Kefort

0
+0 -0

Gamintojas: LABORATORIOS LICONSA, S.A.
Veiklioji medžiaga: Ibandrono rūgštis
Stiprumas: 150mg

Kefort priklauso vaistų grupei, vadinamai bisfosfonatais. Jo sudėtyje yra ibandrono rūgšties. Vaisto sudėtyje nėra hormonų.

Kefort gali panaikinti kaulų retėjimą, sustabdydama kaulinio audinio nykimą ir didindama kaulų masę moterims, kurios vartoja ši preparatą, nors jos ir negalės pastebėti ar pajusti skirtumo.

Kefort gali sumažinti kaulų lūžių tikimybę. Įrodyta, kad vaistas sumažina stuburo slankstelių, bet ne klubo kaulų, lūžių rizika.

Kefort Jums skiriama osteoporozės gydymui, kadangi Jums kaulų lūžių rizika yra padidėjusi. Osteoporozė – tai kaulų išretėjimas ir susilpnėjimas. Ji būdinga moterims po menopauzės. Menopauzės metu moters kiaušidės nustoja gaminti estrogeną, moteriškąjį lytinį hormoną, kuris padeda išsaugoti sveikus kaulus.

Kuo anksčiau moteriai prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės sąlygotų kaulų lūžių rizika. Kiti kaulų lūžių riziką didinantys veiksniai:

nepakankamas kalcio ir vitamino D kiekis maiste

rūkymas ar per gausus alkoholio vartojimas

vaikščiojimo ar kitu kūno svorį reguliuojančių pratimų trūkumas

osteoporozės atvejai šeimoje

Daugeliui žmonių osteoporozė nesukelia jokių simptomų. Jeigu nėra jokiu simptomų, tai galite nežinoti, kad jums yra ši būklė. Tačiau dėl osteoporozės didėja kaulų lūžių tikimybė pargriuvus ar užsigavus. Kaulo lūžis vyresniam kaip 50 metu asmeniui gali būti osteoporozės požymis. Dėl šios būklės taip pat gali skaudėti nugarą, sumažėti ūgis ar iškrypti stuburas.

Kefort saugo nuo kaulų masės mažėjimo, sukeliamo osteoporozės, taip pat padeda formuotis kaulams. Todėl Kefort mažina kaulų lūžių tikimybę.

Sveikas gyvenimo būdas padidins gydymo naudą. Vadinasi, reikia vartoti įvairų maistą, kuriame gausu kalcio ir vitamino D, vaikščioti ar daryti kitus kūno svorį reguliuojančius pratimus, nerūkyti ir negerti per daug alkoholio

Kefort. Vartojimas

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Duomenų apie Kefort vartojimą nėštumo metu nėra arba jų nepakanka. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį Kefort poveikį reprodukcijai. Todėl Kefort negalima naudoti nėštumo metu.

Nežinoma, ar vaistas išsiskiria į motinos pieną. Tyrimai su gyvūnais rodo, kad į pieną išsiskiria nedaug veikiosios medžiagos. Todėl Kefort negalima naudoti žindymo laikotarpiu.Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jūs galite vairuoti ir valdyti mechanizmus, kadangi labai mažai tikėtina, kad Kefort paveiktų Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Kefort medžiagas

Kefort sudėtyje yra sudėtinės dalies, vadinamos laktoze. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į ji prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI KEFORTKefort visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta Kefort dozė yra viena tabletė per mėnesi.

Kaip kas mėnesį išgerti tabletę

Svarbu kruopščiai laikytis šių nurodymų. Jie skirti tam, kad Kefort tabletė greitai patektų į skrandį, taigi mažiau dirgintų.

Gerkite po vieną Kefort 150 mg tabletę kartą per mėnesį.Pasirinkite tokią mėnesio dieną, kurią būtų lengva prisiminti. Kefort tabletei išgerti pasirinkite arba tą pačią datą (pvz., kiekvieno mėnesio 1-ąją dieną) arba tą pačią mėnesio dieną (pvz., pirmąjį kiekvieno mėnesio sekmadienį). Pasirinkite pagal Jūsų režimą tinkamiausią dieną.Kefort tabletę vartokite praėjus bent 6 valandoms, kai jūs paskutinį kartą ką nors valgėte ar gėrėte, išskyrus paprastą vandenį.- Gerkite Kefort tabletę

ryte tik atsikėlę ir

nieko nevalgę ir negėrę (skrandis turi būti tuščias).Nurykite tabletę užgerdami pilna stikline paprasto vandens (bent 180 ml). Tabletės neužgerkite mineraliniu vandeniu, vaisių sultimis ar kitu gėrimu.- Nurykite visą tabletę — nekramtykite, nesmulkinkite ir neleiskite jai ištirpti burnoje.Išgėrę tabletę dar vieną valandą (60 minučių)

- nesigulkite; turite būti vertikalioje padėtyje (stovėti ar sėdėti), kad dalis vaisto nepatektų atgal i stemplę

- nieko nevalgykite

- nieko negerkite (išskyrus paprastą vandenę, jei reikia)

- nevartokite jokių kitų vaistųPo valandos jus galite pirmą kartą tą dieną pavalgyti ir atsigerti. Pavalgę galite atsigulti, jei norite, ar vartoti kitus būtinus vaistus.Tabletės negerkite eidami miegoti ar nepasirengę keltis.Kefort vartojimo trukmė

Svarbu vartoti Kefort kas mėnesį tiek laiko, kiek paskiria gydytojas.

Kefort gali padėti išgydyti osteoporozę tiek laiko, kiek vartosite šį vaistą.Pavartojus per didelę Kefort dozę

Jei netyčia išgėrėte daugiau nei vieną tabletę, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Nemėginkite sukelti vėmimo ir negulkite — Kefort gali dirginti stemplę.

Pamiršus pavartoti Kefort

Pamiršus išgerti tabletę pasirinktos dienos rytą, negalima gerti tabletės tą dieną vėliau. Vietoj to, pažiūrėkite į kalendorių, kada pagal planą reikės gerti kitą dozę:Jeigu iki kitos dozės pagal planą liko tik nuo 1 iki 7 dienų...

Palaukite, kol ateis laikas gerti tabletę ir išgerkite ją kaip įprasta; vėliau vėl vartokite po vieną tabletę per mėnesį Jūsų kalendoriuje pagal planą pažymėtomis dienomis.Jeigu iki kitos dozės pagal planą liko daugiau kaip 7 dienos.

Išgerkite tabletę kitos dienos ryte po to, kai prisiminėte; vėliau vėl vartokite po viena tabletę per mėnesi Jūsų kalendoriuje pagal planą pažymėtomis dienomis.

Niekada negerkite dviejų Kefort tablečių tą pačią savait

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *