Ketonal (150mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Lek Pharmaceuticals d. d.
Veiklioji medžiaga: Ketoprofenas
Stiprumas: 150mg
Grupė: Receptiniai, Raumenų ir skeleto sistemai

Ketonal priklauso vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU) grupei. Šių vaistų vartojama skausmui ir uždegimui malšinti.

Ketonal mažina uždegimo simptomus (pavyzdžiui, patinimą ir skausmą) bei karščiavimą, bet neveikia uždegimo ar karščiavimo priežasties.

Ketonal vartojamas skausmui malšinti bei uždegimui slopinti, jei yra toliau išvardintos būklės:

  • degeneracinės ir uždegiminės sąnarių ligos (reumatoidinis artritas (į reumatą panašus sąnarių uždegimas), ankilozinis spondilitas (stuburo slankstelių uždegimas, sukeliantis sąnario nejudrumą), osteoartritas ( kaulo ir sąnario uždegimas), podagros priepuolis);
  • minkštųjų audinių ligos (sausgyslės, sąnario tepalinio maišelio uždegimas);
  • lengvo ir vidutinio stiprumo skausmas po traumos (kaulų lūžių, raumens ar sausgyslės patempimo, išnirimo), po ortopedinių, ar kitokių nedidelių operacijų.
  • skausmui malšinti, esant skausmingoms mėnesinėms.

Veiklioji šių tablečių medžiaga (ketoprofenas) į organizmą išsiskiria per ilgesnį laiko tarpą. Tokios tabletės vadinamos pailginto atpalaidavimo tabletėmis. Dėl šios priežasties vaisto nerekomenduojama vartoti simptomams greitai ar nedelsiant palengvinti.

Ketonal (150mg). Vartojimas

Ketonal visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kiek Ketonal tablečių reikia vartoti ir kiek laiko reikia gydytis, pasakys gydytojas. Labai svarbu vartoti kiek įmanomą mažesnę dozę, tinkamai slopinančių uždegimą ar skausmą, ir gydytis kiek įmanoma trumpiau. Gydytojas, atsižvelgdamas į pradinę Jūsų organizmo reakciją, gali siūlyti dozę didinti ar mažinti. Gydytojo rekomenduos dozės viršyti negalima.

Jei simptomai būna sunkesni naktį ar ryte, gydytojas Ketonal tablečių gali rekomenduoti gerti vakare.

Tabletes nurykite sveikas valgio metu, užgerdami mažiausiai 100 ml vandens ar pieno.

Tablečių kramtyti negalima. kadangi tokiu atveju sutriks pailgintas veikliosios medžiagos ketoprofeno atsipalaidavimas iš tabletės.

Suaugę žmonės ir vyresni kaip 15 metų paaugliai

Paprastai rekomenduojama vartoti 150 mg paros dozę (vieną tabletę).

Vartojimas vaikams, paaugliams

Ketonal vaikams ir jaunesniems kaip 15 metų paaugliams vartoti nerekomenduojama.

Senyvi (vyresni kaip 65 metų) žmonės

Senyviems žmonėms gali būti didesnis nesteroidinių vaistų nuo uždegimo šalutinio poveikio pavojus, todėl jiems ypač svarbu vartoti kiek įmanoma mažesnę veiksmingą Ketonal dozę ir gydytis kiek įmanoma trumpiau.

Jeigu yra skrandžio ar žarnų opaligė ar kraujavimas

Jei esate sirgęs skrandžio ar žarnų opalige ar yra buvę kraujavimo iš šių organų epizodų arba jei Jums reikia vartoti vaistų, galinčių didinti minėtų sutrikimų atsiradimo pavojų (žr. 2 skyriaus poskyrį „Kitų vaistų vartojimas“), gydytojas, norėdamas apsaugoti Jūsų skrandį ir žarnas, gali rekomenduoti kartu su Ketonal vartoti vaistų, vadinamų protonų siurblio inhibitoriais, ar mizoprostolio.

Pamiršus pavartoti Ketonal

Jeigu užmiršote išgerti dozę, tai padarykite, kai tik atsiminsite. Jei priminsite tada, kai jau beveik laikas gerti kitą dozę, ją gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Pavartojus per didelę Ketonal dozę

Jei netyčia išgėrėte per daug Ketonal tablečių, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Jums gali prireikti mediko pagalbos.

Galimi perdozavimo simptomai yra vėmimas, viduriavimas, galvos svaigimas, spengimas ausyse, traukuliai, stiprus pilvo skausmas bei kraujas išmatose ar juodos išmatos.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *