo rūgštis, Glicinas, Histidinas, Izoleucinas, Leucinas, Lizinas, Metioninas, Fenilalaninas, Prolinas, Serinas, Treoninas, Triptofanas, Tirozinas, Valinas, Kalcio chloridas, Natrio glicerofosfatas, bevandenis, Ma
Grupė: Receptiniai, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

Kabiven infuzinė emulsija – tai riebalų emulsijos, aminorūgščių ir elektrolitų bei gliukozės tirpalų mišinys, vartojamas parenteriniam (t.y. maistas į organizmą patenka ne per virškinimo traktą) maitinimui.

Preparatas skirtas suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 2 metų vaikų parenterinei (t.y. maistas į organizmą patenka ne per virškinimo traktą) mitybai tuo atveju, jei jie maitintis per burną ar enteriniu būdu negali, tokia mityba yra nepakankama arba draudžiama.

Riebalų emulsija

Organizmą Intralipid (riebalų emulsija, esanti Kabiven infuzinės emulsijos sudėtyje) aprūpina sočiosiomis ir nesočiosiomis ilgos grandinės riebalų rūgštimis, kurios reikalingos ląstelių energijos apykaitai ir membranų struktūrai.

Aminorūgštys ir elektrolitai

Įprastiniame maiste esančių baltymų sudedamoji dalis yra aminorūgštys. Jos naudojamos audinių baltymams sintetinti, perteklius pašalinamas įvairiais metabolizmo būdais.

Yra duomenų, kad infuzuojant aminorūgščių pasireiškia termogeninis poveikis.

Gliukozė

Gliukozė padeda palaikyti arba papildyti įprastinę mitybą.

Kitokio farmakodinaminio poveikio ji nesukelia.

Kabiven Peripheral. Vartojimas

Dozė nustatoma kiekvienam ligoniui, pakuotės dydis parenkamas, atsižvelgiant į paciento būklę, kūno svorį ir mitybos poreikį. Kad ligonio maistas būtų pilnavertis, reikia papildomai vartoti mikroelementų ir vitaminų

Kabiven Peripheral infuzinė emulsija tiekiama trijų kamerų maišais su apvalkalu. Deguonies absorbentas yra tarp maišo ir apvalkalo. Nuplėšiamoji plėvelė maišą skiria į tris kameras. Kiekvieno maišo turinio kiekis priklauso nuo pakuotės, kuri yra trijų dydžių.

Prieš vartojimą reikia nuplėšti kameras skiriančias plėveles, kad visų trijų kamerų turinys susimaišytų.

Suaugę pacientai

Azoto poreikis organizmo baltymų kiekiui palaikyti priklauso nuo paciento mitybos būklės ir katabolizmo laipsnio.

Jei mityba pakankama, azoto per parą reikia 0,1 – 0,15 g/kg kūno svorio. Jei metabolizmo sutrikimas vidutinio sunkumo arba sunkus, o mityba pakankama arba nepakankama, per parą azoto reikia 0,15 – 0,3 g / kg kūno svorio (atitinka 1 – 2 g aminorūgščių /kg kūno svorio). Tokiu atveju dažnai prireikia 2 – 6 g gliukozės ir 1 – 2 g riebalų.

Bendras energijos poreikis priklauso nuo klinikinės ligonio būklės (jis yra dažniausiai 20 – 30 kcal/kg kūno svorio per parą).

Nutukusiems pacientams dozė apskaičiuojama remiantis normaliu svoriu.

Kabiven Peripheral infuzinė emulsija tiekiama trijų dydžių pakuotėmis, skirtomis ligoniams, kurių mitybos poreikis yra vidutinis, normalus arba sumažėjęs.

Kad paciento mityba būtų pilnavertė, būtina vartoti mikroelementų, vitaminų ir elektrolitų papildų.

Per parą pavartoto azoto 0,10 – 0,15 g /kg kūno svorio, t.y. 0,7 – 1,0 g aminorūgščių / kg kūno svorio ir 20 – 30 kcal/kūno svorio bendros energijos, atitinka maždaug 27 – 40 ml Kabiven /kg kūno svorio paros dozę.

Vartojimas vaikams

Paprastai mažiems vaikams (2 – 10 metų) pradinė dozė turi būti maža, pvz., 14 – 28 ml/kg kūno svorio (atitinka 0,49 – 0,98 g riebalų /kg kūno svorio, 0,34 – 0,67 g aminorūgščių /kg kūno svorio ir 0,95 – 1,9 g gliukozės / kg kūno svorio paros dozę), vėliau ją galima didinti po 10 – 15 ml/kg kūno svorio per parą iki didžiausios dozės, t.y. 40 ml/kg kūno svorio per parą.

Vyresniems kaip 10 metų vaikams vartojama suaugusių žmonių dozė.

Mažesniems kaip 2 metų vaikams Kabiven Peripheral infuzinės emulsijos vartoti nerekomenduojama, kadangi jiems aminorūgštis cisteinas gali būti sąlyginai būtinas.

Infuzijos greitis

Gliukozę galima infuzuoti ne didesniu kaip 0,25 g /kg kūno svorio/val.greičiu, aminorūgštis - ne didesniu kaip 0,1 g/kg kūno svorio/val. greičiu, riebalus – ne didesniu kaip 0,15 g/kg kūno svorio/val.greičiu.

Infuzijos greitis turėtų būti ne didesnis kaip 3,7 ml /kg kūno svorio/val. (atitinka 0,25 g gliukozės, 0,09 g aminorūgščių ir 0,13 g /kg kūno svorio riebalų). Preparatą rekomenduojama infuzuoti 12 – 24 valandas.

Infuzijos metodas ir trukmė

Tirpalo galima infuzuoti arba į centrinę, arba į periferinę veną. Infuzijos trukmė priklauso nuo ligonio būklės. Kad nepasireikštų tromboflebitas, infuzijos vietą kiekvieną parą reikia kaitalioti.

Ką daryti pavartojus per didelę Kabiven Peripheral dozę

Aminorūgščių infuzuojant didesniu nei didžiausiu rekomenduojamu greičiu, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas ir prakaitavimas.

Sutrikus organizmo gebėjimui eliminuoti riebalus, dėl perdozavimo gali pasireikšti riebalų pertekliaus sindromas, nors jis galimas ir tuo atveju, jei rekomenduotu greičiu infuzuojant preparato staigiai pakinta paciento būklė, pvz., pasireiškia inkstų funkcijos nepakankamumas arba susergama infekcine liga.

Riebalų pertekliaus sindromo metu atsiranda hiperlipidemija, karščiavimas, anemija, riebalų infiltracija, leukopenija, trombocitopenija, padidėja kepenys ir blužnis, gali atsirasti kraujo krešėjimo sutrikimų, ištikti koma. Šie pokyčiai yra laikini ir užbaigus infuziją išnyksta.

Jei atsiranda perdozavimo simptomų, infuziją reikia lėtinti arba nutraukti.

Sunkiais atvejais, kurie pasireiškia retai, tokiam ligoniui būtina atlikti hemodializę, hemofiltraciją arba hemodializę kartu su hemofiltracija.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją/

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *