Klabax (125mg/5ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Ranbaxy Ireland Limited
Veiklioji medžiaga: Klaritromicinas
Stiprumas: 125mg/5ml
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

Klaritromicinas yra antibiotikų grupės, vadinamos makrolidais, preparatas. Klaritromicinas naikina tam tikras infekcines ligas sukeliančias bakterijas. Klaritromicinu gydomos kai kurios infekcinės ligos: krūtinės ląstos, ryklės, prienosinių ančių, ausų, odos ir poodinių audinių.

Klabax 125 mg/5 ml granulės geriamajai suspensijai yra skirtos vaikų nuo 6 mėnesių iki 12 metų amžiaus gydymui.

Klabax (125mg/5ml). Vartojimas

Klabax visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Neduokite didesnės dozės negu paskirta gydytojo. Jeigu abejojate, prieš duodami klaritromicino vaikui, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Klaritromicino dozė priklauso nuo Jūsų vaiko svorio. Įprasta dozė vaikams yra maždaug 7,5 mg/kg kūno svorio. Tokia dozė geriama du kartus per parą, paprastai ryte ir vakare. Suspensiją galima vartoti su maistu ar nevalgius.

Paprastai klaritromicino suspensijos reikia gerti 5 - 10 dienų. Gydytojas pasakys, kiek ilgai reikia vartoti klaritromicino. Nenutraukite suspensijos vartojimo be gydytojo leidimo, net tuo atveju, jeigu vaiko savijauta pagerėja, kadangi simptomai gali atsinaujinti.

Klabax 125 mg/5 ml geriamoji suspensija tiekiama kartu su dozavimo šaukšteliu arba pipete (graduotu švirkštu), kad būtų galima tiksliai pamatuoti vaistinio preparato kiekį, skirtą vaikui. Gydytojas ar vaistininkas patars, ką geriau naudoti (šaukštelį ar pipetę), kad dozė būtų tiksli. Prieš vaikui duodant vaisto, reikia būti įsitikinusiam, kad viskas suprantama.

Paprastai Klabax 125 mg/5 ml geriamosios suspensijos vartojama šaukšteliu ar pipete taip, kaip nurodyta lentelėje.

Kūno svoris (kg)*

Apytikris amžius metais

Suspensijos  dozė ml, vartojama pipete du kartus per parą

125 mg/5 ml geriamosios suspensijos dozė ml, vartojama pipete du kartus per parą**

Pilnų 5 ml šaukštelių, vartojamų du kartus per parą, skaičius

8 - 11

1 - 2

62,5

1,25

¼

12 - 19

3 - 6

125

2,5

½

20 - 29

7 - 9

187,5

3,75

¾

30 - 40

10 - 12

125

5,0

1


*Jeigu vaikas sveria mažiau negu 8 kg, šeimos gydytojas apaskaičiuos dozę ir nurodys ją recepte, o vaistininkas užrašys ją ant pakuotės.

Sergant sunkia infekcine liga, vartojama net 500 mg klaritromicino. Tokią dozę reikia gerti du kartus per parą.

Jeigu vaikas serga lengvu ar vidutinio sunkumo inkstų ar kepenų veiklos nepakankamumu, gydytojas gali skirti mažesnę dozę.

Klabax 125 mg/5 ml geriamoji suspensija tiekiama kartu su dozavimo šaukšteliu arba pipete (švirkštu). Jeigu naudojate pipetę, prašom atidžiai laikytis žemiau pateiktos instrukcijos. Po panaudojimo matavimo šaukštelį ar švirkštą išplaukite šiltu muilinu vandeniu ir gerai praskalaukite.

Atsukite buteliuko dangtelį, paspausdami jį žemyn ir pasukdami prieš laikrodžio rodyklę.

Buteliuke esančias granules užpilkite virintu atšaldytu vandeniu iki žymės. Švelniai pakratykite.

Iš kartoninės dėžutės išimkite plastmasinį apvalų adapterių ir įstatykite jį į buteliuko kaklelį. Jis turi tvirtai laikytis, jo ištraukti negalima.

Iš kartoninės dėžutės išimkite dozavimo švirkštą ir patikrinkite, ar stūmoklis yra nustumtas iki pat švirkšto cilindro apačios. Tokiu būdu švirkšte esantis oras yra pašalinamas.

Įstatykite švirkšto antgalį į adapterio angą.

Apverskite buteliuką. Viena ranka laikykite buteliuką, kita - švirkštą.

Tvirtai laikydami švirkšto cilindrą, lėtai stumkite stūmoklį tol, kol pamatysite vaisto užpildytą žymę, rodančią mililitrų, reikiamų jūsų vaikui, kiekį.

Buteliuką apverskite atgal. Laikydami už švirkšto cilindro, dozavimo švirkštą ištraukite iš adapterio.

Dozavimo švirkšte esantį turinį galima tiesiogiai sušvirkšti vaikui į burną, stumiant stūmoklį žemyn ir tebelaikant švirkštą. Nereikia skubinti vaiko nuryti vaisto, jį galima nuryti lėtai. Be to, galima dozavimo švirkšto turinį išleisti į šaukštą, iš kurio vaikas geria vaistų.

Užsukite dangtelį ant buteliuko.

Dozavimo švirkštą išplaukite šiltu muilinu vandeniu ir gerai perplaukite. Dozavimo švirkštą laikydami po vandeniu, keletą kartų pastumkite stūmoklį į viršų ir apačią, kad galėtumėte įsitikinti, jog švirkšto cilindro vidus yra švarus. Laikykite dozavimo švirkštą švarioje vietoje, kartu su vaistu.

Klaritromicino geriamoji suspensija gali sukelti kartų poskonį. To galima išvengti išgeriant sulčių ar vandens iškart po suspensijos vartojimo.

Suspensijos dozės sugirdymas

Vandens ar sulčių gėrimas po vaisto vartojimo

Jeigu manote, kad klaritromicino suspensija veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Klabax geriamosios suspensijos

Pamiršus išgerti suspensijos, jos reikia vartoti iš karto, kai tik prisimenama, nebent greitai reikėtų gerti kitą dozę. Tokiu atveju reikia praleisti užmirštą dozę ir toliau vartoti vaisto taip, kai įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Pavartojus per didelę Klabax geriamosios suspensijos dozę arba vaikui atsitiktinai išgėrus vaisto papildomai, reikia nedelsiant kreiptis į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar šeimos gydytoją. Pasiimkite šį pakuotės lapelį arba suspensijos buteliuką, kad gydytojas galėtų nustatyti, kokio vaisto vaikas išgėrė.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *