Ketonal forte

0
+0 -0

Gamintojas: Lek Pharmaceuticals d. d.
Veiklioji medžiaga: Ketoprofenas
Stiprumas: 100mg
Grupė: Receptiniai, Raumenų ir skeleto sistemai

Ketonal forte priklauso vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU) grupei. Šių vaistų vartojama skausmui ir uždegimui malšinti.

Ketonal forte mažina uždegimo simptomus (pavyzdžiui, patinimą ir skausmą) bei karščiavimą, bet neveikia uždegimo ar karščiavimo priežasties.

Ketonal forte vartojamas:

  • lėtinių uždegiminių ir degeneracinių sąnarių ligų, pvz. reumatoidinio artrito ( į reumatą panašaus sąnarių uždegimo), ankilozinio spondilito (stuburo slankstelių uždegimo, sukeliančio sąnario nejudrumą), osteoartrito ( kaulo ir sąnario uždegimo) simptominiam gydymui;
  • skausmui malšinti, easnt skausmingoms mėnesinėms.

Ketonal forte. Vartojimas

Ketonal forte visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kiek Ketonal forte tablečių reikia vartoti ir kiek laiko reikia gydytis, pasakys gydytojas. Labai svarbu vartoti kiek įmanomą mažesnę dozę, tinkamai slopinančių uždegimą ar skausmą, ir gydytis kiek įmanoma trumpiau. Gydytojas, atsižvelgdamas į pradinę Jūsų organizmo reakciją, gali siūlyti dozę didinti ar mažinti. Gydytojo rekomenduos dozės viršyti negalima.

Jei simptomai būna sunkesni naktį ar ryte, gydytojas Ketonal forte tablečių gali rekomenduoti gerti vakare.

Tabletes nurykite sveikas valgio metu, užgerdami mažiausiai 100 ml skysčio.

Tablečių kramtyti negalima.

Suaugę žmonės ir vyresni kaip 15 metų paaugliai

Paprastai rekomenduojama vartoti 100 mg paros dozę (vieną tabletę).

Vartojimas vaikams, paaugliams

Ketonal forte vaikams ir jaunesniems kaip 15 metų paaugliams vartoti nerekomenduojama.

Senyvi (vyresni kaip 65 metų) žmonės

Senyviems žmonėms gali būti didesnis nesteroidinių vaistų nuo uždegimo šalutinio poveikio pavojus, todėl jiems ypač svarbu vartoti kiek įmanoma mažesnę veiksmngą Ketonal forte dozę ir gydytis kiek įmanoma trumpiau.

Jeigu yra skrandžio ar žarnų opaligė ar kraujavimas

Jei esate sirgęs skrandžio ar žarnų opalige ar yra buvę kraujavimo iš šių organų epizodų arba jei Jums reikia vartoti vaistų, galinčių didinti minėtų sutrikimų atsiradimo pavojų (žr. 2 skyriaus poskyrį „Kitų vaistų vartojimas“), gydytojas, norėdamas apsaugoti Jūsų skrandį ir žarnas, gali rekomenduoti kartu su Ketonal forte vartoti vaistų, vadinamų protonų siurblio inhibitoriais, ar mizoprostolio.

Pamiršus pavartoti Ketonal forte

Jeigu užmiršote išgerti dozę, tai padarykite, kai tik atsiminsite. Jei prisiminsite tada, kai jau beveik laikas gerti kitą dozę, ją gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Pavartojus per didelę Ketonal forte dozę

Jei netyčia išgėrėte per daug Ketonal forte tablečių, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Jums gali prireikti mediko pagalbos.

Galimi perdozavimo simptomai yra vėmimas, viduriavimas, galvos svaigimas, spengimas ausyse, traukuliai, stiprus pilvo skausmas bei kraujas išmatose ar juodos išmatos.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *