Kliane

0
+0 -0

Gamintojas: Bayer Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija
Veiklioji medžiaga: Estradiolis, Noretisteronas
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Kliane veikimas

Kliane sudėtyje yra abiejų hormonų, kurių netenkama gyvenimo permainų laikotarpiu – estradiolio ir progestageno. Vaistas pakeičia juos abu. Nors gyvenimo permainos yra natūralus procesas, jis dažnai sukelia nemalonių pojūčių, susijusių su laipsnišku kiaušidžių hormonų gamybos mažėjimu. Be to, sumažėjus hormonų, kai kurioms moterims gali retėti kaulai (pasireikšti osteoporozė po menopauzės).

Kliane sudėtyje esantis estradiolis apsaugo arba slopina simptomus: karščio pylimą, prakaitavimą, miego sutrikimą, nervingumą, dirglumą, galvos svaigimą ir skausmą, šlapimo nelaikymą, makšties sausumą ir peršėjimą.

Nuosekliai vartojamas progestogenas (noretisterono acetatas) trukdo storėti gimdos gleivinei ir mažina (o daugeliui moterų vėliau ir nutraukia) į mėnesines panašų kraujavimą.

Kam vartojamas Kliane

Kliane yra pakeičiamosios hormonų terapijos (PHT) preparatas, vartojamas moterų, kurioms nepašalinta gimda ir kurių paskutinės mėnesinės buvo ne mažiau kaip prieš metus, klimakteriniams negalavimams gydyti.

Kai kurioms moterims vėlesniuoju gyvenimo laikotarpiu labiau negu kitoms pasireiškia osteoporozė. Tai priklauso nuo persirgtų ligų ir gyvenimo būdo. Jeigu reikės, Jums gali būti paskirtas Kliane osteoporozės profilaktikai. Išsamiau Jums paaiškins gydytojas.

Kliane. Vartojimas

Kiekviena lizdinė plokštelė skirta 28 gydymo dienoms. Vartokite po vieną tabletę per parą.

Jeigu PHT jums paskirta pirmą kartą, Kliane tabletes galite pradėti vartoti bet kada.

Jeigu pradedate vartoti vietoje nuosekliosios sudėtinės PHT, Kliane pradėkite vartoti po numatomo kraujavimo pabaigos.

Nesvarbu, kuriuo paros laiku vartosite tabletes, tačiau pasirinkusi kurį nors laiką turite jo laikyti kasdien. Tabletę nurykite nekramtytą, užgerdama trupučiu skysčio, neatsižvelgdama į valgymo laiką.

Baigusi vieną pakuotę, kitą dieną pradėkite naują. Nedarykite vaisto vartojimo pertraukos – tabletes reikia vartoti nenutrūkstamai. Gydymo trukmę jums nurodys gydytojas.

Laikykitės šių nurodymų, kitaip Kliane poveikis bus nepakankamas.

Pavartojus per didelę Kliane dozę

Apie žalingą perdozavimo poveikį pranešimų nėra. Perdozavimas gali sukelti pykinimą, vėmimą, nereguliarų kraujavimą. Specialiai gydyti nereikia, bet jeigu jums neramu, kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Kliane

Jeigu vėluojate mažiau kaip 12 valandų, išgerkite tabletę kuo greičiau, o kitą tabletę vartokite įprastu laiku. Jeigu vėluojate nuo 12 iki 24 valandų, užmirštąją tabletę palikite lizdinėje plokštelėje. Toliau kasdien įprastu laiku vartokite likusias tabletes.

Jeigu nevartosite tablečių keletą dienų, gali prasidėti nereguliarus kraujavimas.

Kliane skiriamas moterims, kurioms nepašalinta gimda, jau yra bent vieneri metai po menopauzės, kurioms bent metai nebūna natūralaus kraujavimo (mėnesinių).

Kliane pagamintas taip, kad pakeičiamosios hormonų terapijos laikotarpiu nebūtų ciklinio kraujavimo, tačiau pirmaisiais gydymo mėnesiais gali šiek tiek pakraujuoti. Tai gali įvykti bet kuriuo laiku, tačiau kraujavimas neturėtų būti gausus. Paprastai per pirmuosius 3 mėnesius kraujavimai turėtų retėti ir galiausiai baigtis.

Jei gausus kraujavimas nesiliauja arba jeigu kraujavimas ar tepios išskyros darosi jums nepakenčiamos, paklauskite gydytojo, ar nutraukti gydymą, ar vietoje jo pradėti nuoseklųjį gydymą.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *