Kenalog

+1
+1 -0

Gamintojas: KRKA
Veiklioji medžiaga: Triamcinolonas
Stiprumas: 40mg/ml
Grupė: Receptiniai, Hormoniniai preparatai

Kenalog yra triamcinolono acetonido pailginto veikimo vandeninė suspensija, skirta sisteminiam ir lokaliam vartojimui. Tai sintetinis kortikosteroidas, kuris slopina uždegimą, imuninę sistemą, niežulį ir alergines reakcijas. Kraujospūdžio triamcinolonas beveik neveikia. Šis vaistas slopina posmegeninės liaukos (hipofizės) veiklą truputį silpniau už kitus kortikosteroidus, vartojamus atitinkamomis dozėmis.

Kenalog vartojama įvairioms uždegimu pasireiškiančioms ir (arba) alerginėms ligoms gydyti. Tokios ligos yra astma, sezoninė alergija, kraujo ligos, hormoniniai sutrikimai, reumatas bei inkstų, plaučių ar odos sutrikimai, uždegiminės sąnarių ir aplink sąnarį esančių audinių ligos.

Kenalog. Vartojimas

Visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kenalog negalima vartoti į veną.

Dozuojama individualiai, atsižvelgiant į paciento būklę ir ligos sunkumą.

Į raumenis

Įprasta pradinė dozė suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams – 40 mg. Vėliau švirkščiama po 40-80 mg kas 2-4 savaites, priklausomai nuo organizmo atsako. Prireikus iš karto galima švirkšti iki 120 mg.

6-12 metų vaikams švirkščiama 40 mg pradinė dozė giliai į sėdmens raumenį Jaunesnių kaip šešių metų vaikų gydyti triamcinolonu nerekomenduojama.

Į sąnarį

Į sąnarį galima švirkšti 5-60 mg. Vienu kartu į kelis sąnarius iš viso galima švirkšti iki 80 mg. Vėl švirkšti į sąnarį galima po 3-4 savaičių (priklausomai nuo ligos simptomų).

12-18 metų vaikams gali būti švirkščiama nuo 2,5 iki 40 mg į raumenis..

Esant sutrikusiai inkstų funkcijai dozės koreguoti nereikia.

Esant sunkiam kepenų nepakankamumui gydymą reikia pradėti perpus mažesne doze.

Pavartojus per didelę Kenalog dozę

Per didelės dozės (paprastai tik po kelių savaičių gydymo) dažniausiai sukelia Kušingo sindromą, antinksčių žievės funkcijos susilpnėjimą, raumenų silpnumą, kaulinio audinio kiekio mažėjimą (osteoporozę), pepsinę ar dvylikapirštės žarnos opą.

Gydymas simptominis.

Pamiršus pavartoti Kenalog

Kokiais laiko intervalais švirkšti Kenalog, nuspręs gydytojas. Jei laiku Jums nebuvo sušvirkšta šio vaisto, apie tai kiek įmanoma greičiau pasakykite gydytojui.

Pokyčiai nutraukus Kenalog vartojimą

Savavališkai nutraukti šio vaisto vartojimą gali būti pavojinga. Per anksti nutraukus šio vaisto vartojimą, liga gali pasunkėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *