Kliogest

0
+0 -0

Gamintojas: Novo Nordisk A/S
Veiklioji medžiaga: Estradiolis, Noretisterono acetatas
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Kliogest priklauso nepertraukiamos sudėtinės Pakaitinės Hormonų Terapijos (PHT) vaistų grupei, kurie vartojami kiekvieną dieną be pertraukos. Kliogest tinka moterims po menopauzės, praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams nuo paskutinių fiziologinių mėnesinių.

Tablečių sudėtyje yra 2 moteriški lytiniai hormonai: 2 mg estradiolio (estrogenas yra identiškas estradioliui, kurį gamina moterų kiaušidės) ir 1 mg noretisterono acetato (progestageno, kuris veikia panašiai, kaip organizmo nuosavas hormonas progesteronas).

Kliogest skiriamas

• Susilpninti nemalonius simptomus, tokius kaip karščio pylimas, naktinis prakaitavimas ir makšties sausumas, kurie atsiranda tada, kai sumažėja estrogenų lygis ir pasibaigia mėnesinės (menopauzė).
• Osteoporozės (kaulų retėjimo) profilaktikai moterims po menopauzės, jeigu Joms yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jos negali vartoti kitų vaistų šiai ligai gydyti.

Kliogest skiriamas moterims, kurioms nepašalinta gimda ir praėjo daugiau kaip vieneri metai po to, kai baigėsi mėnesinės.

Duomenų apie vyresnių nei 65 metų moterų gydymą nėra pakankamai.

Kliogest. Vartojimas

Kliogest visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gerkite po vieną tabletę vieną kartą per parą maždaug tuo pačiu metu. Tabletę užsigerkite stikline vandens.

Gerkite po tabletę kasdien be pertraukos. Kai suvartosite visas 28 tabletes, esančias kalendorinėje pakuotėje, iš karto pradėkite vartoti tabletes iš kitos pakuotės.

Žiūrėkite „ VARTOTOJO INSTRUKCIJĄ“ pakuotės lapelio pabaigoje.

Gydymą Kliogest galima pradėti bet kurią Jums patogią dieną. Tačiau jei Jūs prieš tai gėrėte PHT vaistą, kurį vartojant pasireiškė mėnesinis kraujavimas, gydymą reikia pradėti iš karto, vos pasibaigus kraujavimui.

Jūsų gydytojas turėtų stengtis paskirti mažiausią efektyvią vaisto dozę trumpiausiam laikotarpiui, kuri palengvintų Jūsų simptomus. Pasitarkite su savo gydytoju, jei po 3 gydymo mėnesių nepasijutote geriau.

Pavartojus per didelę Kliogest dozę

Jeigu suvartojote per daug Kliogest, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Perdozavus Kliogest, gali pasireikšti pykinimas arba vėmimas.

Pamiršus pavartoti Kliogest

Jeigu Jūs pamiršote pavartoti Kliogest įprastu metu, suvartokite ją per artimiausias 12 valandų. Jeigu praėjo daugiau negu 12 valandų, kitą dieną vaistą vartokite kaip įprasta. Nevartokite dvigubos dozės praleistajai kompensuoti. Pamiršus suvartoti vieną vaisto dozę gali padidėti kraujavimo arba tepančių išskyrų tikimybė (jeigu jums dar nėra pašalinta gimda).

Nustojus vartoti Kliogest

Jeigu Jūs norite nutraukti Kliogest vartojimą, visų pirma pasitarkite su gydytoju. Jis/ji paaiškins Jums gydymo nutraukimo poveikį ir aptars su Jumis kitas galimybes.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *