Kalio chloridas GSK

0
+0 -0

Gamintojas: GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
Veiklioji medžiaga: Kalio chloridas
Stiprumas: 750mg
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai

Kalis yra svarbiausias ląstelinis katijonas, dalyvaujantis daugelyje fiziologinių procesų. Nuo kalio priklauso normalus raumenų sugebėjimas susitraukti, normalus impulsų perdavimas nervais ir angliavandenių apykaita. Normali kalio koncentracija serume svyruoja nuo 3,7 iki 5,3 mEkv (mmol)/l. Hipokalemija (sumažėjęs kalio kiekis) esti tada, kai kalio koncentracija mažesnė nei 3,7 mEkv (mmol)/l.

Kalio chloridas GSK – tai pailginto atpalaidavimo tabletės, kuriose yra kalio chlorido. Veiklioji medžiaga (kalio chloridas) laipsniškai atpalaiduojama iš preparato ir laipsniškai įsisavinama, todėl nesusidaro didelė kalio koncentracija virškinimo trakte. Taip išvengiama šalutinio poveikio, kuris paprastai atsiranda dėl dirginamojo kalio chlorido poveikio virškinimo trakto gleivinei ir dėl staigaus bei ryškaus kalio koncentracijos serume padidėjimo.

Kalio chloridas GSK vartojamas įvairios kilmės lengvo ir vidutinio sunkumo kalio kiekio kraujyje sumažėjimo gydymui ir profilaktikai.

Kalio chloridas GSK. Vartojimas

Kalio chloridas GSK visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems

Paprastai skiriamos tokios dozės:

Nesunkios hipokalemijos atveju, pavyzdžiui, kai maiste trūksta kalio arba papildant kalio trūkumą, vartojant diuretikų, skiriama 1 – 2 tabletės (10 – 20 mEkv (mmol)) per parą.

Vidutinio sunkumo hipokalemijos atveju, priklausomai nuo kalio trūkumo laipsnio, skiriama nuo 2 iki 6 tablečių (20 – 60 mEkv (mmol)) per parą.

Paros dozė paprastai dalinama į 2-4 dalis.

Preparatų, turinčių kalio chlorido, reikėtų vartoti:

- valgant arba po valgio,

- užgeriant pakankamu vandens kiekiu (250 ml).

Kalio chloridas GSK tabletes reikia vartoti nesmulkintas.

Išgėrus nesmulkintą tabletę, vaistas tolygiai ir laipsniškai atpalaiduojamas iš tabletės karkaso, kuris pašalinamas su išmatomis.

Vaikams

Esant hipokalemijai per burną vartojamo kalio chlorido dozė parenkama individualiai priklausomai nuo kalio trūkumo laipsnio. Gali būti skiriama 3-5 mEkv/kg kūno svorio ir didesnė paros dozė.

Senyviems žmonėms

Senyviems pacientams dažniausiai skiriama mažiausia dozė dėl dažnesnių kepenų, inkstų arba širdies funkcijų sutrikimų, kartu esančių ligų arba vartojamų vaistų.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Jei pacientai, sergantys inkstų nepakankamumu, vartoja kalio chlorido, jiems labai atidžiai bus stebima kalio koncentracija kraujo serume ir atitinkamai parenkama vaisto dozė.

Pacientai, sergantys sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu su oligurija (sumažėjęs paros šlapimo kiekis) arba azotemija (azotinių medžiagų kaupimasis kraujyje), neturėtų vartoti kalio, nebent jie yra atidžiai stebimi gydytojo.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Nėra duomenų.

Pavartojus per didelę Kalio chloridas GSK dozę

Stipriai perdozavus arba kartu vartojant kalį sulaikančių diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų) ar angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorių (vaistų padidėjusiam kraujo spaudimui gydyti), gali atsirasti hiperkalemija (per didelis kalio kiekis kraujyje). Simptomų stiprumas priklauso nuo kalio koncentracijos serume.

Lengvesniu atveju galimas raumenų silpnumas ir parestezijos (jutimų sutrikimai), sunkesniu atveju – širdies ritmo sutrikimas, dažniausiai atrioventrikulinės blokados forma.

Labai sunkiu kalio perdozavimo atveju (kai kalio koncentracija serume viršija 6 mEkv (mmol)/l) gali sustoti širdis.

Jei atsiranda perdozavimo simptomų, reikia nutraukti maisto ir vaistinių preparatų, kuriuose yra kalio, ir bet kokių kitų medžiagų, turinčių kalį sulaikančių savybių, vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Jeigu manote, kad Kalio chloridas GSK veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Kalio chloridas GSK

Praleidus Kalio chloridas GSK dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Pokyčiai nutraukus Kalio chloridas GSK vartojimą

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistinink

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *